Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Искуства со лекари за лечење стерилитет

Ре: Искуства со лекари за лечење стерилитет 26 Дек 2012 12:09 #227496

 • moni26
 • moni26's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Moj KoRak-moj san!MojA hRabRost-moj pLan!Moje jutR
 • Теми: 81
 • Thank you received: 8
Jas bev kaj Dr Popovic mnogu sum zdovolna spored mene soliden doktor, samo sto mnogu mi navaluva za In Vitro da pravam na pregledot nekolku pati mi ja spomna taa tema.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Искуства со лекари за лечење стерилитет 27 Дек 2012 10:44 #227683

 • Mamita
 • Mamita's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 277
Мони, јас мислев дека одиш кај Попович за да почнеш со ИВФ. Но, доколку не си подготвена за тоа, не може со сила да те натера, побарај да ти даде некоја послаба стимулација, со кломифен на пример.

Но, од друга страна, може откако го увидел вашиот „проблем“ да смета дека најголеми шанси имаш со ИВФ. Прашај го да ти објасни зошто 'навалува' за ИВФ, можеби има добра причина за тоа.
Последна промена: 27 Дек 2012 10:50 by Mamita.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Искуства со лекари за лечење стерилитет 29 Јан 2013 06:05 #230774

 • Svetlan4e
 • Svetlan4e's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Thank you received: 1
Zdravo Moni i Dora.

Gi citav vasite postovi .Sekoj so svoe iskustvo kaj sekogo.Sto se odnesuva konkretno do doktor Tase jas sakam da vi kazam deka jas od nego imam 2jki porodeni pred 2 godini(mazot mi ima azospermija i imame tamu zamrznato seme).Sega odam da go iskoristam ostanatiot del od slamkite koi se zamrznati .Ke pravime vtora postapka .Jas od moe licno iskustvo vi kazuvam deka ne e taka kako sto pisuvate vie deka e masina za pari i deka pregleduva samo albanki.Vo Bitola nema tolku albanki kolku sto ima vo Skopje a moe licno iskustvo od Sistina i dr Lazarevski e katastrofalno(3neuspesni obidi) i kup albanki na red od Kosovo i Tetovo.Vo odnos na procentot Mia bese vo pravo deka dr.Tase ima najgolem procent na uspesnot.Za ranicki mi rece i mi kaza e pricam ti pricu niz narodot.Najiskreno vi go preporacuvam toj doktor za IVF.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Искуства со лекари за лечење стерилитет 07 Фев 2013 12:56 #231942

 • Dora
 • Dora's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 13
 • Thank you received: 3
Dobro imas pravo, sekoj so svoeto iskustvo. Mozebi nie premnogu ocekuvame od nasive lekari ginekolozi. Jas mislam deka poveke vnimanie posvetuvaat na tie sto ke im dadat nekoj baksis ili nesto vo "plikce". Barem neka mi kazat: tolku i tolku i ke go resime problemot (mozebi) a ne da me matkat cel zivot po tie hodnici i stresovi i glavobolki!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Искуства со лекари за лечење стерилитет 07 Фев 2013 15:23 #231949

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Svetlan4e wrote:
.Ke pravime vtora postapka .Jas od moe licno iskustvo vi kazuvam deka ne e taka kako sto pisuvate vie deka e masina za pari i deka pregleduva samo albanki.Vo Bitola nema tolku albanki kolku sto ima vo Skopje a moe licno iskustvo od Sistina i dr Lazarevski e katastrofalno(3neuspesni obidi) i kup albanki na red od Kosovo i Tetovo.Vo odnos na procentot Mia bese vo pravo deka dr.Tase ima najgolem procent na uspesnot.Za ranicki mi rece i mi kaza e pricam ti pricu niz narodot.Najiskreno vi go preporacuvam toj doktor za IVF.

А јас пак од лично искуство ви кажувам дека не е 100% точно ова што го зборуваш, затоа што јас останав бремена кај Лазаревски и тоа тој беше лекарот кој ми ја врати вербата и во лекари и во медицина, по голгота од 8 години по лекарски ходници приватни и државни...Сите се чудеа некои велеа дека нема шанси со таква дијагноза да останам бремена, а тој прв ми рече - земја да се преврти ти ќе родиш твое дете.

И никогаш не ни побара некој денар на страна од она што требаше да се плати во болницата, кога требаше да се породувам некаде во седми месец му кажав дека нема во Систина оти ми е скапо, тој само ни рече дека не‘ разбира потполно оти се финансиите во прашање. А кога отидовме со Никола роден да го види, му беше незгодно да го прими вискито кое му го однесовме ние од мерак, што толку многу направи за нас.

