Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Таблети Primolut Nor

Ре: Таблети Primolut Nor 06 Ное 2011 16:53 #163354

 • monikaK
 • monikaK's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 26
 • Thank you received: 5
 • Карма: 1
jas mnogu pati sum gi piela i sekogas mi idelo na vreme no ovoj mesec eve se slucuva nekoe cudo pa ke vidime utre so ke pokazi testot
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети Primolut Nor 09 Фев 2012 06:23 #179218

 • tanjus
 • tanjus's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Здраво, сакам да прашам дали може ако имаш незаштитен однос додека ги пиеш апчињата, можеш да останеш бремена?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети Primolut Nor 09 Фев 2012 07:04 #179235

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
Можеш, бидејќи тие не се контрацептивни таблети,но зависат и еден куп други фактори,кој период од циклусот ти е, дали имаш други здравствени проблеми, поради што можеби и ги пиеш.
Но апчињата како апчиња не штитат од бременост.
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети Primolut Nor 24 Јун 2012 07:40 #205100

 • Anush
 • Anush's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Треба да добијам баш кога ќе одам на одмор па мислев да ги земам таблетиве,само да не се штетни дека имам 16 години? Секако ќе се консултирам со гинеколог само сакав прво вас да ве прашам. Вака:на одмор ќе одам на 18ти јули а треба да добијам на 20ти.Кога отприлика би требало да почнам да ги пијам? И дали постојат шанси за некои посериозни последици?

П.С:не ми смета да се здебелам ионака треба да накачам некое килце :D
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети Primolut Nor 24 Јун 2012 09:04 #205108

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Девојче ова не е шала. Имаш 16 години и не ти треба да си го зезнеш здравјето за еден одмор.
Секако дека постојат шанси за последици,не се работи само за качување на некое килце,не си играј!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети Primolut Nor 26 Јун 2015 16:27 #254775

 • meca
 • meca's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 24
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Zdravo i jas da prasam i mene ciklusot mi e poremeten mi docni 3 nedeli a ne sum bremena doktorkata mi gi prepisa Primolut nor 2 pati po edno 5 dena,ama na upatstvoto pisuva deka samo zastiten odnos moze da se ima.Dali posle ova ciklusot ke mi se normalizira zosto po spontaniot abortus voopsto ne e kako sto treba da bide a eve meseci pominaa neredoven ciklus a so toa se poremetuvaat i plodnite denovi.Neka pise nekoj ako ima vakvo iskustvo.Pozz
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети Primolut Nor 30 Јун 2015 12:55 #254794

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Таблетиве може да ги пиеш и неколку циклуси, зависно како ќе препорача лекарот. тие помагаат во нормализирање на циклусот. јас се сеќавам ги пиев баш поради нередовен циклус (природно нередовен) во комбинација со едни други таблети.
а за заштитен однос додека ги пиеш прв пат слушам. не знам дали така е препорачано во случај по спонтан и додека се стабилизира организмот....
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Таблети Primolut Nor 12 Фев 2016 15:04 #255237

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Ги пијам трет месец по ред ,треба шест , се тоа само да се изгуби полипот ,ако не тогаш ќе треба киретажа :tazna:
Мене ме интересира како така лесно сите д-ри ги препишуваат или како жениве ги пијат на своја рака , без да се испитаат хормони??
Ова не ми е јасно
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Таблети Primolut Nor 19 Апр 2016 21:08 #255316

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Полипот го нема после 6 месеци со апчињава
Е сега дали ќе има несакани ефекти понатаму Господ знае :nokti:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Таблети Primolut Nor 27 Мај 2016 16:16 #255330

 • s.86
 • s.86's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 26
 • Thank you received: 3
 • Карма: 1
Zdravo devojki jas povtorno pijam primolut posle poveke od godina dena.vo septemvri pravev histerolaparoskopija od togas do ovoj mesec dobivav tocno na denot,no ovoj mesec mi docnese desetina dena pravev dva testa negativni i mi preporaca doktorot primolut a plus se spremav za inseminacija,kakov baksuz sum.mislenje sto moze da bide ili nekoe iskustvo ako moze
The administrator has disabled public write access.

Таблети Primolut Nor 13 Јун 2016 09:00 #255341

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Jas gi piev poveke pati pred da zabremenam i nemav nesakani efekti. duri i sega poradi neredoven ciklus po potreba zemam.
Drugo ne znam sto konkretno te interesira kako iskustvo, da ti pisam.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Таблети Primolut Nor 01 Јул 2016 11:27 #255357

 • orhideja
 • orhideja's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 161
 • Thank you received: 40
 • Карма: 0
Mi gi prepisaa za endometrijalen polip, ama doktorot mnogu e skepticen vika nema sansi da pomognat deka mora operativno da se vadi. Treba da gi pijam tri meseci po 10 dena. E sega se staviv na mislenje spored iskustvata sto gi citam, deka imaat mnogu nus pojavi. Dali vredi da probuvam? Moze li da se sluci cudo? Inaku ciklusot mi e redoven.
The administrator has disabled public write access.

Таблети Primolut Nor 01 Јул 2016 11:29 #255358

 • orhideja
 • orhideja's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 161
 • Thank you received: 40
 • Карма: 0
Dolphin a zosto 6 meseci, toa e nekako dolg period. Mene mi rekoa tri meseci da gi pijam i posle kontrolno eho, ako uste e tuka polipot, odma na operacija
Последна промена: 01 Јул 2016 11:32 by orhideja.
The administrator has disabled public write access.

Таблети Primolut Nor 01 Јул 2016 19:57 #255360

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Za polip navistina nemam iskustvo i ne znam kako se doziraat i kakov efekt imaat :neznam:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Таблети Primolut Nor 14 Јул 2016 12:40 #255368

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Pominaa seste meseci
Na eho nemase polip , ostana vo chudo
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Таблети Primolut Nor 30 Авг 2016 12:37 #255387

 • orhideja
 • orhideja's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 161
 • Thank you received: 40
 • Карма: 0
Ova mi e tret mesec kako gi pijam. Denes mi e tret den ili 18 den od cikluas i gledam krvav iscedok. Se isplasiv. Na upatstvoto pisuva deka e vozmozno, ama minatite dva meseci nemav nus pojavi. Da trcam na lekar ili da sledam sostojba?
Последна промена: 30 Авг 2016 12:38 by orhideja.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.