Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Природни лекови за забременување

Ре: Природни лекови за забременување 22 Апр 2012 04:58 #195578

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
таман работа да штети нешто кое е природно. само ми беше чудно оти се спомнува во оваа група природни лекови, оти знам дека е за слабокрвност. јас од него испив литри и литри, додека бев бремена, а не можев да поднесам да земам таблети и др. средства за зголемување на железо.

како и да е, убаво е да се консумира :)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 22 Апр 2012 18:35 #195677

 • COCKA
 • COCKA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • strong enough !!!
 • Теми: 199
 • Thank you received: 95
Lele Ruzicka i jas go delam tvoeto mislenje za vkusot - STRASEN E !!! Jas go napraviv lekot ama da ti kazam samo ednas uspeav da goltnam pola casa za rakija i edvaj izdrzav da ne go povratam...ispiv 2-3 casi sok za da poturnam.
Sakam da te prasam i tebe i nekoj drug od forumov dali mora isklucivo na gladno i dali moze da se smesa vo sok ili slicno nesto ... navistina nemozam da go podnesam vkusot. So kakov elan barav staro vino, najdov postaro od 20 godii staro belo vino, najdov i ren go napraviv otstoja deset dena, ama vkusot.......:(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 23 Апр 2012 02:53 #195694

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
COCKA wrote:
Lele Ruzicka i jas go delam tvoeto mislenje za vkusot - STRASEN E !!!

Cocka poodvratno nesto u zivot ne sum piela :what:
Go piev po nova godina mislam bese, na gladno - goltka po goltka. Znaev deka e odvratno, ama ne do tolku :laugh: Prviot pat vikam aj na ex ke go ispijam - stomakot me svitka, mi slosi, morav da sednam.

Za pienjeto - jas go piev kako sto pisuva: na gladno, bez rastvoranje vo sok. I zenata na pazar od kaj sto go kupiv renot istoto mi go kaza. Edino zimav pepermint bonbonce otkako ke go ispiev, zosto posle uste pola den mi se vrakase vkusot vo usta.

E sega, jas ne zabremeniv :(, ama mozam da kazam deka otkako go ispiv lekov ciklusot mi se normalizirase. Taka da sigurno imal pozitivno vlijanie na folikularnite cisti sto mi se sozdavaa i predizvikuvaa da mi kasni 4,5-10 dena. Poslednive 2 meseci dobivam tocno vo den.

Stisni zabi i da ne izraduvas :trudna:


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 25 Апр 2012 07:14 #196122

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2895
 • Thank you received: 1855
Big Sister wrote:
renate wrote:
Isto taka znam i eden recept za pravenje sok.Se zima 1kg morkov,1kg cveklo i 1kg kiseli jabolki i 1 limon seto ova se miksa se preceduva i se pie sokot 7dena po edna casa.
za ovoj lek znam deka e za slabokrvnost. :wtf:


И јас исто така знам дека е за слабокрвност и го имам и правено. А, она со смоквите исто го имам слушнато, ама не како лек за бременост, него за нешто друго (не ми текнува во моментов за што беше).
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 25 Апр 2012 07:30 #196128

 • lavce
 • lavce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I Believe I Can Fly
 • Теми: 1158
 • Thank you received: 719
Во секој случај, како и да е, се што е природно за јачање на организмот, имунитетот, крвта итн. придонесува и за здрава бременост, полесно прифаќање на телото на сперматозоидите, кај мажите стварање на повеќе сперматозоиди, побрзи, поубави по морфологија, а кај жената циклусот, матката, ендометриумот, секако дека имунитетот јак се рефлектира и кај ове органи не само кај плуќата да кажеме...Затоа јас мислам дека , колку можете почесто правете ги и конзумирајте ги сите овие здрави рецепти, само претпазливо и со паузи со некои тревки, пошто можат и заебанција да направат.
Значи соков, медот со семките, смоквите, маслиновиот, ренот со виното, лукче итн...самонапред :OK: :guskanje:
...Medo Brundo, sad zaigraj ludo, Medo Brundo desilo se chudo
Medo Brundo, nauchio si sve, kad u neshto verujesh desiche ti se...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 25 Апр 2012 15:56 #196224

 • ruzicka
 • ruzicka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 48
 • Thank you received: 37
mamatobe wrote:
COCKA wrote:
Lele Ruzicka i jas go delam tvoeto mislenje za vkusot - STRASEN E !!!

Cocka poodvratno nesto u zivot ne sum piela :what:
Go piev po nova godina mislam bese, na gladno - goltka po goltka. Znaev deka e odvratno, ama ne do tolku :laugh: Prviot pat vikam aj na ex ke go ispijam - stomakot me svitka, mi slosi, morav da sednam.

Za pienjeto - jas go piev kako sto pisuva: na gladno, bez rastvoranje vo sok. I zenata na pazar od kaj sto go kupiv renot istoto mi go kaza. Edino zimav pepermint bonbonce otkako ke go ispiev, zosto posle uste pola den mi se vrakase vkusot vo usta.

