Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
  • Страна:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Бразилска депилација - како да го победиме срамот?

Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 00:15 #140164

• Adelle
  • Adelle's Avatar
  • senior
  • Broken...
  • Теми: 1225
  • Thank you received: 643
Девојки, претпоставувам дека доста од вас биле на бразилска депилација... Јас не сум била никогаш а сакам да одам, ама не сум отишла сеуште од пусти срам... Како да се слечам и натртам таму на некоја козметичарка? :blink:

Ваши искуства?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 01:59 #140179

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7860
  • Thank you received: 5646
:zelen: немам ич срам, ама само кај една козметичарка одам со години. кај друга - немаТ шанси.
и впрочем таа ми помогна да го преминам срамот, кога ми рече дека ако сакам да го средам тоа, да не се срамам, оти нејзе тоа и е работа и на тоа гледа само како професионалец.
уствари тоа ти е како да одиш на гинеколог, само што малку по болно :laugh:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 02:17 #140183

• Зока
  • Зока's Avatar
  • junior
  • Теми: 626
  • Thank you received: 288
Zelenicka, фино ти кажа Ане, од аспект на срамот - како да одиш на гинеколог. Како што таму се слекуваш, така и кај козметичарката, само нели целта е друга, што не е важно. Како и гинекологот, така и козметичарката се има изнагледано и тоа ама ич не и е битно! Она што е важно е да одиш во проверен салон, со висока хигиена и да бараш восок за една употреба. Незгодното чувство, срамот, ќе го немаш после првиот пат...

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 02:29 #140188

• Frogy
  • Frogy's Avatar
  • senior
  • Full Time Mother
  • Теми: 1585
  • Thank you received: 1152
Јас досега и воопшто не сум отишла на депилација од пусти срам :sram: Е многу ми е срам,ај за нозете некако би се нафатила ама за друго :zid: А не велам Не,знам дека ако одам еднаш после тоа нема да ми биди срам,ама дури да дојде тоа ПРВ пат....

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 11:58 #140213

• yarre
  • yarre's Avatar
  • senior
  • Теми: 1082
  • Thank you received: 1001
А што има разлика меѓу бразилска и небразилска ?
Ја мислев дека на сите депилации се соблака. Како ке те среди иначе.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 13:27 #140235

• Adelle
  • Adelle's Avatar
  • senior
  • Broken...
Па на обичните депилацији сум по гаќи, не се слекувам гола :muahaha:

Јас се токмам веќе некое време да одам, ама од тој срам никако да закажам... знам дека е како на гинеколог, не ми е срам да одам на гинеколог, ама што знам... на гинеколог си на грб легната и толку... а тука како што читав разни пози треба да направиш :what: :hahaha:

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 14:07 #140247

• Goddess^
  • Goddess^'s Avatar
  • senior
  • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
  • Теми: 1449
  • Thank you received: 1186
ZeleniCka wrote:
а тука како што читав разни пози треба да направиш :what: :hahaha:

Е ако де, ќе си повежбаш малце :laugh:
Јас на пример не правам „пози“, пошто козметичарката ми има ептен фат, па ме средува дури да трепнам :kafe: Е да, ќе крениш малце нога, ама ништо страшно верувај. Цело време имај на ум дека си платила за третман и неа тоа и` е работа, а ти само опушти се и уживај во моментот :dry:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 15:05 #140270

• None-bt
  • None-bt's Avatar
  • senior
  • crazy family :-)
  • Теми: 1428
  • Thank you received: 922
јас за депилација одев кај една моја школска и немам срам од неа, кај други не мислам дека би можела, а за пози ни јас не правев, нормално де ќе рашириш ноџе ама не далеку од камасутра :)

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 15:14 #140272

• Tara
  • Tara's Avatar
  • teenager
  • Теми: 866
  • Thank you received: 351
Депилација правам само кај козметичарката кај која одам со години. На почетокот бев против бразилскава депилација. Некако ми беше шубе, а и срам стварно. Ама еднаш успеа да ме наговори и ме издепилира. Оттогаш редовно се депилирам и стварно нема некои пози, само раширени нозе, нормално. Мој совет ти е само жената жто ќе те депилира навистина да има фат. Мене и по ете колку поминати години, ме боли кога ме депилира. Ама со едно фаќање, се завршува. И се разбира, восокот да е за една употреба.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 15:49 #140281

• Adelle
  • Adelle's Avatar
  • senior
  • Broken...
За восокот не ме секира, пошто овде поинаков и не користат. Едино за болката.... уффф...долго ќе трае додека се наканам да отидам :)

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 06 Јун 2011 18:37 #140328

• Синоличка
  • Синоличка's Avatar
  • senior
  • Теми: 1452
  • Thank you received: 1441
А бе Зеленичка, ме изнасмеа! Ти текнува на онаа старата: трпи ќерко за убајна? Е па секогаш си ја кажувам пред депилација :muahaha: Наследство ми е поговорката од мајка ми, кога ми правеше фризури како мала ако ме скубнеше случајно, јас ептен се жалев, па затоа ми ја кажуваше таа фраза :laugh:

Него, за депилацијата...се депилирам на козметичар повеќе од 10 години. Е да, боли...ама вреди за ефектот! Кога ќе ми текне дека ќе излезам од таму како рибетина со топ чувство и ко да сум 2 кг послаба... :skok: си трпам и си шутам. Лекот е: добар да не речам топ салон (колку пари, толку музика), козметичарка од доверба, музиче на мп3 плеер во увце, а ако веќе не иде никако, и по некоја пијачка претходно :muahaha: ... и мисли си на фацата на маж ти отпосле :fijuk:

И уште ова, сум приметила дека пред да добијам ме боли неспоредливо повеќе, избегнувај го тој период.

