Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Природни лекови за забременување

Ре: Природни лекови за забременување 29 Мај 2013 09:11 #239975

 • lalee
 • lalee's Avatar
E fala ti mnogu moni oti vele 4god se macuvam imam pozadi edno neuspesno ivf
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 20 Јун 2013 07:06 #241584

 • Маре
 • Маре's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
Здраво јас пред некој ден си ги проверив хормоните и ми кажаа дека имам многу голем FSH и дека немало некој лек за негово намалување, дека се намалувал сам од себе и затоа мозноста да забременам била многу мала, ве молам доколку некој има решение за оваа или знае да ми пише, надежта последна умира
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 20 Авг 2013 07:42 #243005

 • TCC 2
 • TCC 2's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
Маре wrote:
Здраво јас пред некој ден си ги проверив хормоните и ми кажаа дека имам многу голем FSH и дека немало некој лек за негово намалување, дека се намалувал сам од себе и затоа мозноста да забременам била многу мала, ве молам доколку некој има решение за оваа или знае да ми пише, надежта последна умира
Испитај Антимилеров Хормон го прават во Адријалаб -знам тој ја покажува состојбата на јајцеклетки во организмот и со резултатите кај некој добар д-р поззд и среќно :cmok:
Последна промена: 20 Авг 2013 08:38 by Cinnamon. Причина: reklama
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 11 Сеп 2013 02:34 #243795

 • Ninushka
 • Ninushka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
Мене нешто не ми е јасно :( Значи по рецептов-7 дена откако ке ми заврши циклусот треба да го пијам ова, но ме буни бидејки јас имам пократок циклус и веке 7иот ден (односно 14 ден од циклусот) мене и овулацијата ми е пројдена. Сакам да прашам-дали треба овулацијата да се фати со напивката или не е битно тоа??? :unsure:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Рецепти за забременување 25 Ное 2013 05:09 #246161

 • razocarana
 • razocarana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
DALI NA NEKOJ MU IMA POMOGNATO OVOJ RECEPT I DALI SAMO ZENATA GO PIE ILI TREBA I DVAJCATA .....so tri litri staro belo vino i tri koreni od ren. Renot treba da bide so debelina na pokazalec vo dolzina od 10 do 12 cm. Vo eden litar vino se stava po eden izrendan koren od ren. Prvo se pravi 1/3 od dozata (eden litar vino so eden koren od ren) i se ostava da stoi edna nedela. Koga ke pocnite da go piete ja pravite vtorata doza koja ke bide podgotvena za pienje po edna nedela i taka po dve nedeli ja pravite i tretata doza. Dozata od eden litar treba da se ispie vo edna nedela, toa bi znacelo deka ke piete po eden pogolem fildzan na den. Vazno e vinoto so ren da go piete nagladno, nautro.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 14 Јун 2014 10:56 #251169

 • 5678m
 • 5678m's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 7
 • Thank you received: 1
Moze li da pisete za nekoj lek koj go namaluva FSG-hormonot i deluva na podobruvanje na AMH.
Jas pocnav da pijam MOca, ja ima vo Zegin i vo Biokult, i mi kazaa deka e dobra za hormonalen balans. PIsete ve molam. pozdrav
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 08 Дек 2014 16:13 #253161

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
Пред неколку дена дознав за брачен пар ( на 90 годишна возраст ) кои им помогнале на над 2000 брачни парови ( ширум светот ) да добијат дечиња.
Станува збор за Антоније и Блага Неделковски од село Стојаково ( гевгелиско )

Лекот е на природна база од матичен млеч и некои други природни состојки.
Се пиел по завршувањетп на месечниот циклус ( колку трае терапијата и какво е дозирањето незнам ), но знам дека е прилично скапо ( 100 евра )
Ако некој е заинтересиран можам да се потрудам да најдам тел број.


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 02 Фев 2015 19:49 #253584

 • baby12
 • baby12's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Na Gospod se nadevam
 • Теми: 35
 • Thank you received: 4
Јас го нарачав тој мед од Стојаково и чекам да ми стаса по пошта,а како што читам го поскапеле сега е 8000 ден,ама тоа е само Господ да ми даде деца па пари не жалам.Ако има некој искуство со медов нека ми пише ве молам.
Bog go sozdade čovekot spored Svojot obraz.A vie plodete se i mnozete se napolnete ja zemjata i podlozete ja pod sebe.(bitie 9:6–7)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 12 Мај 2015 11:57 #254292

 • polis
 • polis's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
Здраво Женички,
ова рецептот со рен колку време се пие додека има или само 12 дена ?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 12 Мај 2015 12:35 #254296

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Обично со природниве лекови е така - пиеш одреден период па пауза. Па почнуваш со нова доза. Мада јас лично би терала оти мислам дека не може да има штета од природно...
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Природни лекови за забременување 12 Мај 2015 13:35 #254299

 • polis
 • polis's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
Мене денес ми е последен ден од циклус така да го правам денес, поцнувам со биберцинја од утре и после 7 дена со виното. КЕ видиме како ке иде..
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.