Така што - точно секој со свое искуство и да не фрламе со камења по другите по секоја цена.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 07 Фев 2013 15:46 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Искуства со лекари за лечење стерилитет 07 Фев 2013 15:36 #231951

 • Dora
 • Dora's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 13
 • Thank you received: 3
Big sister...tvojot post me naezi..Sekoja cest na lekarot..Najprvo toj mora psiholoski da deluva na pacientkite a otposle se drugo..Pozdrav do tebe i maloto angelce:-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Искуства со лекари за лечење стерилитет 07 Фев 2013 15:52 #231953

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
ех, мојот мал ангел има скоро осум години. голем дечко се прави ;)
фала и ти да си дочекаш таква убавина
инаку, да, така е - многу е важно како реагира лекарот
затоа велам секоја пациентка кај кој лекар ќе се чувствува сигурно и може да му верува ќе најде чаре. џабе јас да ти го фалам само мојот лекар ако ти не се осеќаш кај него пријатно, сигурно, немаш доверба и тн...
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Искуства со лекари за лечење стерилитет 08 Фев 2013 09:42 #232006

 • меркел
 • меркел's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 4
слушнав за др.Јоноска докторка во Аустралија, исконтактирав со дечкото кој посредува , па фино ми беше објаснато, дека може бесплатна консултација да се изврши со докторката преку скајп. да и се испратат сите резултати што сте ги добиле од предходни испитувања ако треба и плус да се направат па на основу тоа кажува дали може да се излечи,
до сега имала над 100 брачни парови усреќено дел ги има и на интернет објавено, ако е навистина безплатна консултацијата добро е да се проба а ако се нафатела да ве лекува била со 100% успешност но доколку ви се нафати, е сега тоа колку кошта незнам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Искуства со лекари за лечење стерилитет 08 Фев 2013 18:57 #232049

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
а како тоа лекува лекарка која е во Австралија?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Искуства со лекари за лечење стерилитет 08 Фев 2013 20:04 #232059

 • меркел
 • меркел's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 4
pa kako sto mi objasnija najprvo site ispituvanja sto gi imate izvrseno se pustaat skenirani vo klinikata nejzina vo Australija, taa gi pregleduva i mozno e da pobara uste pregledi, i odkako se ke dobie ke vi kaze dali se nafakja da ve izleci, duri i extremni slucai gi sreduvala neznam kako go doveduvala organizmot vo balans i potoa so normalen sex na partnerite se dobivalo dete na priroden nacin. no gi barala izvestaite i od maskiot i od zenskiot partner. ako te interesira podetalno , mozes direkno so posrednikot da razgovaras da ti dadam broj imam negov, toj mnogu podobro ke ti objasni, jas od ona sto zapomniv ti kazuvam globalno
The administrator has disabled public write access.

Ре: Искуства со лекари за лечење стерилитет 08 Фев 2013 20:11 #232060

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Ne, ne me interesira za mene licno, no me interesira kako toa moze lekar taka da leci? Kako moze bez pregled i direkten kontakt. toa ne mi e sfatlivo.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 08 Фев 2013 20:11 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Искуства со лекари за лечење стерилитет 08 Фев 2013 20:21 #232061

 • меркел
 • меркел's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 4
eve nakratko i okolu toa posto 1 cas skoro razgovaravme i sve mi iznakaza a ne se pomni sve. vika istite ispituvanja sto bi gi napravila vo australija vo nejzinata klinika ke gi napravite vie ovde i ke ve cini poevtino, a za licen kontakt se ostvaruva preku skajp, so dvajcata partneri razgovara posto e so makedonsko poteklo. taa vika nemoze da zabremeni zena samo koja ima mehanicki poremetuvanja , od soobrakjajki primer, ili nesto sto se povredilo i kraj nema vrakjanje, a dokolku e samo poradi disbalans na teloto, taa tocno znaela sto treba da vi dade da vi se vrati se vo normala
eden primer mi kaza
vika kaj edna zena nemozelo da se zalepi jajcekletkata za teloto , a vika deka ispituvanjata pokazuvaat deka e 95 % i taa i soprugot vo red, no koga gi poglednala izvestaite i rekla nemoze da e vo red koga go ima ovaj problem , znaci ne e vo red, i toa treba da se dovede vo red, i i objasnla kako e sega ako prifati zenata da se lekuva toa ke bilo prv pacient vo makedonija, a za toa lek imalo e sega da vidime sto ke napravi pa ako funkcionira moze da se proba. malku izdolziv so razgovorov ama nemozev pokratko.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Искуства со лекари за лечење стерилитет 18 Фев 2013 05:38 #232878

 • mia.i
 • mia.i's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 52
 • Thank you received: 3
Merkel ke mozes li da mi kazes kako da stapam vo kantakt so taa doktorkata ili so nejziniot posrednik.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.