Пријатно разубавување :girlpink:
Сончулката 2009
Шармерот 2012

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 07 Јун 2011 01:15 #140374

• Frenky
  • Frenky's Avatar
  • Султанa
  • Теми: 4118
  • Thank you received: 3811
Синоличка wrote:
а ако веќе не иде никако, и по некоја пијачка претходно :muahaha: ... и мисли си на фацата на маж ти отпосле :fijuk:

mi go zede zborot od usta.1-2 caski alkohol,kje ti gi opustat nervite a so samoto toa nema da osekjas golema bolka.nemoj samo da preteruvas :laugh:

edit,pa bas facata nema da mu ja gleda.poprvo bi rekla temeto od glavata :hahaha: :muahaha:

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 07 Јун 2011 01:24 #140379

• Mama Ane
  • Mama Ane's Avatar
  • ВИП
  • Теми: 4990
  • Thank you received: 5193
Vase se nadevam Sinolicka mislese na prvata reakcija od muzicot :P

Jas prviot pat koga otidov mnogu mi bese sram, celo vreme mizev :laugh: Posle se naviknav i nemam gajle, i nema mnogu pozi, onaka normalno ke rasiris noze i posle malku ke se naprcis za otpozadi :) Mnogu e bitno kakov fat ima taa sto sreduva, ajde so lesno i bez sram :OK:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 07 Јун 2011 01:48 #140390

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
Ah Anke, odlicno si kaza mama Vase :hahaha: ti ne ja razbra....

ete Zelenicka toa neka ti bide inspiracija :roll:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 07 Јун 2011 15:10 #140533

• Синоличка
  • Синоличка's Avatar
  • senior
Ц,ц,ц,ц! :) луди жени! Во право е мама Ане,мислев на првичната реакција,мада и опцијата со темето ми е ок :muahaha:
Сончулката 2009
Шармерот 2012

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 07 Јун 2011 17:25 #140561

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
Синоличка мислише на ова

Attachment th_drool-smiley.gif not found

:hahaha:
Последна промена: 07 Јун 2011 17:27 by Big Sister.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 08 Јун 2011 02:45 #140652

• Snoopy
  • Snoopy's Avatar
  • toddler
  • Теми: 293
  • Thank you received: 238
:sram: :sram: :sram: :sram: :sram: :sram: :sram: :sram: :sram:

:gone:
Иван А.
с.р

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 08 Јун 2011 03:22 #140659

• Frenky
  • Frenky's Avatar
  • Султанa
  • Теми: 4118
  • Thank you received: 3811
Ane wrote:
Синоличка мислише на ова

Attachment th_drool-smiley.gif not found

:hahaha:

taka de,ama ako e ova :otpozadi: togas nitu faca, nitu teme :muahaha:

edit,demek nekoj se zasrami :sram2:

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 08 Јун 2011 03:31 #140661

• Синоличка
  • Синоличка's Avatar
  • senior
Јас си појаснив на што мислев,а на што се не мислите вие... ц,ц,ц,ц! :zelen: Алоооо ова е јавен форум,,нели :) а за машките реакции, па што мајка бара маж во тема за депилација? :pardon:
Сончулката 2009
Шармерот 2012

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 08 Јун 2011 09:52 #140672

• yarre
  • yarre's Avatar
  • senior
  • Теми: 1082
  • Thank you received: 1001
Машките тука се од кориснички аспект...... :poimnemam:
Последна промена: 08 Јун 2011 09:53 by yarre.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 08 Јун 2011 11:22 #140674

• Annabel Lee
  • Annabel Lee's Avatar
  • ВИП
  • Information is not knowledge - Albert Einstein
  • Теми: 3879
  • Thank you received: 1773
Јас сум апсолутно за машки членови во тема депилација, во денешно време може некој ќе сподели искуство;)

Those who criticize our generation forget who raised it.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 08 Јун 2011 11:59 #140682

• mamatobe
  • mamatobe's Avatar
  • senior
  • Теми: 1471
  • Thank you received: 601
Oni mozat samo benefit da imaat od temava :P

Every passing minute is another chance to turn it all around.

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 24 Јун 2011 01:09 #142889

• anusska
  • anusska's Avatar
  • senior
  • Теми: 1170
  • Thank you received: 457
Не ми се верува .... I've done it!!!! Конечно! Значи решив, закажав, додје денот, отидов, не му ја мислев многу, таму си кажав дека ми е страв, за срамот заборавив. Жената што работеше беше толку пријатна и ненаметлива, што во ниеден момент не ми дозволи да се чувствувам непријатно. И што е најважно, болеше, но многу, многу подносливо.
Претпоставувам дека е битно каде ќе се отиде.
Така што од моето искуство, кој ќе реши - без многу мислење. Тие таму тоа си го работат редовно и не му ја мислат, па нема потреба ниту ние да му се секираме :).
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 30 Јун 2011 19:48 #143806

• julija
  • julija's Avatar
  • toddler
  • Теми: 265
  • Thank you received: 65
Pretostavuvam deka najdobro e na depilacija no od pomislata deka e bolno ne mi se odi,i celo vreme se macam so toj senzor..dosadno e no nemozam da se resam...mozebi vo idnina ke prestrasam :da:

Ре: Бразилска депилација - како да го победиме срамот? 26 Сеп 2011 12:25 #155831

• bart
  • bart's Avatar
  • senior
  • Теми: 2895
  • Thank you received: 1855
Ма не е работата за срам, него стварно бре боли.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
  • Страна:
  • 1
  • 2

Најново на форумот

• No posts to display.