Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Нега на раце

Ре: Нега на раце 20 Мар 2012 04:23 #189827

 • Sunshine*
 • Sunshine*'s Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 288
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
Најдобра крема за раце што сум ја користела е дефинитивно Артикс, ги омекнува рацете како никоја друга. Си ја користам со години и немам проблем со испукани раце никогаш.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на раце 20 Мар 2012 12:52 #189944

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Zadovolna sum od Rosal Family, no eve od pred nekoj den dojdov do ushte edno "otkrovenie". Barav jekoderm za da go machkam mesheto :roll: i od Tineks si zemav Detska Vitaminska mast na Bekutan..tubata e od 100 ml, a ako ne se lazam chini nekoi 80 den. Neshto nalik na lishai na desnata raka mi se pojavi posledniot mesec i gi namachkav racete so ovaa mast..AHHHH ubajni...vidno se namalija lishaite, ama si gi machkam racete barem 2-3 pati na den. Preporachuvam :OK: Lekot e stvarno nekogash 5 pari :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на раце 20 Мар 2012 13:04 #189946

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Imam pisano i prethodno, za suva koza odlicna e Garnier Hand Repair. Crvena tuba. I ja preporacav i na edna prijatelka so mngooooogu suva koza na racete, devojceto se preporodi zimava.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на раце 22 Мар 2012 06:29 #190357

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Imam uzasno suve ruke koje pucaju..probala sam skoro sve kreme sto postoje i ni jedna da mi odgovara..najnovije otkrice Afroditina krema za ruke sa bademom..san snova..

Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на раце 24 Јул 2012 04:46 #208178

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Fati leto pa ovaa tema ja zapostavivme :)
Da vi kazam poradi suvosta na mojata koza moram i letno vreme da stavam krema za race pa ja smeniv ASSO i si ja kupiv kremata na Balea za race so Q10 i sum prezadovolna.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на раце 22 Ное 2012 04:16 #222413

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Каква и крема да користам времето кога заладува имам проблем со рацете. Многу ми се суви. Вчера заприметив дека може и до течниот сапун да е зошто многу често мијам раце. Последниот пат купивме Тео. Кој течен сапун го користите вие?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на раце 22 Ное 2012 05:00 #222421

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Истата мака ја имам и јас. Прво, течен сапун многу ретко, бирам квалитетни тврди сапуни. Не мијам раце со топла вода, многу ми ги суши рацете, исклучиво ладна. Пред спиење, а некогаш и преку ден ако имам 10 мин мир да се впие убаво ја ставам оваа крема:

DM krema za race

Провери дали ја има во ДМ, не е скапа и многу трае. Мрсна е и хранлива и треба да е трпелив човек да се впие убаво, ама чуда прави.
Последна промена: 22 Ное 2012 05:03 by Cize.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky, macika

Ре: Нега на раце 22 Ное 2012 06:51 #222445

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Во DM во колекцијата Alverde има и маска за раце. И таа не е скапа. Јас баш пред некој ден ја купив, ќе видиме ефекти понатаму. Инаку и јас имам суви раце често.... Мачкам креми и тоа е тоа, но не можам да кажам дека некоја била ептен ефикасна.
А дефинитивно има сапуни кои повеќе ги сушат рацете од други. И треба да се обрне внимание на то акои сапуни и детергенти ни ги сушат рацете.
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на раце 22 Ное 2012 09:27 #222481

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Само што се вратив од ДМ. Не сум ни знаела дека има маска за раце па не ни погледнав :sram: Најдов Balea со 5% уреа за многу суви раце 125ден. Користев од Еуцерин исто со уреа и таа некако ми одговараше, ама решив оваа да ја пробам. Некаде прочитав течниот крем сапун „Чисти раце“ Божилак, не ги сушел рацете па земав чисто за проба 900мл за 77ден. ми одговараше однос цена/перформанси, па може и ќе го биде :ehej:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка

Ре: Нега на раце 22 Ное 2012 13:23 #222499

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
od tecniot Teo i jas imam problem , racete mi gi susi epten ,na rabota takov koristime
Mene Atrix kremata mnogu mi pomaga ,ne sum si kupila odamna
Isto ima i edna ubava krema vo Kam
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на раце 22 Ное 2012 14:52 #222513

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
I mene mi se mnogu suvi racete i nie na rabota go koristime TEO tecniot sapun bidejki ni e dosta pristupacen po cena a trosime dosta ama pustiot mnoogu gi susi racete :what:
Od kremite za race stavam se i sesto a sega momentalno imam edna na Eucerin i e extra :aham:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на раце 23 Ное 2012 14:04 #222679

 • Станчева
 • Станчева's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • легач...
 • Теми: 250
 • Thank you received: 30
 • Карма: 0
После секое миење на рацете, со каков и да било сапун, рацете ми се суви. Ги мачкам исклучиво со Павловичева. Си имам мало пакување во ташната, па кај и да сум си се мачкам, обавезно.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на раце 23 Ное 2012 14:35 #222687

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Тео е најнеквалитетен сапун, затоа и нека не ве чуди што имате проблем со рацете.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на раце 23 Ное 2012 17:13 #222713

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
nie doma mieme race so tecen sapun sto sodrzi glicerin i epten mi se meki racete posle sekoe mienje, barajte sapuni so glicerin
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.