Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Млеко или масло за тело?

Млеко или масло за тело? 20 Дек 2009 20:37 #1278

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Ulje nikogas ne sum sakala, za svadbata se mackav so Nivea so svetki ama uzas bese, se ispotiv posto leto i mislam deka dopolnitelno se potev od uljeto

sega imam Genera mleko, ne e loso
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 20 Дек 2009 20:42 #1282

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Повеќе сум за млеко,одколку за уље.Користам различни млека,некогаш во сет заедно со парфемот тогаш што го користам,а ми се допаѓаат и нивеа со Q10 што е и обичното нивеа млеко.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 20 Дек 2009 20:47 #1287

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
i jas poveke sama maslo
ulje nemam nikogas koristeno
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 21 Дек 2009 03:43 #1540

 • smisjana
 • smisjana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 81
 • Карма: 7
Користам млеко за тело и тоа најчесто Nivea,Dove,Seventeen или лосион Eucerin . Масло за тело досега немам користено.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 21 Дек 2009 04:25 #1579

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Масло не.Млеко за тело редовно.Сум користела најразни.Нивеа,Дове,Кливен
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 21 Дек 2009 15:46 #1912

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Mene puterot najmnogu mi odgovara ova vreme.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 21 Дек 2009 15:50 #1917

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Nivea so Q10 za lice,i nivea mleko za telo
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 21 Дек 2009 16:26 #1973

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
Koristam povremeno i toa i toa. Nivea maslo za telo i Eucerin mleko za telo so urea 10%, zasto imam mnogu suva koza.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 21 Дек 2009 16:31 #1983

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Нивеа млеко за тело, она стандардноно сино, само тоа ми помага за мојата сува кожа
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 21 Дек 2009 17:22 #2054

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Јас па сакам и користам и масло и млеко и лосиони за тело.

Тајната во маслата е да се втрие на мокра кожа веднаш по туширањето пред да се бришете и кожата е неверојатно свилена насабајле кога ке станете.

Масла користа на Нивеа и Џонсон, а млека најчесто на Нивеа.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 22 Дек 2009 03:14 #2489

 • rainbow
 • rainbow's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 64
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
редовно користам бекутан млеко за тело,најнежно ми е и не е густо веднаш се впива.а масло не сум користела никогаш.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 22 Дек 2009 16:54 #2922

 • anence
 • anence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Заедно сме посилни :)
 • Теми: 543
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
nikogas ne sum koristela nitu mleko, nito maslo za telo, od ednostavna pricina sto nemozam da podnesam otkako ke izlezam od kupatilo da se lepi nesto nesto za mene sakam da mi bide kozata suva bez nikakvi dodatoci
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 22 Дек 2009 17:41 #2975

 • Gordana Natovska
 • Gordana Natovska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 56
 • Карма: 0
koristam mleko za telo a maslo nikogas i ne sum koristela
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 22 Дек 2009 18:05 #3015

 • anicka2
 • anicka2's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 5
 • Карма: 0
маслото го користам после туширање, се мачкам целосно,најчесто бекутан, на мокро и после со млеко, моментално од орифлем
...тоа што сум овде не е случајно...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 22 Дек 2009 18:05 #3016

 • snegulka
 • snegulka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 21
 • Thank you received: 6
 • Карма: 0
А кој путер за тело го користиш?Редовно се мачкам после туширанје....Нивеа,Доув,Фреманс....ги обожавам путерите за тело од bodyshop кога патувам си купувам
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 22 Дек 2009 18:07 #3020

 • svetle s
 • svetle s's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 22
 • Карма: 0
mleko za telo Dove i Palmolive-med i mleko, a mnogu retko se slucuva da stavam i maslo Bekutan, sepak preferiram mleko za telo
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 22 Дек 2009 18:22 #3045

 • lili
 • lili's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 66
 • Thank you received: 2
 • Карма: 2
Za nega na telo za mene Dove se zakon!ne bi gi menuvala za nisto!
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 22 Дек 2009 18:23 #3049

 • Aleksandra_Acka
 • Aleksandra_Acka's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Ацка
 • Теми: 16
 • Карма: 0
Јас користам и млеко и масло за тело од Becutan,исто од Becutan користам и помада,сапун и влажни марамички и сум многу задоволна,кожата ја прават многу мека...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 22 Дек 2009 22:12 #3410

 • Ivana
 • Ivana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Sweet and Tender Hooligan
 • Теми: 162
 • Thank you received: 16
 • Карма: 6
Maslo za telo od J&J posle tusiranje na mokro telo i posle so peskir so tapkanje se brisam, kozata ja pravi meka i elasticna, posebno e dobro za trudnici, protiv pojava na strii, nekogas se mackam i plus so mleko Nivea Q10 ali koga sum nabrzinka tusiranje samo masloto e zakon
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 25 Дек 2009 12:16 #5421

 • evamaria
 • evamaria's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 68
 • Thank you received: 2
 • Карма: 4
Џонсон масло за бебиња се покажа идеално за мојата кожа.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 25 Дек 2009 15:22 #5560

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Nikogas se nemam namackano so maslo za telo, osven sega koga za prevencija od strii rastvaram nekolku razlicni masla vo pavloviceva. Sekogas koristam samo mleko, zatoa sto mislam deka masloto ke bide mnogu masno, ke svetam celata i ke se potam. Ama ke probam, a so namera sum da probam i puter.Koj puter go preporacuvate.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 25 Дек 2009 15:47 #5579

 • baby24
 • baby24's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 36
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
koristam zamo mleko za telo uljeto neznam mnogu mi e mrsno i ne mi ja omeknuva kozata a i mi gi zatvara porite i celata se isfrlam so bubulicki.Momentalno koristam mleko za telo od AVON so miris na badem i super e mnogu ubavo mi mirisa i mi ja pravi kozata mnogu meka ,a inaku i mlekoto za telo od DOVE e prekrasno i nego go koristev i mozam da kazam deka e edno od najdobrite :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 25 Дек 2009 16:27 #5597

 • bubamara***
 • bubamara***'s Avatar
 • Offline
 • new born
 • одмаздата е најдоба кога се сервира ладна
 • Теми: 45
 • Карма: 3
Toa zavisi od kozata, jas koristam sve i maslo i mleko i puter zavisi koga. Vo zimno vreme poveke se susi kozata pa zatoa koristam maslo ili puter (vo momentov puter, a vo leto hidratantni mleka za tela...najdobri mi se na Garnier
ti, sonce i mesecina i tocka i cela vselena...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 25 Дек 2009 16:37 #5601

 • Candy
 • Candy's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 99
 • Thank you received: 30
 • Карма: 2
Definitivni i zadolzitelno osle sekoe kapenje mleko za telo. Imam mnogu suva koza i ne mozam bez mleko a masloto ne mi se sviga bas. Inaku za mene najdobro e DOVE ama mleko ne losion, a za da smenam NIVEA ama dove poubo mi mirisat.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Млеко или масло за тело? 10 Јан 2010 22:57 #12768

 • lusi
 • lusi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 113
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
Само млеко за тело, масло немам користено ама баш ќе пробам дека го фалите инаку и јас имам сува кожа
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.