Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Целулит

Ре: Целулит 18 Јун 2012 02:44 #203821

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
a vo kombinacija so vozenje tocak nisto nema da se smeni?
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 18 Јун 2012 03:40 #203835

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
macika wrote:
Еве како изгледа. www.alkaloid.com.mk/sattwa-balsam-protiv...-280-ml,-900-ml.nspx

А го има во Зегин, а сигурно и во другиве аптеки.

Го имам и јас овој, ама некако многу редок ми се гледа во споредба со дугите гелови што сум ги користела.
Го користев пролетва кога одев на кавитации и масажи, па го баталив - така да неможам да кажам дали е ефикасен или не.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 18 Јун 2012 04:49 #203850

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Јаг го користев преклани и мнооогу ми помогна. Без никакви масажи и без вежби...многу е делотворен...само внимавав на исхрана бидејќи сакав и да ослабнам, пиев многу вода која исто така ептен помага во намалување на целулит и многу се намали...не дека исчезна ама требаше убаво да стиснам за да се видат тие проклети топчиња.
Со вежби сигурно би имало поголем ефект ама ја сум гоооолема мрза и немам вежбано ни ден во животов :majsi:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 17 Мај 2013 06:55 #239362

 • Jagoda
 • Jagoda's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 6
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
Се ближи лето и мислам дека повеќето од нас почнавме да размислуваме за целулитот. Јас искористив еден од понудите на Групер кој што вклучува некои третмани од кавитации, ласер, врапинг и стимулации(по 10 од сите). Денес ќе почнам со третманите, ако имате некои искуства со вакви третмани ве молам споделете... се надевам не трошам пари и време залудно ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 18 Мај 2013 02:46 #239438

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Sum odela jas na tretmani i navistina imaat efekt, no jas gi kombinirav i so mala dieta taka sto navistina rezultatot bese odlicen. E sega ako posle toa si prodolzis po staro ima ogromni sansi za brzo vreme da si gi vratis nazad i celulitot i kg (barem mene toa mi se sluci)

Godinava koristev edna krema na AVON za celulit ama nesto ne bev bas azurna i ne gledam rezultati, sega kje ja kupam ovaa sto ja preporacuva Macika na baza na brslen i se nadevam deka kje ja koristam pocesto pa da se sredam malku do odenje na odmor.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 20 Мај 2013 03:58 #239501

 • Jagoda
 • Jagoda's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 6
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
Елка јас ја користев кремата од бршлен меѓутоа, ме мрзеше да се мачкам и масирам редовно. Бара упорност и време, но имам слушнато дека е доста ефикасна :)

Јас почнав на третманите, па ќе видиме како ќе биде. Пијам многу течности а за диета, тоа тешко ;) :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Elka

Ре: Целулит 18 Јун 2013 04:09 #241526

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Откако се породив ослабев некои 20кг, но како слабеам така целулит за извоз. Многу ме нервира и сакам да почнам со некоја антицелулитна крема. Имам лошо искуство со Сатвата и сега немам поим каква да земам. Помагаат ли на Нивеа или пак некои Авон, Орифлем? Сега нормално не може да очекувам чудо, но малку да ја подобри состојбата...
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.