E sega, jas ne zabremeniv :(, ama mozam da kazam deka otkako go ispiv lekov ciklusot mi se normalizirase. Taka da sigurno imal pozitivno vlijanie na folikularnite cisti sto mi se sozdavaa i predizvikuvaa da mi kasni 4,5-10 dena. Poslednive 2 meseci dobivam tocno vo den.

Stisni zabi i da ne izraduvas :trudna:

Лекот е УЖАС.Јас го пиев еден месец и го откажав :P Имам уште едно шише така направено ми стои ама џабе,нема кој да го пие. Иначе треба насабајле да се пие на гладно и да не се меше во ништо.
Маж ми еднаш така се изглупира, ми вика: Што се занесуваш ти толку по пола саат пиеш една чашка од ракија? Му викам, па ај земи испи една ако си толку убеден дека е лесно.И зима он, онака фраерски демек сега кога ќе ја дрмнам има оваа женава на гз да падне колку сум јак...И зима ја дрма на екс (он мислеше изгледа како ракиичка ќе му дојде), и откако ја испи, направи фаца од вкусот ама му викам, почекај до желудник да ти стигне.И ,,кога му стигна,, кога фати да лудува, му се слоши, па почна да се препотува, па демек него нешто му биднало, неговиот организам не трпел нешто изгледа од состојките. Оооо, море не се занесувај, секој ден пијам јас од тоа. И така.
Инче сега пијам од тој сокот од цвекло (погоре го пишува), чај од корива, витамин Ц,Б-комплекс, Цинк и Бета каротен (исто и маж ми ги пие,), престанав со пушење, и пијам насабјле и матичен млеч.
Прграмирана до даска. Поздрав и се најдобро на сите.
Еве го нашето бебе, сега има
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 05 Сеп 2012 09:50 #212264

 • mia.i
 • mia.i's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 52
 • Thank you received: 3
Zdravo devojki
Za ovoj lekot so renot i jas imam slusnato deka emnogu efikasen i mnogu zeni ostanale bremeni od nego no jas seuste go nemam probano.Jas ke vi kazam za eden drug lek so go procitav na eden drug forum.Lekot go pravi baba Nada od Gevgelija i go prodava po cena od 6.000 den.E sega lekot e malku skap no taa garantira 100% uspesnost.Lekot e vsusnost edna tegla med so nekoi dodatoci i treba da go jadat i mazot i zenata po edna lazicka sekoe sabajle.Jas go kupiv i pocnavme da go jademe od vcera.Sto e najvazno ima ubav vkus i ne e tesko za jadenje.Se nadevam deka ke ima pozitivni rezultati od lekot.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 05 Сеп 2012 10:45 #212269

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
Немој да ме сфатите погрешно, но како не им е срам да продаваат лек 6000 денари?!!! Па лек е треба да има приступачна цена, а не 100 евра тегла мед со некои додатоци. Миа да не е лекот за подобрување на спермограм За подобрување на спермограмот

Миа направивте ли вие испитување и го знаете ли проблемот кој е?
Ако некој знае колку е голема маката, тоа сум јас и потполно те разбирам, но зошто на твојата мака некој да печали?

Од се срце ти посакувам што поскоро да останеш бремена, мој совет е со испитувањата кај некој добар доктор, па и тоа ако не биде да пробаш со вакви лекови. Поздрав и се најдобро.
Последна промена: 05 Сеп 2012 10:45 by Molly.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 05 Сеп 2012 12:11 #212280

 • moni26
 • moni26's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Moj KoRak-moj san!MojA hRabRost-moj pLan!Moje jutR
 • Теми: 81
 • Thank you received: 8
mia.i wrote:
Zdravo devojki
Za ovoj lekot so renot i jas imam slusnato deka emnogu efikasen i mnogu zeni ostanale bremeni od nego no jas seuste go nemam probano.Jas ke vi kazam za eden drug lek so go procitav na eden drug forum.Lekot go pravi baba Nada od Gevgelija i go prodava po cena od 6.000 den.E sega lekot e malku skap no taa garantira 100% uspesnost.Lekot e vsusnost edna tegla med so nekoi dodatoci i treba da go jadat i mazot i zenata po edna lazicka sekoe sabajle.Jas go kupiv i pocnavme da go jademe od vcera.Sto e najvazno ima ubav vkus i ne e tesko za jadenje.Se nadevam deka ke ima pozitivni rezultati od lekot.


