Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Млеко или масло за тело?

Ре: Млеко или масло за тело? 11 Мар 2011 04:54 #121321

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Повеќе сакам млеко или лосион за тело...но пред некое време купив некое Планет спа масло од авон и да ви кажам искрено, баш е убаво. Убаво мириса а и убаво ја омекнува кожата. Немам забележано дека остава траги на облеката потоа. Но во секој случај, повеќе користам млека за тело..ах да...користам и путери кои си ги купувам во Грција (од маслинки, кокос..такви работи)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млеко или масло за тело? 12 Мар 2011 00:52 #121570

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Кога некој ке спомене масло, веднаш тоа ни асоцира на мрсна кожа која насекаде ке остави траги по облека, постелнина и сл. Но, ако правилно се нанесе маслото, на влажна кожа и потоа се истапка вишокот вода и масло со крпа од телото, резултатот е мека и свиленкаста а не измрсена кожа. Јас си го имам овој ритуал еднаш во неделата, најчесто во недела, поентата е убаво да се втрие маслото веднаш по туширањето, на апла мокра кожа.

Од масла, сега си користам мешавина од бадемово и маслиново масло.

Од млека, имам Еуцерин пХ5 лосион и Хипп млекцето за тело. И двете се прекрасни.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: Млеко или масло за тело? 20 Мар 2011 23:13 #124012

 • Лина
 • Лина's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 17
 • Thank you received: 4
 • Карма: 0
Омилено млеко ми е Бекутан тоа на секому го препорачувам,како и целата колкекција на Бекутан.Исто и Ангел лосионот,пробајте го нема да згрешите,во розево пакување е,има и таков регенератор и шампон со истиот мирис.
Масло користам кога сум на одмор,тоа ја спречува кожата од исушување и пукање од сончањето.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млеко или масло за тело? 28 Апр 2011 17:37 #132665

 • klar4ence
 • klar4ence's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 8
 • Карма: 1
Jas sum koristela i mleka i losioni za telo,pretezno NIVEA i DOVE,prekrasni se,maslo nemam koristeno ama ke brobam,momentalno koristam puter na PLANET SPA od afrikanski shea puter od AVON i e prekrasen a isto taka go imam koristeno i puterot od istata kolekcija samo so minerali od mrtvoto more i toa e prekrasno pogotovo za suva koza.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млеко или масло за тело? 28 Апр 2011 17:53 #132669

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Само масло, многу се радувам што го открив. Веднаш по туширање на влажна кожа, измасирам зависи колку време имам и после се бришам. Кожата е нежна, дискретно навлажнета, супер чувство. Купувам масла за тело најчесто на Веледа, ама и од други производители. Скапи се ама траат. Сега на одмор си го заборавив па од на Мартин бебешкото - уште поубаво :)
Веќе не би се вратила на млеко за тело. Толку ме мрзи да се намачкам, па некои лепат или мирисаат интезивно, тоа не можам да поднесам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млеко или масло за тело? 26 Јул 2014 14:34 #251542

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:hello: temava pajazini fakanje ....
momentalno go koristam ova www.oriflamelebanon.com/components/com_v...fo_4f27dc7a5f485.jpg , ne e nitu mleko nitu maslo ,ama mnogu e dobro
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млеко или масло за тело? 26 Јул 2014 15:33 #251545

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Jas koristam mleko za telo, nekako mi e pohidrantno i polesno mi se vpiva. Maslata mi se mrsni, plus jas imam i mrsna koza i ne mi odgovaraat.
Ima edno novo mleko za telo na Nivea kombinacija so gel za tusiranje, sakam da go probam. Znaci si se turiras so ova 2 vo 1 i posle toa ne treba da se koristi nisto.

Последна промена: 26 Јул 2014 15:35 by Fairy. Причина: slika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млеко или масло за тело? 26 Јул 2014 15:34 #251546

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Ne sum kupila mleko mngou oddamna oti mi se naogja od decata eden Eucerin kupen e oddamna sube mi e niv da gi mackam pa resiv da go dotrosam prvo nego pa posle ke mu ja msilam. Za mojava koza ke pomine :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млеко или масло за тело? 26 Јул 2014 22:02 #251551

 • BibaS
 • BibaS's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 24
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
Ova od Nivea e samo mleko, ne e 2 vo 1. Se tusiras standard so gel ili sto i da e, pa potoa mlekovo koe sto na kraj se plakne. Probano i super e, duri i za osetliva koza.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млеко или масло за тело? 27 Јул 2014 17:50 #251553

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Jas imam eden tester od toa mlekoto od nivea i bas denes ke go probam (vo nekoe spisanie bese podarok).
isto kako BibaS znam deka se tusiras, na kraj se mackas so ova i plaknes i tolku.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млеко или масло за тело? 12 Мар 2015 14:17 #253855

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Vo posledno vreme stavam od puterot za telo na Victoria Secret. Odlicen e

The administrator has disabled public write access.

Ре: Млеко или масло за тело? 12 Мар 2015 14:49 #253856

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Od avon zemav od kremite za telo, golemi sto se vo kutija i super se. a posledno so parfemot cheris imase i krema za telo. prekrasno mirisa, hidrira i ne ja mrsi kozata
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Млеко или масло за тело? 13 Мар 2015 12:07 #253857

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Mlekoto za telo od Kam market - temno plavoto mi e extra, i so cena i so kvalitet, a mnogu ubavo mi mirisa, na cisto :cvet:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.