Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Чевли со висока или ниска потпетица

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 04 Ное 2011 07:49 #163083

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Сакам штикли но не носам секој ден, сепак сум спортист во душа и од патиките не се делам. Браво за оние кои се нонстоп на штикли затоа што преубаво изгледа !

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 11 Ное 2011 08:20 #164104

 • baby29
 • baby29's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 58
 • Thank you received: 49
 • Карма: 8
Ne znam ko je izmislio visoke potpetice, ali sve žene mu puno duguju-MERLIN MONRO.:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 11 Ное 2011 08:24 #164105

 • kalinche70
 • kalinche70's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 581
 • Thank you received: 302
 • Карма: 27
Do ragjanjeto na vtoroto dete nosev shtikli, gi nosev otsekogash,obozavav..posle se spushtiv na nisko,kako pozgodno da trcham po deteto,pa staviv kilaza,prorabotea hormoni i sega 9 godini podocna sakam da nosam shtikli ,ama nekako se me boli :) pa taka koga retko izleguvam so shtikli vo chanta nosam baletanki :(:pukam:
Na svetot nema neubavi zeni. Postojat samo zeni koi neznaat deka so malku trud mozat da stanat ubavi! -Dior
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 18 Ное 2011 14:33 #165472

 • ruzicka
 • ruzicka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 48
 • Thank you received: 37
 • Карма: 0
Дефинитивно штикли. И тоа тенки. Не ептен, ама тенкички. Мразам плута и дебела штикла. Секој ден сум на штикли, на работа никогаш немам отидено со ниски кондури, па дури и на снег и на мраз јас си цупкам со штиклите како по јајца :hahaha: Да не се разбереме погрешно, имам и ниски, и патики и чизми и балетанки, ги носам и нив за шетање во природа или до продавница, али за до град, за на кафе, за на работа - штикла и само штикла.
Еве го нашето бебе, сега има
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: kalinche70

Ре: Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 24 Дек 2012 18:56 #227253

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Majsi wrote:
I porano i sega i zasekogas niski kondurcinja,cizmi,baletanki se sto e nisko.
Ednostavno takov tip sum.Ne deka ne sum nosela visoki potpetici da vo special prigodi ama i tamu retko moram da priznaam ;)

ete, zatoa se veli "nikad ne reci nikad" ;) znaci periodov nanazad bendisav mnogu ubavi kondurcinja na stikli i si gi kupiv :)
Jes deka retko gi oblakam, ama sepak si gi imam vo skafce ;)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane

Ре: Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 25 Дек 2012 03:52 #227274

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Порано носев и штикли, а сега исклучиво на рамно, ме болат нозете само малку ако има штикла, затоа сите чизми, кондури, балетанки, се е рамно, полесно ми е да се движам. И кога треба за негде да се дотерам и сакам штикла да ставам, немам некои нови, сите ми се стари :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 25 Дек 2012 03:52 #227275

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Jas vo krajnosti - ili skroz ramno ili na visoka stikla. Sredna visina potpetici nemam.
Ne nosam od ovie tuparestite cevli na visoki platformi, ama site stikli mi se bar 8 cm :)

Zimava ja zaterav so skroz ramni cizmi za na rabota i ne planiram da gi soblekuvam :sanka:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 25 Дек 2012 04:35 #227287

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Обоооожаааваааам штикли :trep: За на работа културна висина, а за навечер знам 10ка и повеќе да ставам. Оваа зима со оглед на околностите (малку повеќе трудна) си купив рамни чизми и цело време сум во нив. Удобно ми е, ама не се споредува рамно со високо. Се изгледа многу поубаво кога си на висока штикла :opaa:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Glasna*

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 25 Дек 2012 06:33 #227304

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
после пораѓај никако неможам на штикла да се ставам... порано носев многу и тоа доста високи, ама како се породив некако се ми е на рамно... од чевличиња, до сандали па и чизми.... некако поудобни ми се и можам со нив да се растрчувам....
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 01 Ное 2013 13:21 #245298

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Stikli nosam vo posebni priliki, zabavi, nokno izleguvanje (koe e se poretko :ljutko: ), no za sekoj den za na rabota sum na ramno, najmnogu bidejki pesacam dosta i pretezno rabotata mi e na noze.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 01 Ное 2013 14:29 #245301

