Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Депилација

Депилација 21 Сеп 2010 19:47 #53947

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Како се депилирате?

Јас нозете ги бричам, а интимната зона ја депилирам со крема VEET. Имам многу нежна кожа и нема шанси да ја издржам болката при депилација со восок, макар и да е топол.
Последна промена: 29 Апр 2011 12:13 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 21 Сеп 2010 20:41 #53953

 • elena j
 • elena j's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 519
 • Thank you received: 113
 • Карма: 4
jas ednas mesecno depiliram sve noze celi i intimniot del ama na kozmeticar,,sama nemozam so lenti me boli..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 21 Сеп 2010 20:46 #53956

 • Mila87
 • Mila87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 137
 • Thank you received: 23
 • Карма: 28
Нозете ги депилирам со машинка, а интимата,половините на козметичар со топол восок, болеше на почеток , меѓутоа веке навикнав на болката...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 21 Сеп 2010 21:43 #53964

 • Anik
 • Anik's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 59
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
Јас не се депилирам, нозете ги бричам а интимниот дел само го шишам, оставам влакна таму зашто без влакна ми е ко да сум мало предпубертетско девојче.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 21 Сеп 2010 22:44 #53970

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
i jas ne se depiliram do pred nekoe vreme samo racete so vosok gi depilirav no sega nekako me mrzi,nozete gi bricam a intimniot del t.e preponite gi trgam so pinceta no sega tesko uspevam ne gledam nisto od stomakot :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 22 Сеп 2010 00:27 #53992

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
Nozete gi bricam , nema sansi letno vreme da gi docekam za depilacija
Racete gi depiliram i brkovite , a intimata ili Veet ili bric , koga kako
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 22 Сеп 2010 00:39 #53996

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Нозете и длабок препон си депилирам со депилатор, имам со додаток за во замрзнувач Satin ice elle, па болката е минимална. Рацете откако еднаш им откорнав кожа со веет лентине и одев две недели со шарена кожа, си ги депилирам исто со депилаторот. Интимната зона или ја шишам хихихих или со крема за на гинеколог и одмор.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 22 Сеп 2010 00:44 #54000

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Нозе и раце депилирам со машинка и многу ми се изретчени влакната (не сум ни била нешто многу влакнеста) и ова депилаторов ми е спас. Две години душа му вадам....

Ама од тогаш, тоа е и периодот кога забременив, препони само бричам и не знам како ќе издржам депилација :wtf: Сама нема веќе шанси, згуснати ми се....

Порано се депилирав со шербет, не беше лошо, ама сега ми е многу попрактично :da:

А да, бркчиња депилирам со восочни ленити, Силк.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 22 Сеп 2010 00:58 #54010

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Јас правам чудни комбинации: нозете ги бричам пошто од депилација ми излегуваат многу подкожни, рацете ги депилирам со машинката на сестра ми а интимата ја депилирам на козметичар. Последните неколку месеци од бременоста, гинекологот ми рече најдобро да избегнувам да одам на козметичар за препоните па си купив тримерче за веѓи и со него се средував:muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 22 Сеп 2010 11:16 #54058

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Раце, нозе, препони исклучиво во салон за депилација, ептен некогаш ако ми е за итно, а се во фаза на растење знам да земам брич, ама тоа ептееен ретко.
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 22 Сеп 2010 12:22 #54087

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Нозе и препони на козметичар, бркчињата и под мишки сама дома со топол восок и секогаш сум средена.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 22 Сеп 2010 13:30 #54117

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 953
 • Thank you received: 338
 • Карма: 7
Noze doma so depilator, race ne depiliram bidejki nemam sto :P a preponi bidejki mnogu me boli so bilo sto drugo bricam
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 23 Сеп 2010 11:47 #54376

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Kompletno sreduvanje na kozmeticar so ladna depilacija. Na odmor si nosam masinka, zatoa sto znaeme da isterame i eden mesec:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 23 Сеп 2010 12:07 #54380

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
Нозеве мои не знаат што е тоа брич :laugh: .Од секогаш сум се депилирала на нозете и интимниот дел и тоа само на козметичар.Дома такви експерименти не правам.Освен понекогаш со машинка сама си се депилирам...ја имам на Zepter и презадоволна сум.А на рацете и надусница не бидејќи немам влакненца не се ни депилирам. :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 23 Сеп 2010 13:14 #54407

 • Lokica
 • Lokica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 102
 • Thank you received: 14
 • Карма: 1
Race i noze kombiniram so topol vosok i masinka doma sama, pod miski na kozmeticar, preponi koga kako, no znam i da gi izbricam....inaku mnogu se nerviram sto sum preterano vlaknesta i mi izleguvaat i mnogu potkozni vlaknenca. Daj kazete dali ima nekoe sredstvo, ili krema za proretcuvanje na vlaknata so depilacija se prorecuvaat no ako gi izbricam samo ednas vedns se vraka na staro.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 23 Сеп 2010 18:38 #54551

