Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Чевли со висока или ниска потпетица

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 24 Сеп 2010 17:08 #54978

 • Anik
 • Anik's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 59
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
немам чевли со штикли, никогаш не сум ги ни имала, ама сега имам оправдување: со маж ми сме исто високи па ако опнам штикли јас ке бидам повисока :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 24 Сеп 2010 17:58 #55007

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Sandra_Anja wrote:
Najcesto sum na niski, iako nosam i visoki, ama poretko. Poubavo mi e na niski, toa sum jas:)

ova kako jas da sum go napisala ,istata sum si i jas :da:
zimovo kupiv edni licat na patiki ama se so polna stikla pa zasega dobro mi odi na niv :laugh: inaku se cuvstvuvam cudno i nespretno na stikli:poimnemam:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 24 Сеп 2010 19:56 #55082

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
obozavam stikli poveketo cevli mi se na stikla nisko nosam sega koga ostanav bremena no zdravje po poragajot im se vrakam na stiklite,jas go nemam toj problem da nemozam da oblecam stikli zosto ke bidam povisoka od mm toj e visok i koga ke oblecam skoro kolku nego sum taman :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 30 Сеп 2010 19:20 #56800

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Носам патики. Најудобно се чувствувам во нив. Имам и два пара сандали. Едните се со висока, а другите со ниска потпетица.
Последна промена: 30 Сеп 2010 19:21 by Barbie.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 01 Окт 2010 00:50 #56855

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Обожавам штикли, ама кој знае од кога не сум облекла :poimnemam:

Пред бременоста, обавезно морав да бидам подигната од земја, едноставно не можев на рамни чевли (патики отсекогаш сум си сакала), за секој ден имав со полна штикла и сл. Штикли-за посвечени пригоди, работа....

Ама сега веќе 2 години си уживам на рамно, позгодно ми е со детево, поготово сега кога само трчам по него :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 01 Окт 2010 00:58 #56858

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Волим и једне и друге и носим их спрам прилике..када идем на посао или негде у провод, онда је висока штикла обавезна, а кад идем у набавку или шетњу са децом, онда су то патике или лети неке равније папуче..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 01 Окт 2010 00:58 #56859

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
И јас слично како Небо, пред да останам трудна бев колекционер на штикли. Обожавав да ги купувам и да ги носам.:skok: Ги имам во сите бои, висини и форми на штикла.
Ама, во последниве неколку месеци сум повеќе во патичиња и балетанки.
Секако не пропуштам и сега прилика да облечам високи потпетици, кога пригодата го дозволува тоа
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 01 Окт 2010 13:18 #56957

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Jas sakam niski no sepak nosam i stikli iako ne se cuvstvuvam ubavo vo niv. Eve na primer denes sum na rabota so stikli i veke razmisluvam kako ke se vratam doma :P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 01 Окт 2010 14:17 #56968

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
mamicka1 wrote:
Jas sakam niski no sepak nosam i stikli iako ne se cuvstvuvam ubavo vo niv. Eve na primer denes sum na rabota so stikli i veke razmisluvam kako ke se vratam doma :P

ah bre mamicka , i mene ova istovo mi se slucuva hahahahahah :tupco:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 14 Фев 2011 00:30 #112247

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Па на работа сум на штикли, максимум 7цм..на толку можам најмногу да издржам, а да не се препнам негде као идиот :laugh: Инаку после работа, за до овде-до онде шетање сум секогаш во патики. Патики обожавам :love:
Последна промена: 14 Фев 2011 00:31 by Ананда.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 14 Фев 2011 02:22 #112283

 • Strumfetka
 • Strumfetka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • t.nade
 • Теми: 468
 • Thank you received: 52
 • Карма: 6
obozavam stikli, ama momentalnata sostojba ne mi dozvoluva da nosam, vo odredeni situacii znam sa se spustam na zemja :hahaha: , na nesto nisko (patiki, baletanki...)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 14 Фев 2011 02:42 #112293

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Za dovde-donde sum na niski ili paticina, a za izleguvanje navecer sakam stikli nekako se custvuvam poubavo. Znaci zavisi kade ke odam toa i nosam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 20 Авг 2011 16:26 #149289

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Сакам и вакви и такви. Ако знам дека на работа ме очекува некој хаос, тогаш обавезно облекувам рамни за трчање, ама дефинитивно висока штикла ја прави самата нога поубава.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Goddess^

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 20 Авг 2011 16:38 #149294

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
не знам што ми бидна...ама последниве 3 мсеци не сум облекла штикли..се сум на ниска потпетица..Ќе заборавам да одам на штикли :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 20 Авг 2011 16:53 #149300

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Менувам - ниски и високи (ама не претерано високи кога одам на работа). Сепак најчесто на пониски сум.

