Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Јас фризерка

Пегла за коса 01 Дек 2010 02:52 #80459

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Имам проблем со природно виткана развиткана на сите страни коса во потрага сум по добра квалитетна пегла за коса.Секој совет е добре дојден :OK:

Користители и вие?
Колку често?
Дали сте задоволни како ја исправува вашата коса?
Која марка е?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 02:59 #80461

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Jas ja koristam recisi na sekoe mienje doma, ako ne idam na frizer. Inaku kosata mi e previtkana, ni prava ni vitkana, nekoja bezvezna :). Od mojata sto ja imam sum epten zadovolna, a ja imam ovaa:

Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 03:03 #80462

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Mama Ane која фирма е ,и ја има ли кај нас?Фала :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 03:07 #80464

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Jas ja kupiv pred 3 godini vo Strumica onaka slucajno. Firmata e Majesty i ja ima vo Krusel vo Biser, 1990 den
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 03:35 #80490

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
jas imam vakva i mnogu bev zadovlna koga ja koristev , vo posledno vreme bas i ne ja koristam mnogu ama iskreno mnogu e dobra
[img size=320x310]www.comparestoreprices.co.uk/images/re/remington-s1002.jpg[/img]


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 15:30 #80699

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Luge dali vi gi peglaat kosite znam porano nekoj pegli ke kupat ama ne peglaa nisto dzabe ja goris dali ima efekt so ovie pegli i jas sakam da si zemam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 15:33 #80701

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Мојата пегла и се води како професионална. Со керамички плочки е, и не ја гори :OK:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 15:55 #80713

 • Sandra
 • Sandra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 145
 • Thank you received: 14
 • Карма: 7
Имам од Северин, околку 1300-1400 ја купив. Не ја користам многу редовно и ми брка работа.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 20:15 #81012

 • Luna
 • Luna's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 36
 • Thank you received: 6
 • Карма: 3
Mojata e bas profesionalna. Kupena e po preporaka na mojot frizer italjanska e na nejze pisuva Piastra per capelli . Kupena e od dukance za frizerska oprema gore vo Biser pred osum godini ( neznam sega dali uste e tamu dukanot).

Inaku peglata e super za mnogu brzo vreme ispravuva i posle toa kosata ti e kako na frizer da ti ja ispravuvale. Jas imam gista kosa, kruta, vitkana i teska za feniranje i peglanje. Ednas nabrzina me isfenira edna malska frizerka so obicen fen i dodeka dojdam doma kosata mi bese haos. Jas sama so peglata poubavo si se sreduvam.
[link=http://lilypie.com] [/link][/link][link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj

Фенирање 03 Дек 2010 01:18 #81722

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Дали се фенирате сами дома? КАКО??? :muahaha: Знам дека е смешно прашање ама јас луѓе сама не знам да се фенирам, особено од назад.... А ако не ја исфенирам, губи волумен, не е истата фризура... Ај помагајте :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фенирање 03 Дек 2010 01:25 #81725

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
ZeleniCka, treba u zivo da me vidis i odma ke znaes :laugh: .

Jas pa bez problem se feniram.... Ne znam sega kako vaka pismeno da objasnam, eve prosto-zadnite prameni gi teram napred, na pola ja delam kosata odzadi, i feniram, tegnam, vrtam so cetkata... Koga ke ja pustam nazad, super isfenirana sum :)

Edno vreme odev kaj edna frizerica u maalo za feniranje zasto i bese so se mienje 100 den., ama se otseli za zal, inaku bas isplatlivo...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фенирање 03 Дек 2010 01:57 #81752

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
i ja ne mozam sama da se feniram ni napred ni nazad epten mi se pletkaat racete,ako nekoj drug mi go drzi fenot a ja samo da vrtam so cetkata togas mozam no sepak taka ne mi ispagja bas ubavo isfenirana,na frizer mi e najisplatlivo i najubavo ispagja a i dolgo vreme mi drzi
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фенирање 03 Дек 2010 03:14 #81818

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
i jas ne mozam sama da se feniram ne mozam istovremeno i cetkata i fenot da gi drzam,za frizuri ne me biva znam dobro da se nasminkam,i se drugo no za frizura ne....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фенирање 03 Дек 2010 22:23 #82470

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Не се фенирам затоа што не знам да го правам тоа. После сушење со фен косата ми изгледа како струја да ме дрмнала. :laugh:
Последна промена: 03 Дек 2010 22:24 by Barbie.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Kinky, Kuklicka

Ре: Фенирање 05 Дек 2010 00:45 #83024

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Исто како женскиве над мене :)
Напред совршено ама позади... не можам да си ги видам тилот па си се тешам дека не е така страшно :laugh:
Учена сум, секогаш сум имала долга коса и знам убаво да се исфенирам :)

Јас не ја делам како на фризер што прават, туку слој по слој. Горе со штипка ја фаќам цела коса и ослободувам еден по еден слој како ќе ми се фати со прсти.