 • julikej
 • julikej's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 82
 • Thank you received: 4
 • Карма: 1
Нозе и препони на козметичари иако дома имам депилатор. Раце не депилирам не гледам потреба. Ама сега со бременоста не знам дали да одам на козметичар за депилација на интима или да се снаоѓам по дома. Може мм да го ангажирам да ми депилира препони :muahaha: јас нема да можам да гледам од стомакот :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 24 Сеп 2010 06:11 #54702

 • Elisaveta
 • Elisaveta's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 49
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
i jas koristam masinka na philips za noze i race, porano se depilirav na kozmeticar i podolgo mi traese
Aj kazete, tie sto odite na kozmeticar, kade odite, molku ste zadovolni i kolku cini celi noze so preponi i intimen del?
mislam deka polesno ke si pominam na kozmeticar otkolku vaka
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 24 Сеп 2010 15:44 #54917

 • petra
 • petra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 10
 • Карма: 4
Jas se depiliram na kozmeticar so laden vosok i vadam se.....celosna depilacija na noze,intimen del i race...sega se bricam bidejki nesmeam da se depiliram vo bremenost otkako i prokrvarev na kozzmeticarkata na sred depilacija i zavrsiv vo sistina 5 dena...
"Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа... Биди Среќен!... Нека умрат од глад!"
The administrator has disabled public write access.

Депилација 29 Апр 2011 11:50 #132801

 • avon
 • avon's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Dali ima nekoj iskustvo so ovoj vid na depilacija (sekerna depilacija)?
Последна промена: 29 Апр 2011 12:15 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 29 Апр 2011 16:19 #132912

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Me interesira koja depilacija e naj bezbolna, topol, laden vosok...ili site se isto. Do sega ne sum bila na kozmeticar za depilacija. Podmiska se bricam, race i brkovi nemam nisto, a nozete so depilator. E sega site velat po depilacija neznam kolku vreme si rat, ama mene na nozete mi rastat vlakna kako na rati :hahaha: . Denes na edno mesto utre na drugo.....i treba non stop so depilatorot. Me interesira dalo boli na kozmeticar na intimniot del i dali nekoj ima praveno brazilska depilacija??? I kakvi kremi koristite za depilacija i dali stavate na intimniot del?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 29 Апр 2011 18:44 #132967

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Јас долго време одев на депилација со шеќер и сум многу задоволна. Природно, чисто. Некои знаат и дома да го погодат шербетот и сами се депилираат. Јас не можам сама ни со шербет ни со било што. Додека бев во МКД одев прво со години на шеќерна депилација, а после тоа на депилација со ладен восок. Супер искуство имам. За интимата и пазувите не ми стааваа ладен восок ами топол, ама не го претопуваа. Тој повеќе лепи и демек помалку боли.
За болење, интимата боли, и првиот и сто и првиот пат. Сум депилирала и се, и бразилска, и како ќе и текне на козметичарката (тек пред свадбата кога отидов :muahaha: ), а сега сум во друга крајност на бразилска отидена - Амазонка! Сега нозе со машинка, раце со ленти, пазуви со жилет, никако да си најдам време и добар салон. Инаку и во Германија има салони кои депилираат со шеќер. Чини поскапо одколку со восок.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 29 Апр 2011 20:30 #132981

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Jas so godnini nanazad se depiliram so masinka i super mi. Sekogas sum sredena, obicno ne ostavam mnogu da mi porasnat i taka ne gubam 2 saati vo depiliranje, tuku bas brzo mi odi i plus stalno sredena :OK:
Odvreme navreme za preponite odam na kozmeticar so laden vosok.
Racete ne gi depiliram, nema potreba, a pod miska se bricam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 04 Мај 2011 17:49 #133552

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Noze bricam zosto nemam nervi da cekam da mi porasnat vlaknata za depilacija, pogotovo letno vreme. Preponi so masinka Braun imam odlicna e. Intimniot del go bricam... Ne sum bas zadovolna so taa varijanta, ama mnogu mi e sube da idam na kozmeticar tamu da mi brcka :)
Probav doma so lentite na Veet, ama nemozev se ubavo da fatam plus boliiiiiiiiiii :skok:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 25 Мај 2011 16:54 #137984

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Jas se kandisav da odam na depilacija za preponi+intimen del.

Curki, preporacajte nekoj salon i kazete mi kakva varijanta da pobaram - koj vosok se koristi samo ednas???

Mnogu mi e sube da ne koristat ist vosok, sum videla takvi situacii...


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Депилација 25 Мај 2011 17:35 #138003

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Јас одам стално во Secret, се депилирам со топол восок за една употреба, (цели нозе, препони, раце) презадоволна сум :OK:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bubbi
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот