Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Јас фризерка

Пегла за коса 01 Дек 2010 02:52 #80459

• EckaGj
  • EckaGj's Avatar
  • teenager
  • ❤Се што се сака,се може!!!❤
  • Теми: 989
  • Thank you received: 93
Имам проблем со природно виткана развиткана на сите страни коса во потрага сум по добра квалитетна пегла за коса.Секој совет е добре дојден :OK:

Користители и вие?
Колку често?
Дали сте задоволни како ја исправува вашата коса?
Која марка е?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 02:59 #80461

• Mama Ane
  • Mama Ane's Avatar
  • ВИП
  • Теми: 4990
  • Thank you received: 5193
Jas ja koristam recisi na sekoe mienje doma, ako ne idam na frizer. Inaku kosata mi e previtkana, ni prava ni vitkana, nekoja bezvezna :). Od mojata sto ja imam sum epten zadovolna, a ja imam ovaa:

Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 03:03 #80462

• EckaGj
  • EckaGj's Avatar
  • teenager
  • ❤Се што се сака,се може!!!❤
  • Теми: 989
  • Thank you received: 93
Mama Ane која фирма е ,и ја има ли кај нас?Фала :)

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 03:07 #80464

• Mama Ane
  • Mama Ane's Avatar
  • ВИП
Jas ja kupiv pred 3 godini vo Strumica onaka slucajno. Firmata e Majesty i ja ima vo Krusel vo Biser, 1990 den
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 03:35 #80490

• Elijana
  • Elijana's Avatar
  • senior
  • Теми: 1717
  • Thank you received: 350
jas imam vakva i mnogu bev zadovlna koga ja koristev , vo posledno vreme bas i ne ja koristam mnogu ama iskreno mnogu e dobra
[img size=320x310]www.comparestoreprices.co.uk/images/re/remington-s1002.jpg[/img]

Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 15:30 #80699

• Mirka
  • Mirka's Avatar
  • senior
  • Теми: 1447
  • Thank you received: 553
Luge dali vi gi peglaat kosite znam porano nekoj pegli ke kupat ama ne peglaa nisto dzabe ja goris dali ima efekt so ovie pegli i jas sakam da si zemam.

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 15:33 #80701

• Mama Ane
  • Mama Ane's Avatar
  • ВИП
Мојата пегла и се води како професионална. Со керамички плочки е, и не ја гори :OK:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 15:55 #80713

• Sandra
  • Sandra's Avatar
  • new born
  • :)
  • Теми: 145
  • Thank you received: 14
Имам од Северин, околку 1300-1400 ја купив. Не ја користам многу редовно и ми брка работа.

Ре: Пегла за коса 01 Дек 2010 20:15 #81012

• Luna
  • Luna's Avatar
  • new born
  • Теми: 36
  • Thank you received: 6
Mojata e bas profesionalna. Kupena e po preporaka na mojot frizer italjanska e na nejze pisuva Piastra per capelli . Kupena e od dukance za frizerska oprema gore vo Biser pred osum godini ( neznam sega dali uste e tamu dukanot).

Inaku peglata e super za mnogu brzo vreme ispravuva i posle toa kosata ti e kako na frizer da ti ja ispravuvale. Jas imam gista kosa, kruta, vitkana i teska za feniranje i peglanje. Ednas nabrzina me isfenira edna malska frizerka so obicen fen i dodeka dojdam doma kosata mi bese haos. Jas sama so peglata poubavo si se sreduvam.
[link=http://lilypie.com] [/link][/link][link=http://lilypie.com] [/link]

Фенирање 03 Дек 2010 01:18 #81722

• Adelle
  • Adelle's Avatar
  • senior
  • Broken...
  • Теми: 1225
  • Thank you received: 643
Дали се фенирате сами дома? КАКО??? :muahaha: Знам дека е смешно прашање ама јас луѓе сама не знам да се фенирам, особено од назад.... А ако не ја исфенирам, губи волумен, не е истата фризура... Ај помагајте :)

Ре: Фенирање 03 Дек 2010 01:25 #81725

• Nebo
  • Nebo's Avatar
  • ВИП
  • Смејте се!!!
  • Теми: 1569
  • Thank you received: 700
ZeleniCka, treba u zivo da me vidis i odma ke znaes :laugh: .

