Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Ми треба рецепта

Ми треба рецепта 11 Сеп 2010 14:22 #50596

 • gunnergirl
 • gunnergirl's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 169
 • Thank you received: 44
 • Карма: 3
Под итно ми треба рецепта за урнебес ја имаше предходно но онаа без мајонез со сусам мислам беше
Последна промена: 11 Сеп 2010 14:22 by gunnergirl.
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 17 Сеп 2010 15:17 #52766

 • dianan
 • dianan's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 25
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
zenski mi treba recept za pile peceno kako go pravite vie,so kakvo dr jadenje odi pile,sto drugo so pileto da podgotvam.pozdravce
<a href="lilypie.com/"><img src="lb1m.lilypie.com/Diuep2.png" width="200" height="80" border="0" alt="Lilypie First Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 17 Сеп 2010 15:19 #52767

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас прво го варам во вода со вегета, после го ставам во тава со зејтин го мачкам со тенок слој сенф, и од околу му ставам компири на половника за печење, зачинувам и во рерна на печење :) Во комбинација со шопска е екстра :OK:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Последна промена: 17 Сеп 2010 15:19 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 17 Сеп 2010 15:25 #52768

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Јас пилето прво малку го обарувам, а после тоа во тава одоздола редам кругови кромид и врз кромид го става пилето со нозете нагоре т.е легнато на грб:laugh:
Цело го премачкувам со путер, вегета, малце кари и се пече.
А како додаток најчесто правам компир во тава, или пак гарнир, ориз пченка, грашок...

Заборавив да пишам:unsure: во пилето во внатрешноста ставам цел лимон;)
Последна промена: 17 Сеп 2010 15:26 by Molly.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Zaharija

Ми треба рецепта 17 Сеп 2010 15:33 #52770

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Пилето е многу убаво и испечено врз крупна сол. Во тавата се става крупна сол, убаво де се покрие и се става пилето убаво измиено. Одозгора не се посолува. Се покрива со фолија и се пече. Пред крај се вади фолијата за пилето да фати боја.
Пробајте, многу е сочни и вкусно.
Добар апетит
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 17 Сеп 2010 16:53 #52788

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Штета што не успеав многу од рецептите да препишам ,па сега ќе замарам :blush:
Кој го напиша рецептот за тостерки пак да го напише.Јас имам еден рецепт ама не ми се допаднаа.Фала однапред
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 17 Сеп 2010 17:02 #52792

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Кој го напиша рецептот за тостерки пак да го напише

mislam deka bese Andrijance

ova so pileto na sol , kolku sol se stava , dali pileto prethodno se obaruva i celo sose tavce li se pokriva so folija
ednas pravev ama ne mi iskoci bas :roll: , pa ne sakam da eksperimentiram povtorno , pisete
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 17 Сеп 2010 17:12 #52798

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Сол се става колку да се покрие дното од тавата.Пилето не се обарува, само убаво измиено се става.Тавата се покрива со фолија одозгора.При крај се вади фолијата за да фати боја кожата и да биде крцкава.
Се надевам убаво објаснив.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin

Ми треба рецепта 20 Сеп 2010 00:41 #53406

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
ma-ja wrote:
ми треба рецепта за амерички крофнички кои се прават -ставаат со модличка -со стискање .....
и мене ми треба , баш си купив таква модла ама никако да погодам убава смеса(рецепта)


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
Последна промена: 20 Сеп 2010 00:42 by Elijana.
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 20 Сеп 2010 14:17 #53526

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Како беше рецептот за печени риби?
Фала
Последна промена: 20 Сеп 2010 14:17 by Roma.
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 20 Сеп 2010 14:36 #53532

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Anna Molly ovaa recepta e od Bogdana i veke ja imam isprobano so modlata ama nikako ne uspevaat da izlezt bas kako so treba , ako stavam pomalku brasno ne se ofofrmuvaat , ako stavam poveke nalikuvaat na americki krofnicki ama ne e toa toa bidejki taka se se tvrdi ne se bas mekicki ama vo sekoj slucaj ne izleguvaat ubavo niz modlata.
Fala sto pak ja spodeli so nas ubavo e povtorno da ja imame na forumot bidejki ovie americki krofnicki se bas preubavi ama ne so modla samo so lazice.
Slucajno nekoj da ne ima bas recept za so modla


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 20 Сеп 2010 16:58 #53584

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
twins jas gi pravam so modla po ovaa recepta
200gr.jogurt , 300gr. brasno, 2 jajca , 4 lazici seker , 1 pecivo i 1 vanila
se toa mesam i przam
kaj nas se cesto na meni :OK:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 20 Сеп 2010 17:11 #53588

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Delfin interesno i lesno mi zvuci rteceptava mozes da mi kazes seto ova go mesas ne cekas da otstoj ,odma przis i kako so modla toj del ne go razbiram , slaba domakinka hahaha
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 20 Сеп 2010 17:19 #53593

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
ne, ne cekas da otstoi , dodeka gi mesas sostojkite si stavas zejtin da se zagree , kako za kompiri koga se przat
a modlata se kupuva e sega tocno kade ima neznam , na pazar sigurno kaj sto prodavaat plastiki
eve kako izgleda , ova od stariot forum slikava
[img size=300x400]i687.photobucket.com/albums/vv234/aleksandrahst/HPIM6255.jpg[/img]
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 20 Сеп 2010 17:54 #53611

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Ok ke pobaram i ke probam da napravam jas sum si po blakceto
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 22 Сеп 2010 15:34 #54148

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
dajte mi recepta za ruska salata (onaa sto se stava za zimnica) , nekoja , dobra i isprobana
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 22 Сеп 2010 17:40 #54219

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
pisete mi nekoj recept za krofni :)
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 23 Сеп 2010 15:48 #54488

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Ајде пак да ве замолам да пишете како правевте печена риба (мислам дека беше Kinky ако не се лажам).
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 23 Сеп 2010 15:51 #54489

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Jema каква риба сакаш да печеш?
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 23 Сеп 2010 15:53 #54490

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Ослич.
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 25 Сеп 2010 02:42 #55159

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
delfin76 wrote:
twins jas gi pravam so modla po ovaa recepta
200gr.jogurt , 300gr. brasno, 2 jajca , 4 lazici seker , 1 pecivo i 1 vanila
se toa mesam i przam
kaj nas se cesto na meni :OK:

Delfin fala mnogu na receptot , odlicni se i super pogodena gustina za niz modla.Ja imam istata modla , gi probav .Fala


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 25 Сеп 2010 13:51 #55207

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Ане, фала за рецептот ОК е, само што јас не јадам лук:sram: . Тој што беше рецептот беше само со маслиново масло и зачини. Ама нема врска, ај да не досаѓам. Фала во секој случај:)
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 05 Окт 2010 16:12 #58240

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
dali imate recepta za cveklo zimnica?
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lavce

Ми треба рецепта 06 Окт 2010 16:02 #58687

 • desi4ka
 • desi4ka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 39
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
dali moze da mi napisete recept za podgotvuvanje na testo za jufki? mislam Ane imase napisano porano ama sega ja nema.Ako moze povtorno da ja napise.
The administrator has disabled public write access.

Ми треба рецепта 06 Окт 2010 18:33 #58757

 • MrsH
 • MrsH's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 494
 • Thank you received: 69
 • Карма: -3
Дајте ми рецепт ос тесто за убави кифлички.сега сум во филм месење :hahaha: Имам еден ама не ми се баш меки убави ,убави се само сат два откако ке ги испечам а после стануваат тврди (не дека останува нешто ама ако се деси да остани тврди се)
Сандра
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.