Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Таблети Dabroston во бременоста

Ре: Таблети Dabroston во бременоста 25 Апр 2012 09:15 #196172

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Biljann i jas koga gi zemav prasav vo 9 apteki i vo SITE direktno mi kazuvaat deka za na recept gi nemaat (a se samo 90 den na recept), a za privatno moze, no kostaat 900 den :wtf: :wtf: .
Posle toa otidov vo apteka na edni prijateli i mi rekoa deka mora da ja napravat porackata i za dva dena ke mi gi dadat za so recept. I taka i bese. Ako imas ti nekoj poznat koj si ima apteka togas ke gi najdes na recept, inaku :ne:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: biljann

Ре: Таблети Dabroston во бременоста 26 Мај 2012 11:56 #200623

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Pred edna nedela malku prokrvarev pa mi gi dadoa Dabroston, sum gi piela i za prva bremenost i eve sega, ama sega se osekam malce nervozno, nadueno, pa si vikam da ne e od niv? Inaku edvaj gi najdov, segde privatno gi ima, a na recepta nigde.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети Dabroston во бременоста 26 Мај 2012 15:06 #200637

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
prasence moze da ti e od dabrostonot, jas ne bev nervozna ama mnogu me dueja i mnogu stavav kilaza dodeka gi piev, taka deluva na mene progesteronot. Za prvata bremenost doktorot preventivno mi dade da gi pijam bidejki na sred ciklus krvarev, a za vtorata bremenost otkako prokrvarev doktorkata mi prepisa utrogestan, koi gi piev edna-dve nedeli ama isto mi deluvaa na stavanja na kilaza.
Ako imas nekj poznat sto raboti vo apteka, od mene sovet da gi kontaktiras za da ti gi nabavat na recepta, jas taka napraviv, a i ne e malku razlikata, ako se sekavam okolu 400-500 den na kutivce.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети Dabroston во бременоста 11 Јул 2012 06:17 #207034

 • meU87
 • meU87's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 410
 • Thank you received: 125
 • Карма: 0
Имам едно прашање за апчињава. Ги пијам од 21недела, значи веќе 4ипол недели ги пијам.
Она што ме интересира е дали ги има некој примено, а потоа да треба да ги прекине? како и на кој начин ги прекинувате???
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети Dabroston во бременоста 14 Јан 2013 16:12 #229615

 • badem
 • badem's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 2
 • Карма: 0
Meне дабростонот ми ги даде заради претходен спонтан,
Значи 2по1,10дена.Ако не ми дојде за три дена откако ќе ги прекинам ми рече да направам тест,ама јас најверојатно порано ќе го направам-не ме трпи срце :)
Ги пијам веќе 4 ден,и приметив доста осетливи гради и болки во долен дел на стомак-исто како ПМС,дури си мислам дека во секој момент ќе ми дојде...толку се исти.
Дали некоја од вас имала слични симптоми од него?(Да се утешам малку).
Инаку го земав 694ден од Зегин
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети Dabroston! 04 Мар 2015 21:35 #253794

 • meca
 • meca's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 24
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Luge i jas pocnav da pijam dabreston 2-1kazete mi imali nekoj iakustvo vcera mi se pojavi braon iscedok,ama deneska prokvrev bev na ginekolog i mi gi preposa tie tableti rece deka srcevata akcija ima ama ne bas najdobra,ama plodot e razvien dobro kako sto treba raste,sega kako da imam menstruacja taka pocnav da krvaram ve molam imali nekoj so vakov slucaj
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети Dabroston! 05 Мар 2015 01:23 #253797

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Sestra mi gi piese vo prvata bremenost u nemade nikakvi problemi. Se prepisuvaat bas vo slucaj ako ima prokrvaruvanje i opasnost od gubenje na plodot za da se zadrzi.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Таблети Dabroston! 06 Мар 2015 15:11 #253812

 • meca
 • meca's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 24
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Za zal jas go zaguviv moeto bebe :(
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.