Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Чевли со висока или ниска потпетица

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 29 Дек 2009 02:33 #7517

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Обожавам високи потпетици ама најчесто сум во патики,балетанки, рамни чевли....ама кога носам високи потпетици тие навистина се ВИСОКИ :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 29 Дек 2009 03:02 #7536

 • mamalina
 • mamalina's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 19
 • Карма: 0
Porano nosev cevli so niski potpetici,patiki,a vo posledno vreme obozavam visoki stikli
Последна промена: 29 Дек 2009 03:03 by mamalina.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 29 Дек 2009 03:10 #7541

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
I porano i sega i zasekogas niski kondurcinja,cizmi,baletanki se sto e nisko.
Ednostavno takov tip sum.Ne deka ne sum nosela visoki potpetici da vo special prigodi ama i tamu retko moram da priznaam ;)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 29 Дек 2009 04:29 #7581

 • Dara
 • Dara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 18
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
Jas nosam niski cevli.Najvisoki obuvki so gi imam doma se dva para kaubojki-cizmi i naj udobno se cuvstvuvam vo niv.Ne deka nesakam visoki potpetici..no..ne ide brate!Pokusav i ne ide.Nekoi zeni ednostavno se stvoreni za visoki stikli i merak mi e da gi gledam kako gi nosat,a jas sum ko konj.Najmacno mi e koga treba da se odi nekade kade samata situacija nalaga visoki potpetici.Izgedam smesno.. gi sitnam cekorite ko gejsa :laugh: :laugh: :laugh:
Последна промена: 29 Дек 2009 04:30 by Dara.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 29 Дек 2009 14:34 #7709

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Ehh, od kaj jas da pocnam.

Porano stikli nosev samo na prigodi i svecenosti, a otkako se vrabotiv niski cevli nosam samo za do prodavnica. I udobno mi e, mislam ok e, stikli nakaj 5 sm mi se najudobni za da mozam da izdrzam preku celiot den. I ubavo mi, sakam da nosam visoki stikli, osven leto koga imam mnogu kombinacii koi mi odgovaraat i so ubavi stosni baletancinja.

Se na se, obozavam cevli bez razlika dali se visoki, sreedni ili niski, cela plata bi ja trosela na niv....
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 29 Дек 2009 15:14 #7742

 • peperutce
 • peperutce's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 46
 • Карма: 0
Поудобно ми е во ниски чевли, но на работа носам само високи... B)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 29 Дек 2009 16:30 #7787

 • igi
 • igi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Always look on the bright side of life
 • Теми: 89
 • Thank you received: 4
 • Карма: 1
Обожавам високи штикли, ама најчесто сум на ниско
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 29 Дек 2009 19:23 #7910

 • marina_daniel
 • marina_daniel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • mnogu sum srekna
 • Теми: 16
 • Карма: 2
jas ili sum vo patiki ili vo visoki stikli :)
obozavam visoko site cevli sto gi imam se so stikla nad 10 cm i stalno ke izlezam vo grad i ke si recam aj sea niski da zemam ama gabe pak vo nekoj visoki ke se zagledam i ke gi kupam.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 29 Дек 2009 19:56 #7939

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Ги сакам во сите форми и бои, секогаш најмногу пари на обувки сум трошела. Иако многу од нив купени и безвезе, облечени најчесто еднаш. Сакам штосни патики, сакам ниски кондури и спортски и елегантни и сакам штикли, секако..
Но, одсекогаш сум била тип кој носи претежно ниски, некако све во животов како да брзам некаде, одсекогаш сум таква, и на факултет сум трчала, и за на работа..па со оглед на тоа не сум тип што може да маневрира лесно со штиклите :laugh: А ги носам секогаш во прилики за вечерни излегувања, порано и многу почесто, сега ретко, ретко..пошто таквите прилики скоро и да не постојат. И за моменти кога самиот повод налага да си така, по елегантно облечен.
Сега барем има избор на секакви кондури, на времето под елегантно се подразбираше штикла, сега има и рамни и софистицирани кондурчиња, така да секако ми се прв избор, а не оспорувам дека кога сум со убави чтикли на мене се осеќам, па вајда по секси :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 29 Дек 2009 20:52 #7974

 • sandricka
 • sandricka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Најсреќна мама
 • Теми: 371
 • Thank you received: 135
 • Карма: 10
Од секогаш сум носела чевли на ниски потпетици. Максимууум може да биде 5 см. и тоа за во специјални прогоди, друго не доаѓа во предвид. Кога не ме бидува за одење на високо, не ме бидува :P Знам дека убаво прилегаат на нога, но удобност повеќе преферирам.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 29 Дек 2009 20:52 #7975