Jas pa bez problem se feniram.... Ne znam sega kako vaka pismeno da objasnam, eve prosto-zadnite prameni gi teram napred, na pola ja delam kosata odzadi, i feniram, tegnam, vrtam so cetkata... Koga ke ja pustam nazad, super isfenirana sum :)

Edno vreme odev kaj edna frizerica u maalo za feniranje zasto i bese so se mienje 100 den., ama se otseli za zal, inaku bas isplatlivo...

Ре: Фенирање 03 Дек 2010 01:57 #81752

• Eli23
  • Eli23's Avatar
  • junior
  • Mlada, zgodna i neophodna! :)
  • Теми: 511
  • Thank you received: 521
i ja ne mozam sama da se feniram ni napred ni nazad epten mi se pletkaat racete,ako nekoj drug mi go drzi fenot a ja samo da vrtam so cetkata togas mozam no sepak taka ne mi ispagja bas ubavo isfenirana,na frizer mi e najisplatlivo i najubavo ispagja a i dolgo vreme mi drzi

Ре: Фенирање 03 Дек 2010 03:14 #81818

• jasmina 25
  • jasmina 25's Avatar
  • teenager
  • Теми: 802
  • Thank you received: 64
i jas ne mozam sama da se feniram ne mozam istovremeno i cetkata i fenot da gi drzam,za frizuri ne me biva znam dobro da se nasminkam,i se drugo no za frizura ne....

Ре: Фенирање 03 Дек 2010 22:23 #82470

• Barbie
  • Barbie's Avatar
  • User is blocked
  • Теми: 1449
  • Thank you received: 25
Не се фенирам затоа што не знам да го правам тоа. После сушење со фен косата ми изгледа како струја да ме дрмнала. :laugh:
Последна промена: 03 Дек 2010 22:24 by Barbie.

Ре: Фенирање 05 Дек 2010 00:45 #83024

• Kinky
  • Kinky's Avatar
  • senior
  • yummy mummy
  • Теми: 1804
  • Thank you received: 713
Исто како женскиве над мене :)
Напред совршено ама позади... не можам да си ги видам тилот па си се тешам дека не е така страшно :laugh:
Учена сум, секогаш сум имала долга коса и знам убаво да се исфенирам :)

Јас не ја делам како на фризер што прават, туку слој по слој. Горе со штипка ја фаќам цела коса и ослободувам еден по еден слој како ќе ми се фати со прсти.

Друшке, сака малку подолго со четката да ја вртиш и сушиш косата за да биде мазна и да потрае. И многу зависи со каква четка се фенираш, не е секоја дебелина за секоја должина на коса.
Mother is god in the eyes of a child.

"I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."

Ре: Фенирање 05 Дек 2010 00:52 #83026

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7860
  • Thank you received: 5646
охооо не да се фенирам - мајстор сум станала :laugh:
што вика мм како - Пајаче си со тоа рацете. И тоа цела коса без проблем ја фенирам и често ми се случува повеќе да си се допаднам сама како ќе се исфенирам отколку на фризер.
слично како Кинки - ја збирам горе цела коса со штипка и пуштам слој по слој. кога ќе дојде најгоре, позади тегнам дур можам, вртам лево - десно додека ја средам :hahaha: и успевам што е најбитно...
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...

Ре: Фенирање 05 Дек 2010 01:17 #83049

• ZZ
  • ZZ's Avatar
  • senior
  • Мамица без граница
  • Теми: 1249
  • Thank you received: 1256
Ја се у животу нисам исфенирала, то је и за фризере немогућа мисија, а не за мене..
Ко зна какву косу имам, све му је јасно..
Једном је једна фризерка покушала, али се само на покушају завршило..:laugh:
Dorotea 2006.
Lazar 1996.

