• Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Бразилска депилација - како да го победиме срамот?

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 01:59 #140179

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
:zelen: немам ич срам, ама само кај една козметичарка одам со години. кај друга - немаТ шанси.
и впрочем таа ми помогна да го преминам срамот, кога ми рече дека ако сакам да го средам тоа, да не се срамам, оти нејзе тоа и е работа и на тоа гледа само како професионалец.
уствари тоа ти е како да одиш на гинеколог, само што малку по болно :laugh:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Snoopy

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 02:17 #140183

 • Зока
 • Зока's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 626
 • Thank you received: 288
 • Карма: 3
Zelenicka, фино ти кажа Ане, од аспект на срамот - како да одиш на гинеколог. Како што таму се слекуваш, така и кај козметичарката, само нели целта е друга, што не е важно. Како и гинекологот, така и козметичарката се има изнагледано и тоа ама ич не и е битно! Она што е важно е да одиш во проверен салон, со висока хигиена и да бараш восок за една употреба. Незгодното чувство, срамот, ќе го немаш после првиот пат...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 02:29 #140188

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Јас досега и воопшто не сум отишла на депилација од пусти срам :sram: Е многу ми е срам,ај за нозете некако би се нафатила ама за друго :zid: А не велам Не,знам дека ако одам еднаш после тоа нема да ми биди срам,ама дури да дојде тоа ПРВ пат....


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 11:58 #140213

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
А што има разлика меѓу бразилска и небразилска ?
Ја мислев дека на сите депилации се соблака. Како ке те среди иначе.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 13:27 #140235

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Па на обичните депилацији сум по гаќи, не се слекувам гола :muahaha:


Јас се токмам веќе некое време да одам, ама од тој срам никако да закажам... знам дека е како на гинеколог, не ми е срам да одам на гинеколог, ама што знам... на гинеколог си на грб легната и толку... а тука како што читав разни пози треба да направиш :what: :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 14:07 #140247

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
ZeleniCka wrote:
а тука како што читав разни пози треба да направиш :what: :hahaha:

Е ако де, ќе си повежбаш малце :laugh:
Јас на пример не правам „пози“, пошто козметичарката ми има ептен фат, па ме средува дури да трепнам :kafe: Е да, ќе крениш малце нога, ама ништо страшно верувај. Цело време имај на ум дека си платила за третман и неа тоа и` е работа, а ти само опушти се и уживај во моментот :dry:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 15:05 #140270

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
јас за депилација одев кај една моја школска и немам срам од неа, кај други не мислам дека би можела, а за пози ни јас не правев, нормално де ќе рашириш ноџе ама не далеку од камасутра :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 15:14 #140272

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Депилација правам само кај козметичарката кај која одам со години. На почетокот бев против бразилскава депилација. Некако ми беше шубе, а и срам стварно. Ама еднаш успеа да ме наговори и ме издепилира. Оттогаш редовно се депилирам и стварно нема некои пози, само раширени нозе, нормално. Мој совет ти е само жената жто ќе те депилира навистина да има фат. Мене и по ете колку поминати години, ме боли кога ме депилира. Ама со едно фаќање, се завршува. И се разбира, восокот да е за една употреба.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 15:49 #140281

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
За восокот не ме секира, пошто овде поинаков и не користат. Едино за болката.... уффф...долго ќе трае додека се наканам да отидам :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 18:37 #140328

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
А бе Зеленичка, ме изнасмеа! Ти текнува на онаа старата: трпи ќерко за убајна? Е па секогаш си ја кажувам пред депилација :muahaha: Наследство ми е поговорката од мајка ми, кога ми правеше фризури како мала ако ме скубнеше случајно, јас ептен се жалев, па затоа ми ја кажуваше таа фраза :laugh:

Него, за депилацијата...се депилирам на козметичар повеќе од 10 години. Е да, боли...ама вреди за ефектот! Кога ќе ми текне дека ќе излезам од таму како рибетина со топ чувство и ко да сум 2 кг послаба... :skok: си трпам и си шутам. Лекот е: добар да не речам топ салон (колку пари, толку музика), козметичарка од доверба, музиче на мп3 плеер во увце, а ако веќе не иде никако, и по некоја пијачка претходно :muahaha: ... и мисли си на фацата на маж ти отпосле :fijuk:

И уште ова, сум приметила дека пред да добијам ме боли неспоредливо повеќе, избегнувај го тој период.