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас сум сега во некој филм да си купам кондури на повисочка штикла :) Иако цело време сум на рамно во последно време, се надевам за кратко време ќе се навикнам пак на штикли :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 01 Ное 2013 16:37 #245304

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
MonaLisa wrote:
Stikli nosam vo posebni priliki, zabavi, nokno izleguvanje (koe e se poretko :ljutko: ), no za sekoj den za na rabota sum na ramno, najmnogu bidejki pesacam dosta i pretezno rabotata mi e na noze.
Mona Lisa kako za mene da pisala, isto bukvalno od zbor do zbor :respekt:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Fairy

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 04 Ное 2013 06:04 #245323

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
elka wrote:
MonaLisa wrote:
Stikli nosam vo posebni priliki, zabavi, nokno izleguvanje (koe e se poretko :ljutko: ), no za sekoj den za na rabota sum na ramno, najmnogu bidejki pesacam dosta i pretezno rabotata mi e na noze.
Mona Lisa kako za mene da pisala, isto bukvalno od zbor do zbor :respekt:

i kaj mene isto vaka
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 04 Ное 2013 07:25 #245327

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
голем мерак имам за елегантни чевли со висока штикла. ми се случувало да се заљубам во некои само поради изгледот и да ги купам, макар ги носела само 2 пати.
такви имам едни црни кои до сега ги имам носено одвај 3-4 пати. а имам и едни црвени, ама тие повеќе си ги носам оти ми се поудобни. :opaa:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 04 Ное 2013 10:54 #245344

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Najmnogu nosam, stikli so visina na stikla nekade okolu 5-6 cm. Nekogas na niski cevli poceke mi se umoruva nogata otkolku malku potkacena. Za vecerni izleguvanja (sto bese toa :blink: ) nosam samo visoka potpetica, ama i tuka max. mi e 8 cm, nemam povisoka stikla od toa.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 04 Ное 2013 11:11 #245347

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Јас уште малку и ќе заборавам да одам на штикла. Бидејќи се помалку имам прилики да ги носам, а се повеќе пешачам и трчам по паркови со детево, најпрактични ми се чевли, чизми или патики високи ама рамни одоздола (wedge).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 18 Мар 2014 14:52 #249293

 • Klaudija
 • Klaudija's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 12
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
Најубаво во патики, но жени сме па некако мислам најубаво изгледаме на висока потпетица :D
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 02 Мај 2014 14:47 #250417

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
najudobno mi e na stikla 4-5 cm , nosam I visoki vo posebni priliki
inaku obozavam baletanki ,bas poslednive so tolku merak gi kupiv , a tolku ne mi se pogodeni ke si puknam ,zgora na toa I skapicki bea
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 02 Мај 2014 15:36 #250422

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
sakam stikla koga ke se doteram. a za sekoj den ne mi e izvodlivo da nosam. za rabota poniski stikli ili baletanki preferiram.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 03 Мај 2014 02:46 #250432

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Jas se opremiv so 2 para ramni cevli, edni mokasinki i edni baletanki i za letovo top ke mi bidat. Inaku za vo leto mnogu mi se dopagaat cevli na pluta - em visocki, em zgodni.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 08 Мај 2014 08:09 #250614

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
во последно време сум постојано во патики (не дека е нешто ново тоа) ама во ретките моменти, ко носам штикла сакам да е висока. Секако не до степен да неможе да се оди, ама мојата девиза е или рамно или високо-ВИСОКО
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 08 Мај 2014 14:19 #250623

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
Кај да си најдам салонка на ниска штикла, не тенка, ама да е штосна како на пример од моделите на кампер? Сите такви модели низ ск се ко за баба ми а нејќу да изгледам така, разбира се. Тенкју!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 08 Мај 2014 16:19 #250625

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Во Пеκо за едни таκви сρцето ми плаче, пρеубави се, штиκла од 3-4цм, ги има во две бои, убава цρвено- цигла со κафено и тегет со цρвено. Шпансκи неκои мислам деκа беа, 5500 ден се. За мене нема бρој(39-40). Аκо носиш баρ 38-39 мислам деκа има, во Пеκо κај биκот.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 08 Мај 2014 17:35 #250627

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
I jas kako vase , vo potraga bev po takvi nekoi konduri , a na kraj pak iskociv od prodavnica so baletanki
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.