Ре: Фенирање 05 Дек 2010 01:33 #83057

• vodolija
  • vodolija's Avatar
  • senior
  • Теми: 1121
  • Thank you received: 809
Го имам усовршено фенирањето и немора со четка да се фенирам, знам и со рака да ја направам (со тегнење) Бидејќи косата ми е ни права , ни витката (во превод никаква) цел живот се расправам со фенирање и кога ќе ги подигнам рацете мускулчиња ми се познаваат од оваа догогодишна физичка активност :muahaha: Е сега во последно време почна некако да ме мрзи да и посветувам толку многу време (фенирањето ми е по 20-25 мин), ама фала богу имам пегла па колку толку со неа се камуфлирам. Инаку и јас ја делаам на делови при фенирање

Ре: Фенирање 05 Дек 2010 01:34 #83059

• Mama Sani
  • Mama Sani's Avatar
  • senior
  • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
  • Теми: 2653
  • Thank you received: 1852
Doma mienje kosa i feniranje za mene e mission impossible, ne deka ne se mijam sama ama posle toa odma dobivam lumboisijalgija :zid: a isto i so feniranjeto. Kosava mi e gusta, dolga, diva, zilava, tersene. Koag sum na odmor epten se nerviram i najcesto ja nosam sobrana so stipka ili stavam marama, traka ili vence. Inaku ednas nedelno si odam na frizer i tamu mi ja sreduvaat pa zatoa mi e vaka mazna i fina (kako od Finska):kiss:
Последна промена: 05 Дек 2010 01:35 by Mama Sani.

Ре: Фенирање 08 Дек 2010 03:41 #84681

• ljubica78
  • ljubica78's Avatar
  • junior
  • Теми: 695
  • Thank you received: 168
Mene mi e kako na dva dela istrizana i nekako uspevam kolku da se reci sum stavila cetka na glava. :hahaha: Inaku kolku i da ja feniram odma mi se pusta i duri da izlezam :tupco: . Inaku me interesira stavate pena jas nisto ne stavam i sakam da znam dali so penata trae po dolgo i dali se mrsi oti mene veke tretiot den mi e mrsna. I koja pena e podobra?

Ре: Фенирање 08 Дек 2010 15:39 #84846

• Fairy
  • Fairy's Avatar
  • Супер модератор
  • ex MonaLisa
  • Теми: 2188
  • Thank you received: 822
vodolija wrote:
Го имам усовршено фенирањето и немора со четка да се фенирам, знам и со рака да ја направам (со тегнење) Бидејќи косата ми е ни права , ни витката (во превод никаква)

Vo mojov slucaj nemam ni potreba da ja delam na prameni samo ja tegnam so cetkata, malku mi e problem vo zadniot del ama i da ne go feniram toj del sekako utredenta mi e kako peglana, epten lesno :)
Sega koristam silikonski kapki gi stavam na vlazna kosa da mi bide pomeka ili koristam krem za kosa.

Ре: Пегла за коса 08 Дек 2010 21:06 #85036

• DijanaP
  • DijanaP's Avatar
  • User is blocked
  • Теми: 2006
  • Thank you received: 212
Кратко време, краток период од месец дена користев пегла за коса. Потоа се откажав од неа бидејќи сватив дека за џабе си ја горам косата кога ми е природно права. Потоа и ја подарив на братучетка ми, и еве веќе година дена сигурно не сум се пеглала, но и немам потреба од тоа. Единствено што можам да препорачам е тоа да бидат ерамички плочките, тие се најдобри најмалку горат (фризеи ги препорачуваат) и не ствараат електрицитет на косата.

Ре: Пегла за коса 10 Дек 2010 23:52 #86319

• DijanaP
  • DijanaP's Avatar
  • User is blocked
Дали некој користи фигаро и колку сте задоволни од него, која марка ја користите, моќете ли да ми препорачате и да ми го кажете вашето искуство?

Ре: Пегла за коса 11 Дек 2010 01:38 #86399

• Chocolate
  • Chocolate's Avatar
  • teenager
  • Теми: 900
  • Thank you received: 273
Јас не користам не сум користела никогаш пегла ниту пак фигаро несакам да ја горам косата а за виткање на коса може да ви препорачам само со обични парталчиња нема поубаво супер излегува :laugh:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...

Ре: Пегла за коса 11 Дек 2010 03:42 #86431

• DijanaP
  • DijanaP's Avatar
  • User is blocked
Јас од причина како тебе, од што несакав да ја горам косата, никогаш не сум се пеглала, освен тогаш месец дена и се откажав. Ама за локни ептен ги сакам, порано ги правев со сунѓерасти виклери, ама ги користев три четири години, и веќе не се за употреба.А сега никаде неможам да најдам такви, сите се пластични. Дали некаде сте виделе такви сунѓерасти виклери?

Најново на форумот

• No posts to display.