Пријатно разубавување :girlpink:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 07 Јун 2011 01:15 #140374

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
Синоличка wrote:
а ако веќе не иде никако, и по некоја пијачка претходно :muahaha: ... и мисли си на фацата на маж ти отпосле :fijuk:

mi go zede zborot od usta.1-2 caski alkohol,kje ti gi opustat nervite a so samoto toa nema da osekjas golema bolka.nemoj samo da preteruvas :laugh:

edit,pa bas facata nema da mu ja gleda.poprvo bi rekla temeto od glavata :hahaha: :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, Tessi, vodolija, aleane and this user have 2 others thankyou

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 07 Јун 2011 01:24 #140379

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Vase se nadevam Sinolicka mislese na prvata reakcija od muzicot :P

Jas prviot pat koga otidov mnogu mi bese sram, celo vreme mizev :laugh: Posle se naviknav i nemam gajle, i nema mnogu pozi, onaka normalno ke rasiris noze i posle malku ke se naprcis za otpozadi :) Mnogu e bitno kakov fat ima taa sto sreduva, ajde so lesno i bez sram :OK:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Синоличка

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 07 Јун 2011 01:48 #140390

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ah Anke, odlicno si kaza mama Vase :hahaha: ti ne ja razbra....

ete Zelenicka toa neka ti bide inspiracija :roll:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Tessi

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 07 Јун 2011 15:10 #140533

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Ц,ц,ц,ц! :) луди жени! Во право е мама Ане,мислев на првичната реакција,мада и опцијата со темето ми е ок :muahaha:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 07 Јун 2011 17:25 #140561

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Синоличка мислише на ова

Attachment th_drool-smiley.gif not found
:hahaha:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 07 Јун 2011 17:27 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frenky, aleane

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 08 Јун 2011 02:45 #140652

 • Snoopy
 • Snoopy's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 293
 • Thank you received: 238
 • Карма: 15
:sram: :sram: :sram: :sram: :sram: :sram: :sram: :sram: :sram:

:gone:
Иван А.
с.р
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 08 Јун 2011 03:22 #140659

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
Ane wrote:
Синоличка мислише на ова

Attachment th_drool-smiley.gif not found
:hahaha:

taka de,ama ako e ova :otpozadi: togas nitu faca, nitu teme :muahaha:

edit,demek nekoj se zasrami :sram2:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 08 Јун 2011 03:31 #140661

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Јас си појаснив на што мислев,а на што се не мислите вие... ц,ц,ц,ц! :zelen: Алоооо ова е јавен форум,,нели :) а за машките реакции, па што мајка бара маж во тема за депилација? :pardon:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 08 Јун 2011 09:52 #140672

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
Машките тука се од кориснички аспект...... :poimnemam:
Последна промена: 08 Јун 2011 09:53 by yarre.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, redsonja, vodolija, Синоличка, Snoopy

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 08 Јун 2011 11:22 #140674

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Јас сум апсолутно за машки членови во тема депилација, во денешно време може некој ќе сподели искуство;)
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 08 Јун 2011 11:59 #140682

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Oni mozat samo benefit da imaat od temava :P


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 24 Јун 2011 01:09 #142889

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Не ми се верува .... I've done it!!!! Конечно! Значи решив, закажав, додје денот, отидов, не му ја мислев многу, таму си кажав дека ми е страв, за срамот заборавив. Жената што работеше беше толку пријатна и ненаметлива, што во ниеден момент не ми дозволи да се чувствувам непријатно. И што е најважно, болеше, но многу, многу подносливо.
Претпоставувам дека е битно каде ќе се отиде.
Така што од моето искуство, кој ќе реши - без многу мислење. Тие таму тоа си го работат редовно и не му ја мислат, па нема потреба ниту ние да му се секираме :).
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 30 Јун 2011 19:48 #143806

 • julija
 • julija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 265
 • Thank you received: 65
 • Карма: 0
Pretostavuvam deka najdobro e na depilacija no od pomislata deka e bolno ne mi se odi,i celo vreme se macam so toj senzor..dosadno e no nemozam da se resam...mozebi vo idnina ke prestrasam :da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 26 Сеп 2011 12:25 #155831

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Ма не е работата за срам, него стварно бре боли.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Simona`s mom, nenuska

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 26 Сеп 2011 13:24 #155839

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Ај сеа и јас да прашам, не е ваљда дека не знам?! :ohmy:
Бразилска депилација е доколку скроз се издепилираш, значи од напред ни влакно да нема, да не речам ќелава да те напраат, без фризура? Како бебе новородено? :tupco:
Сето друго што не е СКРОЗ, е најнормална депилација, или? :sram2:
Зеленичка, како те депилираат со гаќи? Само препоните, или? Пошто, мора да се натртиш за да ти го издепилира ректалниот дел, нАли. :what:

Иначе, јас идев порано кај една многу згодна, па најубаво ми беше додека ме мачкаше со крем после депилацијата :sram2: :poimnemam: :tupco:
Арно ама, пошто стварно многу боли, веќе не идам, па по дома се делкам со жилет. А нозете со машина за депилирање од Цептер.

Иначе, нормално дека не ми е срам. :zelen:
Последна промена: 26 Сеп 2011 13:27 by Helix.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.