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
bubamara напишал/а:
не оспорувам дека кога сум со убави чтикли на мене се осеќам, па вајда по секси :laugh:
Ma nema rec, naravno deka sme poubavi i poseksi so stikli :P Nogata e podolga, povisoki sme, parame oblaci so nosot :laugh:
I jas sakam da nosam stikli i gi nosam, a mnogu poudobno se osekjam vo niski i meki kondurcinja, ama trpi baba za ubavina :laugh:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 30 Дек 2009 02:43 #8104

 • Heartbeat
 • Heartbeat's Avatar
Мојот стил е отприлика ваков...
ЛетоЗима

The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 30 Дек 2009 02:50 #8108

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
 • Карма: 28
evamaria напишал/а:
Јас сакам ниски чевли и чизми. високи носам само во посебни прилики. Некако неудобно се чувствувам на високи. Какви чевли преферирате Вие.
Isto.Mrzam visoki potpetici :S
Au slikive...Od gledanje me zabolea nozete :laugh: :laugh: :laugh:
Последна промена: 30 Дек 2009 02:52 by D-r Lidija Pazdrijan.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 30 Дек 2009 02:53 #8109

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Јас обожавам високи потпетици, особено на работа, се осеќам по самоуверено (нормално, покрај моето знаење :laugh: ).

Сега додека сум бремена носам само рамни чевли, ама уште малку....
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 30 Дек 2009 03:32 #8131

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Сакам ниска потпетица но за секој ден натаму наваму.Но повеќе ги сакам повисоките посебно 6.Не се удобни за одење,ама убави и елегантни за носење.Зависи и од приликата,но задолжително барем четворче.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 05 Јан 2010 15:46 #10436

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Кога одам во град да купувам нешто и знам дека ќе се утепам од шетање тогаш обавезно балетанки или патики носам, а кога излагам со дечко ми преферирам да носам високи зошто он е доста повисок од мене, инаку обожавам да носам високи попетици и го користам секој момент кога сум во можност да се подновам со некој нов пар.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 05 Јан 2010 15:49 #10438

 • Sneze
 • Sneze's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 315
 • Thank you received: 52
 • Карма: 4
Секогаш носам чевли со високи потпетици , освен кога сум со малиот на прошетка , зошто ми е во раце, сум во патики или рамни чизмици сега за снегов.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 05 Јан 2010 16:30 #10454

 • bucka
 • bucka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • INSSOMNIJA!!!
 • Теми: 11
 • Карма: 4
eeee, zdravo na site, jas mnooogu sakam visoki potpetici, taka se cuvstvuvam poseksi, poprivlecno i mislam deka sekoja zena treba da gi nosi :)
e sega prasanjeto e "dali i vo bremenost moze da se nosat i dali imaat stetno dejstvo na iskrivuvanjeto na rbetot poradi tezinata koja ja nosi trudnicata????
pozdrav na site!!!!!!!!!!
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 08 Јан 2010 05:28 #11571

 • JustBlack
 • JustBlack's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 54
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
Високи штикли и црни чорапи.......:))))
"Човекот е нај јак кога ке заблеска во сопствениот пораз"
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 08 Јан 2010 06:23 #11592

 • vesnicka
 • vesnicka's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 648
 • Thank you received: 363
 • Карма: 5
Skoro sekogas nosam niski konduri ako moze skroz ramni, zasto so mm sme ista visina i ako opnam visoki stikli ke mi bide ko detence :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 08 Јан 2010 14:17 #11643

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Штикли пред се'. Но не скам тенки штили воопшто. За casual ситуациии има милион прекрасни ниски чевли и чизми, ама јас сум ниска и малку ми се пополни нозете, па избегнувам вакви, а колку само сакам да носам балетанки... И носам, ама само во ретки прилики...
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 08 Јан 2010 15:02 #11675

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Mnogu ubavi patiki na Adidas vidov so mala stiklicka, epten se slatki. Sega si zemav patiki, ama ovie mnogu mi pravat merak, pa naredniot mesec gi kupuvam.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 10 Јан 2010 22:42 #12743

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Pocesto nosam patiki , no za kratki relacii sekogas nosam cevli so visoki stikli :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 10 Јан 2010 22:45 #12749

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Jas obozavam stikli no na mnogu tenka stikla nemozam da odam . Sakam stikla koja mi e udobna . Ako ne mi e udobna ne ja oblekuvam. Inaku vo posledno vreme sum poveke na nisko
The administrator has disabled public write access.

Одг: Чевли со висока или ниска потпетица 10 Јан 2010 22:46 #12751

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Обожавам и носам штикли, ама со висина до макс 5 см. Исто така за шетање и трчање сакам патики.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.