Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Dostinex таблети

Dostinex таблети 26 Јан 2011 17:36 #106076

 • elence_01
 • elence_01's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 27
Ve molam da mi kazete nekoj ako gi ima pieno ovie tableti,kakvi se reakciite od niv i dali ima podobruvanja
Blagodaram
The administrator has disabled public write access.

Ре: Dostinex таблети 26 Јан 2011 19:30 #106143

 • Koni
 • Koni's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 326
 • Thank you received: 102
Јас ги имам пиено и да, кај мене делуваа подобро отколку бромергонот и без некакви несакани реакции, ама јас пиев по пола апче само навечер секој 3 ден.
M 2007 :srce:
MM 2010 :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Dostinex таблети 23 Мај 2011 21:06 #137617

 • eli77
 • eli77's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 70
 • Thank you received: 9
ке ве молам да ми казете свое искуство ,за колку време го регулиравте пролактинот со овие апчиња,јас ги пијам по пола на една недела
The administrator has disabled public write access.

Ре: Dostinex таблети 10 Мај 2012 13:47 #198651

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
Mene Lazarevski mi gi prepisa Dostinexot i toa edno apce na sekoi 4 dena i veke treta nedela sum pod terapija pa planiram od ponedelnik da odam da go ispitam prolaktinot( taka mi rece doktorot otkoga ke pominat barem 2 nedeli da ispitam) pa ako e vo normala da odam kaj nego da mi odredi nekoja doza na odrzuvanje koja ke bide pomala. Inaku kaj mene deluvaa dobro vo odnos na nekoi nus efekti nemam osven sto poveke mi se spie osobeno sledniot den posle pienjeto na apceto, :spienje: No i drugo nesto sakav da gi prasa onie koi go koristat :spienje: Abre luge mnogu skapicki bre ovie apcinja??? Kutivce so 2 apcinja 1036 den,:ImOK: Gi ima li nekade vo poevtina varijanta, jas gi kupuvam do sega vo apteka Bazilika vo Avtokomanda , vo Zegin gi nema , na drugo mesto ne sum prasala
The administrator has disabled public write access.

Ре: Dostinex таблети 11 Мај 2012 07:43 #198872

 • eli77
 • eli77's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 70
 • Thank you received: 9
се секавам кога ги користев ги купував најефтино во аптеката во систина,едно 300-400 ден поефтино од друго место,или од грција некој да ти ги донесе 11 еура беа 2 апцинја
The administrator has disabled public write access.

Ре: Dostinex таблети 05 Јун 2012 09:42 #202214

 • cresa
 • cresa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 54
 • Thank you received: 14
ја пиев по пола апче на три дена и веке по две недели, на проверка на крв, пролактинот ми беше со вредност 2. Докторката ми ја намали дозата на пола апче неделно. Истиот месец останав бремена и ги пиев до крајот на третиот месец. Претходно не можев да останам бремена година ипол. Така да, чим го симнеш приолактинот ти посакувам какко и јас веднаш да останеш бремена
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.