Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Plus size облека

Plus size облека 13 Мај 2012 07:53 #199174

 • dolcevita
 • dolcevita's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Здраво.
Ова ми е прв пост на форумов, обично само си читкам, ама сега ми треба помош. Отсекогаш сум имала проблем со наоѓање облека, тип на тело буре на чечкалици... нозе танки, гради машала, а откако се породив и стомак и се по список. По претпоставка дека на форумов не се сите танки и витки, да речеме дека има и други ко мене со "дебели" проблеми, дајте помагајте. Каде купувате облека? Сакам имиња и локации на продавници, конкретни одговори:laugh:
Еве и мој придонес:
Fiorela Rubino... супер ствари, исклучиво само на попуст, инаку скапо, вчера бев, кошулче 3000 денари. Прескапо.
Има два бутика во Бисер, еден до друг се, Шик шик и Луси. Облека за тетки, ама се наоѓа чат пат по нешто. И толку. Нешто по оние се за 200 продавници, кога сум ептен очајна идам и по оние second hand продавници, само да се најде нешто.
Фала однапред, ќе ги следам вашите одговори
Последна промена: 13 Мај 2012 07:55 by dolcevita.
The administrator has disabled public write access.

Plus size облека 13 Мај 2012 08:02 #199177

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Пааа,знам за OLTRE во рамстор не е баш ефтинко ама стално имаат попуст за нешто.Исто на зелен пазар,знам јатрва ми е позамашна,си наоѓа стално по нешто.Поз.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: dolcevita

Plus size облека 13 Мај 2012 10:11 #199210

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Јас си наоѓам облека и по "нормални" продавнички, само треба да се разгледа убаво и темелно,сега секаде носат поширочки ствари. Понекошаш и во буњаковец во подрум во 2та бутика за трудници кои носат и поголеми броеви (не само труднички).Во Oltre во Ramstor, сега и во Pewex-магија и во Peacocs, во покласични бутичиња како Бела и Марди се наоѓа по нешто, а во xxl горе во Буњаковец но тамо навистина се работи за ГОЛЕМИ броеви, повеќето ствари се огромни.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: dolcevita

Ре: Plus size облека 06 Дек 2012 07:57 #224735

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Е мислев дека нема ваква тема, ама имало :D
Сега шетав низ ТЦ Беверли Хилс и на приземје има една продавница се вика Дамс, каде има ваква облека. Има значи броеви од 46- 48 нагоре и е исклучиво за гардероба во големи броеви.
Цените им се пристапни, а ми се допадна тоа што моделите кои ги имаат се модерни - разни блузи плетени, па со ланчиња и некои модни додатоци.
Сега ќе носеле и до големина 60 ако добро ја разбрав девојката, оти рече моментално најголемо е кај нив 54.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: dolcevita

Ре: Plus size облека 07 Дек 2012 05:18 #224886

 • andrea
 • andrea's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 44
 • Thank you received: 11
 • Карма: 0
Јас веке две години по ред си нарачувам облека од нет,поточно од еден сајт од Англија има големи и модерни парчиња, е сега цените не се баш ефтини ама се наога нешто на намаление јас така купувам,летото си купувам зимска гардероба а зимата летна гардероба,а за бројчиња не е проблем има до 58 или 60 не сум сигурна.
Последна промена: 07 Дек 2012 05:18 by andrea.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Plus size облека 07 Дек 2012 05:46 #224893

 • kalina
 • kalina's Avatar
 • Offline
 • junior
 • kalina
 • Теми: 559
 • Thank you received: 179
 • Карма: 8
I jas go imam istiov problem.Zatoa i mrazam da setam niz prodavnici.Edinstveno koga treba da kupam nesto golem broj naogam vo Family shop kaj zelen pazar.A vo poskapive ne ni vleguvam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Plus size облека 08 Дек 2012 03:45 #225007

 • Luci
 • Luci's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
Big Sister wrote:
Е мислев дека нема ваква тема, ама имало :D
Сега шетав низ ТЦ Беверли Хилс и на приземје има една продавница се вика Дамс, каде има ваква облека. Има значи броеви од 46- 48 нагоре и е исклучиво за гардероба во големи броеви.
Цените им се пристапни, а ми се допадна тоа што моделите кои ги имаат се модерни - разни блузи плетени, па со ланчиња и некои модни додатоци.
Сега ќе носеле и до големина 60 ако добро ја разбрав девојката, оти рече моментално најголемо е кај нив 54.
Каде поточно на приземје се наоѓа продавницата? Што има во нејзина близина?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Plus size облека 21 Авг 2014 12:53 #252043

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Kolku dobra tema a sme ja podzaboravile dolgo vreme hehehe. E sakam da prasam dali nekoj ima iskustvo so poracuvanje od sajtot GARDEMODA , nas makedonski e. Gledam ima dosta bluzi tuniki so golemi broevi i evtini se. E sega ne znam kako se sto se ako nekoj ima iskustvo ili ima slusnato neka pise. Se mislam ama neznam tocno po koj standart im se broevite, a ima od 44 do 54 broj.
Последна промена: 21 Авг 2014 13:59 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Plus size облека 21 Авг 2014 14:16 #252048

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Luci wrote:
Big Sister wrote:
Е мислев дека нема ваква тема, ама имало :D
Сега шетав низ ТЦ Беверли Хилс и на приземје има една продавница се вика Дамс, каде има ваква облека. Има значи броеви од 46- 48 нагоре и е исклучиво за гардероба во големи броеви.
Цените им се пристапни, а ми се допадна тоа што моделите кои ги имаат се модерни - разни блузи плетени, па со ланчиња и некои модни додатоци.
Сега ќе носеле и до големина 60 ако добро ја разбрав девојката, оти рече моментално најголемо е кај нив 54.
Каде поточно на приземје се наоѓа продавницата? Што има во нејзина близина?
лелеее не сум го видела постов на време :kez:
ај можда на некој друг ќе му затреба инфо - се наоѓа на паркингот од кај Кам маркет. на приземје. кога влегуваш од главна улица трет или четврт дуќан од десно. не може да промашиш.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.