Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Нега на врат и деколте

Нега на врат и деколте 28 Апр 2011 14:54 #132636

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Како го негувате вратот и деколтето?

Нели на деколтето како и на рацете најпрво се забележуваат знаци на стареење, па дали имате посебна козметика со намена нега на врат и деколте?

Колку време посветувате на овој дел од телото?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на врат и деколте 28 Апр 2011 16:39 #132660

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Ништо посебно не правам, исто како за лице, кога ставам крем ставам и на врат, па во пролет лето, кога не носам ролка:P се мачкам и по деколтето со кремот, а бидејки сега имам ново млеко за тело на ессенциал со светки(ама дискретни), многу сакам да се мачкам по врат и деколте:da:

Инаку освен крем, на бубцхен оној детскиот од невен, користам козметика на Афродита и плус бадемово масло, секоја вечер после чистењето на лицето, вратот и деколтето со препаратите, еднашка добро го поминувам цело и со бадемово масло. Ако не сте пробале, пробајте ке се изненадите уствари колку тоа ги чисти остатоците кои не ги чистат другите средства.

Понекогаш и на Најмилото му го чистам лицето со бадемово масло, дури и јас се запрепастувам колку нечистотија вади:ohmy:

:love:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo, Vasidora

Ре: Нега на врат и деколте 28 Апр 2011 17:47 #132668

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Бадемово масло. Тоа користам и за лице и за врат и за деколте. На влажна кожа после туширање.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Vasidora

Ре: Нега на врат и деколте 28 Апр 2011 21:26 #132734

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
И јас не користам некоја посебна козметика. Доколку се мачкам со млекце, го поминувам и тој дел.

А особено е свежа кожата ако после туширањето се напрскам со Термална вода на Виши и потоа благо вмасирам малку масло за тело (дали бебешко или чисто бадемово не игра голема улога).

Порано имав по некоја бубуљичка на деколтето и после туширање ставав редовно бебешка пудра и ми годеше, но сега бидејки знам дека не се толку добри овие производи, ги избегнувам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на врат и деколте 28 Апр 2011 23:13 #132747

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
vasidora wrote:

Порано имав по некоја бубуљичка на деколтето и после туширање ставав редовно бебешка пудра и ми годеше, но сега бидејки знам дека не се толку добри овие производи, ги избегнувам.

Vasidora i jas imam nekogas po nekoja bubilica. Nekogas imam nekogas ne. Sto tocno pravese? Mi se cini deka ako pricnam nekoja potoa uste poveke mi se pravat. Inaku vo vrska so temava se mackam samo so mleko za telo po tusiranje.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на врат и деколте 04 Мај 2011 19:38 #133581

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Кога одев во Темов, ми викаа кремата што ја користам за лице да ја ставам и на врат и на деколтето. Тогаш си купував нивни креми, и сега кога можам, па ми остана таа навика, ништо друго посебно на врат и на деколте не ставам.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на врат и деколте 05 Мај 2011 00:36 #133615

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
ljubica78 wrote:
vasidora wrote:

Порано имав по некоја бубуљичка на деколтето и после туширање ставав редовно бебешка пудра и ми годеше, но сега бидејки знам дека не се толку добри овие производи, ги избегнувам.

Vasidora i jas imam nekogas po nekoja bubilica. Nekogas imam nekogas ne. Sto tocno pravese? Mi se cini deka ako pricnam nekoja potoa uste poveke mi se pravat. Inaku vo vrska so temava se mackam samo so mleko za telo po tusiranje.

Љубица, ништо посебно не правев освен што осле туширање навечер си ставав бебешка пудра (најчесто на Нивеа светло плавата) и стварно ми ја правеше кожата убава. Пробај, валда бебешкиов талк не е до толку штетен. И јас почнав пак од пред некоја вечер.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ljubica78, julija

Ре: Нега на врат и деколте 02 Сеп 2013 03:48 #243384

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
После породувањето(доење,одвај две недели) кожата на деколтето и вратот ми се збрчка и опушти. Почнав секоја втора вечер да се мачкам со бадемово масло и сега после месец дена мислам дека има подобрување.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на врат и деколте 02 Сеп 2013 04:30 #243393

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Nisto posebno ne koristam. Samo od kremata za lice stavam na vratot ponekogas. A dekolteto nikoas ne sum go neguvala posebno i zasega ne gledam deka ima nekoja promena na loso.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нега на врат и деколте 25 Мар 2014 11:42 #249435

 • Klaudija
 • Klaudija's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 12
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
Млеко за тело користам на цело тело :aham: па и таму и баш ми е супер :narcisa:
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.