Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Целулит

Ре: Целулит 10 Фев 2012 07:47 #179602

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Neznam Iva... Mislam ti pisav, sigurno ima poveke od godina kako gi imam koristeno, mozno e da gi povlekle vo megjuvreme.

U pirncip celata kozmetika na Vichy e odlicna, mislam deka i so ova nema da zgresis.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 10 Фев 2012 08:38 #179629

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Mamatobe fala ti mnogu za se,mislam deka ke go zemam noviot gel bidejki sekade citam deka ima vidlivi rezultati za 7 dena pa ke pisam rezultati.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 10 Фев 2012 09:07 #179644

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
И јас имам користено многу гелови против целулит ама мислам дека ништо не помага, најбитно нели класика, вежбање, здрава храна и течности. Покрај сето ова и масажите многу помагаат и сите тие други третмани што ги нудат. Порано беа скапи третманите, ама сега со понудите преку страниве за попусти се начекуваат многу добри понуди. Ива ако веќе планираш да даваш толку пари за креми, подобро уплати си третмани за истите пари и ќе имаш сигурно повидливи резултати. Јас на пример купив ваучер од 1400 денари за 3 спа третмани, те виткаат ваљда со фолии за потење, не сум била уште на третманите, 3 кавитации и 3 твин третмани, за длабинско отстранување на целулитот. Вакви понуди има скоро секој ден, така да Ива ја пре би да ги дадеш парите за овие третмани, него да се мачкаш со креми.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 10 Фев 2012 09:35 #179655

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Mikumaus, bas pisi koga ke zavrsis so tretmanite kakvi se efektite.
Jas nekako nemozam da se odlucam za tretman, site razlicni iskustva mi kazuvaat :poimnemam:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 10 Фев 2012 09:56 #179662

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Јас досега имам правено две кавитации, инаку кавитациите ги рекламираат како липосукција без хируршка операција, напреден третман за разложување на масните наслаги. Те мерат во обем пред третманот, јас правев на нозете, и после третманот. Еден третман трае околу 30-40 мин. За два третмани јас изгубив 1 - 1,5 см. Инаку треба барем 4-5 третмани да направиш, после тоа треба да се пие многу вода за да ги исфрлиш токсините преку мокрача. Ама нели како и со се ако после тоа не се одржаваш џабе ти е се. :poimnemam: Оваа понудава ми се допадна дека ти се фаќаат отприлика 9 третмани, епа ако после ова нема никакви видливи резултати реков дека никад веќе нема да фрлам пари во вакви работи :ljutko: додека не заборавам па после пак :muahaha: Ајде од кога ќе ги завршам третманите ќе пишам резултати.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 10 Фев 2012 12:26 #179728

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Nekako nemam mnogu slobodno vreme i radi toa i ne sum bila na tretmani,ja zemav denes novata na vichy pa ke vidime kakvi rezultati ke ima,inaku bila 1770 den 200 ml no sega imaat nekoja akcija za valentine day pa za istata cena dobivas 300ml
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 10 Фев 2012 15:08 #179777

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Mikumaus ke me ubedis ti so tretmanive :zelen: Na kolektiva ima edna exta ponuda za 1450 denari 5 anticelulitni masazi, 5 kavitacii, 3 radiofrekfencii i 1 LPG (poslednive dve vrska nemam sto se)

Da si gi uplatam? :)


Every passing minute is another chance to turn it all around.
Последна промена: 10 Фев 2012 15:10 by mamatobe.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 10 Фев 2012 15:13 #179778

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Аууу маматобе па све бољи и бољи понуди има, јас првпат кога правев кавитации една платив толку, купувај ич не се размислувај. Само ми е страв ја и ти со ова диетава па и третмани ептен згодни да не станеме :muahaha: :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 10 Фев 2012 16:30 #179791

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
:muahaha: Sto frckanje ke ima, tesko na mazite ni, site u nas ke gledaat :zelen:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cuvce

Ре: Целулит 11 Фев 2012 18:10 #180030

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Ja uplativ! :) Od 17-ti nataka treba prviot termin da se zakaze, pa ke vi kazam rezultati!