Mia.I jas go imav poracano medot pred 3 meseci i toa cela tegla 12 000 den. Znam deka e extremno skap no covek e spremen se da napravi za :cucla: Kaj mene nemase nikakvo dejstvo. Go jadevme i nie sabajle tocno 32 dena. Znaci 2 ciklusa go jadevme so mm. I jas sum slusnala deka dejstvuval pozitivno za zabremenuvanje i zatoa i nie go probavme.Ne sakam da te razocaruvam, moze kaj tebe ce ima pozitiven efekt i najiskreno se nadevam deka ce ti pomogne.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 05 Сеп 2012 15:47 #212298

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
12 000 ден за тегла лек ???? :blink: па добро што ставаат внатре бе, па да го дерат народов? Како не им е срам, навистина.
толку коштаат лекови за пола циклус за ивф. мислам камо среќа да помага сигурно, ама што е многу - многу е.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 06 Сеп 2012 04:07 #212339

 • mia.i
 • mia.i's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 52
 • Thank you received: 3
Molly wrote:
Немој да ме сфатите погрешно, но како не им е срам да продаваат лек 6000 денари?!!! Па лек е треба да има приступачна цена, а не 100 евра тегла мед со некои додатоци. Миа да не е лекот за подобрување на спермограм За подобрување на спермограмот

Миа направивте ли вие испитување и го знаете ли проблемот кој е?
Ако некој знае колку е голема маката, тоа сум јас и потполно те разбирам, но зошто на твојата мака некој да печали?

Од се срце ти посакувам што поскоро да останеш бремена, мој совет е со испитувањата кај некој добар доктор, па и тоа ако не биде да пробаш со вакви лекови. Поздрав и се најдобро.


Da Molly napravivme ispituvanja.Problemot e so spermogramot na mm.Dijagnozata mu e astenoteratozoospermija.Mi kazaa deka lekot e za podobruvanje na spermogramot i zatoa go zedovme.Posle tri neuspesni inseminacii si rekov ajde i ova da go probame pred da odime na invitro
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 06 Сеп 2012 06:43 #212371

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
Mia.i najmalku sto sakam e da te razocaram, no eve da go spodelam moeto iskustvo. Imam pisuvano i na drugo mesto na sajtov. Mm ja imase istata dijagnoza. Doktorot ni sovetuvase direktno IVF zatoa sto inseminacija bi bila neuspesna.I neli, covek se ke proba koga ima nekoja maka. Bevme vo Belgrad kaj Slobodan Tesic, covek koj so preparati na baza na maticen mlec veli deka se podobruva plodnosta kaj partnerite. Bevme i kaj nekoja zena vo Cair, koja pak ni pravese nekoja tecnost za pienje i ni davase med so nesto vnatre za jadenje. Mm imase zemeno i nekakvi preparati od g-ga Lile od Veles. Nisto od toa ne mu go podobri spremogramot na mm.
Na kraj sepak se odlucivme za IVF, i so vtoroto ostanav bremena.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 06 Сеп 2012 07:12 #212374

 • mia.i
 • mia.i's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 52
 • Thank you received: 3
Tara i mm gi koristese preparatite od g-ga lile pose 6m.upotreba pravese spermogram i rezultatot mu bese odlicen,dijagnoza-normoyoospermija.Bidejki sk.ni bese daleku analizite za spermogramot gi pravevme ovde vo stip kaj dr.Organdziski.Sega ne znam kolku mozam da veruvam na ovie rezultati.Zato resiv da probam i so ovoj preparat pa ako i toa ne bide ke odime na IVF.Ti kaj koj doktor pravese IVF?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 06 Сеп 2012 08:30 #212387

 • moni26
 • moni26's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Moj KoRak-moj san!MojA hRabRost-moj pLan!Moje jutR
 • Теми: 81
 • Thank you received: 8
I mm ima astenozoospermija i veke 3 meseci pie Cink, Selen, Vitamin E i Vita. C i plus piese Speman mu zavrsija pred 4 dena. Nemame napraveno spermogram od vcera ni se plodni denovi imam super endometrium i dobar folekul pa so gospod napred ce vidime sto ce bide.Mislam astenospermija i ne e tolku los spermogram,samo podviznosta e namalena drugoto se e vo red.
Последна промена: 06 Сеп 2012 08:32 by moni26.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 06 Сеп 2012 12:16 #212413

 • lavce
 • lavce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I Believe I Can Fly
 • Теми: 1158
 • Thank you received: 719
Кај нас беше нешто слично.
За поспори сперматозоиди кучешка поза или кревање нозе по секс како свеќа, мажот што помалку цигари и алкохол, а жената што повеќе сексуљав веш...Во суштина спермограмот се подобрува со лекови, лајфстајл, природниве иљачи, она што кочи е што организмот се исцрпува со мислите, темпираните односи, солзите по негативниот тест итн.. Затоа имајте на ум од паталец ова, дека секој иљач, секоја голтка мед треба да е испиена со позитивна мисла и опуштена душа. Многу е напорно, знам, но вреди да се проба....
Јадете по едно лукче секој ден, многу овошје, природни течности, пешачење, забава, друштва, книги, хобија.....
...Medo Brundo, sad zaigraj ludo, Medo Brundo desilo se chudo
Medo Brundo, nauchio si sve, kad u neshto verujesh desiche ti se...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.