Друшке, сака малку подолго со четката да ја вртиш и сушиш косата за да биде мазна и да потрае. И многу зависи со каква четка се фенираш, не е секоја дебелина за секоја должина на коса.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фенирање 05 Дек 2010 00:52 #83026

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
охооо не да се фенирам - мајстор сум станала :laugh:
што вика мм како - Пајаче си со тоа рацете. И тоа цела коса без проблем ја фенирам и често ми се случува повеќе да си се допаднам сама како ќе се исфенирам отколку на фризер.
слично како Кинки - ја збирам горе цела коса со штипка и пуштам слој по слој. кога ќе дојде најгоре, позади тегнам дур можам, вртам лево - десно додека ја средам :hahaha: и успевам што е најбитно...
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фенирање 05 Дек 2010 01:17 #83049

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Ја се у животу нисам исфенирала, то је и за фризере немогућа мисија, а не за мене..
Ко зна какву косу имам, све му је јасно..
Једном је једна фризерка покушала, али се само на покушају завршило..:laugh:
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фенирање 05 Дек 2010 01:33 #83057

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Го имам усовршено фенирањето и немора со четка да се фенирам, знам и со рака да ја направам (со тегнење) Бидејќи косата ми е ни права , ни витката (во превод никаква) цел живот се расправам со фенирање и кога ќе ги подигнам рацете мускулчиња ми се познаваат од оваа догогодишна физичка активност :muahaha: Е сега во последно време почна некако да ме мрзи да и посветувам толку многу време (фенирањето ми е по 20-25 мин), ама фала богу имам пегла па колку толку со неа се камуфлирам. Инаку и јас ја делаам на делови при фенирање
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фенирање 05 Дек 2010 01:34 #83059

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Doma mienje kosa i feniranje za mene e mission impossible, ne deka ne se mijam sama ama posle toa odma dobivam lumboisijalgija :zid: a isto i so feniranjeto. Kosava mi e gusta, dolga, diva, zilava, tersene. Koag sum na odmor epten se nerviram i najcesto ja nosam sobrana so stipka ili stavam marama, traka ili vence. Inaku ednas nedelno si odam na frizer i tamu mi ja sreduvaat pa zatoa mi e vaka mazna i fina (kako od Finska):kiss:
Последна промена: 05 Дек 2010 01:35 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фенирање 08 Дек 2010 03:41 #84681

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Mene mi e kako na dva dela istrizana i nekako uspevam kolku da se reci sum stavila cetka na glava. :hahaha: Inaku kolku i da ja feniram odma mi se pusta i duri da izlezam :tupco: . Inaku me interesira stavate pena jas nisto ne stavam i sakam da znam dali so penata trae po dolgo i dali se mrsi oti mene veke tretiot den mi e mrsna. I koja pena e podobra?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фенирање 08 Дек 2010 15:39 #84846

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
vodolija wrote:
Го имам усовршено фенирањето и немора со четка да се фенирам, знам и со рака да ја направам (со тегнење) Бидејќи косата ми е ни права , ни витката (во превод никаква)

Vo mojov slucaj nemam ni potreba da ja delam na prameni samo ja tegnam so cetkata, malku mi e problem vo zadniot del ama i da ne go feniram toj del sekako utredenta mi e kako peglana, epten lesno :)
Sega koristam silikonski kapki gi stavam na vlazna kosa da mi bide pomeka ili koristam krem za kosa.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Пегла за коса 08 Дек 2010 21:06 #85036

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Кратко време, краток период од месец дена користев пегла за коса. Потоа се откажав од неа бидејќи сватив дека за џабе си ја горам косата кога ми е природно права. Потоа и ја подарив на братучетка ми, и еве веќе година дена сигурно не сум се пеглала, но и немам потреба од тоа. Единствено што можам да препорачам е тоа да бидат ерамички плочките, тие се најдобри најмалку горат (фризеи ги препорачуваат) и не ствараат електрицитет на косата.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj

Ре: Пегла за коса 10 Дек 2010 23:52 #86319

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Дали некој користи фигаро и колку сте задоволни од него, која марка ја користите, моќете ли да ми препорачате и да ми го кажете вашето искуство?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Пегла за коса 11 Дек 2010 01:38 #86399

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Јас не користам не сум користела никогаш пегла ниту пак фигаро несакам да ја горам косата а за виткање на коса може да ви препорачам само со обични парталчиња нема поубаво супер излегува :laugh:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Пегла за коса 11 Дек 2010 03:42 #86431

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Јас од причина како тебе, од што несакав да ја горам косата, никогаш не сум се пеглала, освен тогаш месец дена и се откажав. Ама за локни ептен ги сакам, порано ги правев со сунѓерасти виклери, ама ги користев три четири години, и веќе не се за употреба.А сега никаде неможам да најдам такви, сите се пластични. Дали некаде сте виделе такви сунѓерасти виклери?
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.