Инаку пред некое време читав еден текст за балетанки и во него имаше дел во кој зборува еден ортопед и кажа дека не е добро постојано да се носат високи, но и сосема рамни, ниски чевли. И при нивно носење ногата била во неприродна положба поради што можеле да се јават проблеми со мускулите стапалото и тетивите. И уште додава дека добро е да се менуваат, како и тоа да се носат ниски со потпетица од некои 2- 3 см. да не се сосема залепени за земја.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bart

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 24 Авг 2011 11:40 #150015

 • julija
 • julija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 265
 • Thank you received: 65
 • Карма: 0
Jas cesto sum na stikla bilo toa da e densko ili vecerno izleguvanje ,se slucuva i na rabota da doagam na stikla ,toa e navika jas nemozam na ramni cevli da odam ,dokolku se ramni toa mora da se potkrenati .
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 24 Авг 2011 12:05 #150023

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Jas neznam da odam na nisko se sopnuvam, osven koga sum so malovo nosam ponisko malce.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 24 Авг 2011 13:10 #150029

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Не носам многу ниски, сакам повисоки, ама на плута или средно висока штикла. На многу висока штикла или потенка не знам да одам :tupco: . Изгледам смешно. Па и меѓу број носам и ретко висока штикла да ми се погоди. Само од Hush puppies ми беа супер штиклите, да можам да трчам со нив, ама штета ги нема веќе кај нас:(.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 24 Авг 2011 16:58 #150058

 • Nataly
 • Nataly's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Be yourself – everyone else is taken !!
 • Теми: 846
 • Thank you received: 600
 • Карма: 52
Premnogu visoki - nikogas i nikade , nema sansi - em kje se izmacam , em kje mi stradaat tabanite, taka da ni gi gledam ni gi kupuvam
Za na rabota pretezno niski, udobni, a ponekogas koga sakam da se poddoteram , togas imam edni salonki , so mala stikla ama epten se udobni
A za svadbi i sl ceremonii - maaalku povisoki od ovie sto gi spomnav, ama zatoa pak gi "odlezuvam" nekolku denovi potoa :kamsik:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 24 Авг 2011 17:22 #150066

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
mnogu sakam ama voopshto ne nosam :wtf:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 25 Авг 2011 03:23 #150085

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Porano nosev cesto stikli i bas ubavo se cuvstvuvav, no sega mnogu retko samo za nekoja posebna prigoda. Cesto dvizime peski i dolgi relacii, uste pocesto sum sama so maliot navaka nataka i mora da nosam nisko i udobno.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 25 Авг 2011 03:55 #150095

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Носам се' :laugh: , по потреба, зависно од расположение.... Сакам високи штикли, но никако тенки :) и дефинитивно секоја нога изгледа поубаво на штикла. А мнооогу сакам балетанки и ниски сандали и папучи и сe' повеќе почнав да ги носам оваа година иако не ми стојат баш нај нај. Но ја сакам лежерноста која ја нудат овие типови на обувки ....
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 25 Авг 2011 06:56 #150145

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Порано знаев комбинирано или ниско или високо, сега исклучително рамни обувки. А и јас многу сакам високи штикли ама во последно време само на свадби ги носам. Цело време сум во балетанки или на некои на платформа. Што порамно да ми е стапалото, толку покомотно ми е :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 25 Авг 2011 08:25 #150172

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
sakam visoki stikli i nosam samo vo posledno vreme se na nisko odam ne mozam na stikli koga izleguvam so sinko,edno vreme t.e pred da zabremenam vo plakarot site cevli mi bea na stikli samo takvi kupuvav,sega se setiv na edni cizmi sto gi kupiv edna zima bea premnogu visoki i ednata noga non stop me bolese i otekuvase kaj glezdot i pak trpev i gi nosev...pusti merak :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Чевли со висока или ниска потпетица 28 Сеп 2011 12:46 #156221

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Памтам ,до прва на факултет мислев, јас,нема шанси на штикли,а и сама не знам зошто.Откако купив за една свадба,(мораше не одговараа ниски )се заљубив во штикли.И оттогаш за преку ден сум на ниски во сите варијанти,а за вечерни излегувања,зависи,ако сме за шпартање ниски,а ако сме за забава се знае,штикли.И тоа мислев ќе останам на средно-висока,ама јок,сега обожавам баш високи.А,не можам да замислам нон-стоп да сум на високи и кога ќе видам како носат и дење и за секаде,уф,ме заболуваат мене нозете.А,па кога ќе видам девојчиња од 12-13год.на штикли просто не можам да се начудам.Забораваат дека ниските се типски и дека има време за hot изглед.
Последна промена: 28 Сеп 2011 12:47 by forumce.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.