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 14 Фев 2012 09:08 #180546

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Mikumaus - kolku minuti trae edna kavitacija?
Sea doznav deka so ponudite na Kolektiva tretmanite bile skrateni - po 10 minuti. Se javiv vo studioto kaj sto uplativ jas i isto mi rekoa deka gi kombiniraat tretmanite vo eden den (kavitacija, masaza, elektrostimulacii..) i se vkupno saat vreme traelo :spam:

Ne ocekuvam ja bog znae sto za 1500 denari, ama za tie sto mislat da uplatat neka si ja zemat informacijava vo predvid :)


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 14 Фев 2012 09:13 #180549

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Леллеле Маматобе па овие ептен преваранти биле :what: Една кавитација трае од 30-40 минути јас правев на пола нозе, срам да им е 10 мин :pukam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 14 Фев 2012 09:24 #180561

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Toa e... Taa mi vika - anticelulitnata trae 10 minuti, ama dve devojcinja masiraat, taka da kako 20 minuti se racuna :muahaha:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 14 Фев 2012 13:04 #180598

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Јас еднаш бев на антицелулитна масажа и оттогаш имам целулит. :zid: Најдобра вежба, трчање покрај кеј + е беспари. :da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 14 Фев 2012 13:47 #180606

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
za celulit samo pienje voda mu e majkata, min 2 litra na den ama koj da gi ispie, jas 2 litra voda ne pijam vo mesec, a ne pa vo 1 den iako sega otkako pocnav da odam na fitnes nekako dusickata poveke mi bara voda ama sepak daleku sum od 2 litra dnevno :unsure:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 16 Фев 2012 09:50 #181041

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Iva kako Vichy-to? Prvi vpecatovi ke spodelis? :)


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 18 Фев 2012 15:09 #181918

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Cekav da pomine uste nekoj den za poveke rezultati ama mozam da kazam deka sum zadovolna,go mackam navecer taka so masaza malku,ne mnogu golem sloj i koga se vpiva kako ja stega kozata i na tie mesta na nozete kade sto imav pomalku celulit veke se gledaat rezultati-mazna e i mi gi nema bradite :) a na tie mesta kade sto imam podlabok celulit seuste nemoze da se vidi.
Od kako ke go potrosam ke pisam tocno i za obemot dali imam izgubeno nekoj cm.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 28 Фев 2012 08:06 #184696

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Eve me posle 10 Dena,zadovolna sum mnogu,kozata mi e izmazneta a celulitot namalen,inaku mislam deka imam uste pola pa koga ke go potrosam celoto ke pisam pak,voda ne pijam nesto mnogu isto i orbitrekot ne go fermam :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 28 Фев 2012 08:08 #184700

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Super Iva!
I jas, kako sto pisav, bev mnogu zadovolna. Eve i novava linija si go zadrzala kvalitetot :OK:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 28 Фев 2012 08:08 #184703

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Samo ke vidime posle kolku vreme ke se pojavi pak :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 23 Мар 2012 04:34 #190550

 • Inicka
 • Inicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 196
 • Карма: 4
Za celulit najtoplo ja preporacuvam kolekcijata na collistar.Jas go korista crio gelot,se nanesuva 2 pati dnevno 14 dena i posle toa 1 dnevno za odrzuvanje.Pocnav da se mackam po dva pati edno vreme sega vo posledno vreme malce zabushiv poradi obvrski so detevo i navistina mi se namali celulitot.Od denes pak ke si prodolzam da ja potrosham.Isto imaat i noknji kako ampuli se.E ako se iskombiniraat dvete raboti so garancija se otstranuva.Jas pred 2 godini ja koristev taa kombinacija i veruvajte na zadnikot i konturi dobiv :) .Ova normalno domashno otstranuvanje celulit ima efekt kaj povrshinski celulit- endemski
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 17 Јун 2012 18:29 #203802

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Жени како стоите со целулитот? Јас интензивно се мачкам овие денови со бршлен гелот на Алкалоид. Пред тоа имав една крема на Афродита со церкопија беше нешто со затоплувачки ефект.
Овој бршлен гел ми го пофалија од повеќе страни па решив да го пробам.
Плус ептен е ефтин во споредба со другите препрати за целулит.
Последна промена: 17 Јун 2012 18:29 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 17 Јун 2012 18:47 #203803

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
kade go ima toj preparat i kako izgleda?
jas celulit imam i na nozete dole kaj listovite , na racete , abe uzas
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 17 Јун 2012 19:00 #203804

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Еве како изгледа. www.alkaloid.com.mk/sattwa-balsam-protiv...-280-ml,-900-ml.nspx

А го има во Зегин, а сигурно и во другиве аптеки.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Целулит 18 Јун 2012 02:24 #203818

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Јас го имам користено бршлен гелот и е стварно ефикасен и од други луѓе имам слушнато дека од сите антицелулитни креми бршлен гелот најмногу помага, ама за отстранување на целулит без масажа џабе ти се сите креми. Јас сега начекав на попуст за 1400 денари 8 масажи и 8 електростимулации. Ќе ви кажам резултати. Мислам дека без убаво масирање на целулитните делови кремите не помагаат.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.