Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
  • Страна:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Бразилска депилација - како да го победиме срамот?

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 26 Сеп 2011 13:24 #155839

• Helix
  • Helix's Avatar
  • ВИП
  • I never think of the future - it comes soon enough
  • Теми: 1642
  • Thank you received: 1126
Ај сеа и јас да прашам, не е ваљда дека не знам?! :ohmy:
Бразилска депилација е доколку скроз се издепилираш, значи од напред ни влакно да нема, да не речам ќелава да те напраат, без фризура? Како бебе новородено? :tupco:
Сето друго што не е СКРОЗ, е најнормална депилација, или? :sram2:
Зеленичка, како те депилираат со гаќи? Само препоните, или? Пошто, мора да се натртиш за да ти го издепилира ректалниот дел, нАли. :what:

Иначе, јас идев порано кај една многу згодна, па најубаво ми беше додека ме мачкаше со крем после депилацијата :sram2: :poimnemam: :tupco:
Арно ама, пошто стварно многу боли, веќе не идам, па по дома се делкам со жилет. А нозете со машина за депилирање од Цептер.

Иначе, нормално дека не ми е срам. :zelen:
Последна промена: 26 Сеп 2011 13:27 by Helix.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 26 Сеп 2011 14:16 #155844

• Octavia
  • Octavia's Avatar
  • toddler
  • Теми: 261
  • Thank you received: 205
Не сакав да пробам бразилска депилација порано, пред се од хигиенски причини. Депилирав само „длабоки препони“ (така викаше козметичарката) со топол восок. Првпат се издепилирав така со шеќерна паста и презадоволна бев. Прво, не боли како со восок, второ, депилирањето со шеќерна паста е со сосема друг метод отколку со восок, а трето :sram: и маж ми е :skok:.
И не ми беше срам, мислев дека понезгодно ќе ми биде, ама девојчето си е толку профи, многу опуштено си се осеќав.
Само жената му дава димензија на животот...(Б. Конески)
Последна промена: 26 Сеп 2011 14:19 by Octavia.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 27 Сеп 2011 04:40 #155905

• Adelle
  • Adelle's Avatar
  • senior
  • Broken...
  • Теми: 1225
  • Thank you received: 643
Klaudija wrote:
Ај сеа и јас да прашам, не е ваљда дека не знам?! :ohmy:
Бразилска депилација е доколку скроз се издепилираш, значи од напред ни влакно да нема, да не речам ќелава да те напраат, без фризура? Како бебе новородено? :tupco:
Сето друго што не е СКРОЗ, е најнормална депилација, или? :sram2:
Зеленичка, како те депилираат со гаќи? Само препоните, или? Пошто, мора да се натртиш за да ти го издепилира ректалниот дел, нАли. :what:

Па само препоните јас ги депилирав порано, затоа со гаќи.

А бразилска колку јас што знам е или скроооооз ко бебе, или може една цртица да ти остави :))))))))

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 27 Сеп 2011 05:50 #155928

• bart
  • bart's Avatar
  • senior
  • Теми: 2895
  • Thank you received: 1855
Може и некое срце или друга форма по желба:muahaha:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 08 Окт 2011 18:31 #158177

• COCKA
  • COCKA's Avatar
  • new born
  • strong enough !!!
  • Теми: 199
  • Thank you received: 95
Ne e deka mi e sram no do pred nekoj mesec nesakav da ja trpam bolkata pri depilacija, pa polesno bese doma so krem za depilacija. Sega nekolku meseci se depiliram kaj edna moja prijatelka...boli, ne e toa strasno, strasnoto vo situacijava e sto mi e za prv pat sram da se slecam celosno duri me depilira. Dosega ne sum se sramela kaj drugite, no sega mi e neprijatno, cesto sme zaedno pa verijatno i zatoa mi e neprijatno :sram: :da:

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 22 Ное 2011 18:20 #165990

• Cuvce
  • Cuvce's Avatar
  • senior
  • ex mikimaus
  • Теми: 1628
  • Thank you received: 1002
Уште од самиот почеток се депилирам бразилска депилација и воопшто не ми е срам да се соблечам, некако ми доаѓа исто како кога одите на гинеколог, тоа им е работа, по цел ден гледаат ... :fijuk: :rofl: Мене повеќе ми е за болката, уште не отрпнав, ме боли ужасно али тоа е за лепота ќе се трпи :rofl: :rofl: Претходно ми беше само страв бидејќи восокот го претопуваа да не фатам некоја инфекција, но сега одам кај депилаторка која користи чист восок (и нормално го наплаќа повеќе) и го фрла во канта пред мене.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 13 Апр 2013 17:00 #236998

• Dolphin
  • Dolphin's Avatar
  • senior
  • Теми: 2766
  • Thank you received: 642
konecno i jas rasiriv noze kaj kozmeticarkata :crknav:
bolese za bolenje , ama neli trpi baba za ubavina , pa taka i jas :igra:
i posebno mi se dopadna sto vosokot bese samo za mene , ne kako sto sum gledala po kozmeticki saloni , sto go preceduvaat :mdf:

Vi preporacuvam intimna depilacija
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 14 Апр 2013 10:34 #237022

• Vasidora
  • Vasidora's Avatar
  • senior
  • Теми: 1178
  • Thank you received: 400
И јас сум од тие што никогаш не биле на никаква депилација во салон а не па бразилска. Дома се средувам со крема во незгодниот дел, а длабок препон со депилатор.

Се плашам да одам зш имам ептен осетлива кожа при депилација и последен пат кога ставав восок ми отиде и горниот слој од кожата.

Ама вољна сум да пробам сега пред лето, па ако некоја од вас ми пише ПП со бројче од козметичаркиве кои работат со восок за една употреа, а уште подобро со шеќерна паста би ви била благодарна.
  • Страна:
  • 1
  • 2

Најново на форумот

• No posts to display.