Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Природни лекови за забременување

Ре: Природни лекови за забременување 14 Јун 2014 10:56 #251169

 • 5678m
 • 5678m's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 7
 • Thank you received: 1
Moze li da pisete za nekoj lek koj go namaluva FSG-hormonot i deluva na podobruvanje na AMH.
Jas pocnav da pijam MOca, ja ima vo Zegin i vo Biokult, i mi kazaa deka e dobra za hormonalen balans. PIsete ve molam. pozdrav
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 08 Дек 2014 16:13 #253161

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
Пред неколку дена дознав за брачен пар ( на 90 годишна возраст ) кои им помогнале на над 2000 брачни парови ( ширум светот ) да добијат дечиња.
Станува збор за Антоније и Блага Неделковски од село Стојаково ( гевгелиско )

Лекот е на природна база од матичен млеч и некои други природни состојки.
Се пиел по завршувањетп на месечниот циклус ( колку трае терапијата и какво е дозирањето незнам ), но знам дека е прилично скапо ( 100 евра )
Ако некој е заинтересиран можам да се потрудам да најдам тел број.


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 02 Фев 2015 19:49 #253584

 • baby12
 • baby12's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Na Gospod se nadevam
 • Теми: 35
 • Thank you received: 4
Јас го нарачав тој мед од Стојаково и чекам да ми стаса по пошта,а како што читам го поскапеле сега е 8000 ден,ама тоа е само Господ да ми даде деца па пари не жалам.Ако има некој искуство со медов нека ми пише ве молам.
Bog go sozdade čovekot spored Svojot obraz.A vie plodete se i mnozete se napolnete ja zemjata i podlozete ja pod sebe.(bitie 9:6–7)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 12 Мај 2015 11:57 #254292

 • polis
 • polis's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
Здраво Женички,
ова рецептот со рен колку време се пие додека има или само 12 дена ?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 12 Мај 2015 12:35 #254296

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Обично со природниве лекови е така - пиеш одреден период па пауза. Па почнуваш со нова доза. Мада јас лично би терала оти мислам дека не може да има штета од природно...
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 12 Мај 2015 13:35 #254299

 • polis
 • polis's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
Мене денес ми е последен ден од циклус така да го правам денес, поцнувам со биберцинја од утре и после 7 дена со виното. КЕ видиме како ке иде..
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.