Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме

ТЕМА: Детски (роденденски) торти

Ре: Детски (роденденски) торти 11 Јан 2012 09:27 #174672

 • anence
 • anence's Avatar
 • Вози мотор
 • junior
 • Заедно сме посилни :)
 • Теми: 543
 • Thank you received: 50
[attachment:1]C:\fakepath\kalina 2 rodenden 016.JPG[/attachment]
ovaa e nasata za 2 rodenden ja naracav od Ve miks i prezadovolna sum
ama ocigledno neznam kako da ja ataciram sramota za mene

Последна промена: 11 Јан 2012 09:30 by anence.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 11 Јан 2012 09:41 #174678

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
Јас сум заборавила да ја ставам нашата од вториот роденеден.
401980_251424358258203_100001719218806_693667_654622328_n.jpg
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 11 Јан 2012 17:24 #174745

 • aleane
 • aleane's Avatar
 • Вози мотор
 • new born
 • Теми: 110
 • Thank you received: 37
za 2 rodenden od sinko prvata moja napravena torta bese prevkusna kinder torta
Атачменти:
mozda e glupo slaviti vreme sto prolazxi,ali je lepo radovati se novom sto dolazi...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 16 Јан 2012 05:53 #175235

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
Тортата за на Петра 2 роденден :love:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 30 Јан 2012 18:33 #177421

 • Strumfetka
 • Strumfetka's Avatar
 • Вози мотор
 • toddler
 • t.nade
 • Теми: 468
 • Thank you received: 52
zdravo drustvo se blizi rodendenot na strumfetkata moja, mi treba pomos, dali znaete kade moze da mi napravat torta snegulka?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 05:18 #177449

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
Па Штрумфетка незнам каква снегулка сакаш, ама секоја подобра слаткара може да ти направи. Јас лично сум многу задоволна од Канела прима, а по некои слики низ форумов оддамна и се спремам на Романса да ја пробам бидејќи имам јадено колачиња од таму и сум запрепастерна од вкусот и изгледот.

:love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 05:48 #177452

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Вози мотор
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
ima do sega nekoj naracano torta od Grozdanka Novaceva od Veles? na sliki i se preubavi...?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 07:55 #177462

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
Jas ovaa godina ke pravam sama torta !!! :)
Lena ja saka Mini Maus pa ke izmislam kako ke ja napravam. No mi treba nekoja interesna varijata za samata torta, nekoja bogata ubava krema po moznost so banani :)
Ke bide pravoagolna i golema za da mozam celata mini maus da ja nacrtam gore :) sakam biskvitot da e cokoladen a kremata bela pa nekoja ideja ne bi dosla loso :)

@milicka, tortite na Grozdana ne se nisto psoebno - margarin so margarin! Jas naracav od nea torta za rodendenot na tatko mi i se razocarav! Od nadvor izgledase sovrseno ama vo denesno vreme so fondan se pravi se a i tortata ne e samo za gledanje tuku i za papanje :)

Последна промена: 31 Јан 2012 07:56 by Zvezdicka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 09:07 #177475

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
Milicka,
Јас не би се согласила со Ѕвездичка за вкусот на тортите од Грозданка..имам до сега пробано во два наврати и тортите беа перфекција на вкус, за изглед све е јасно. Зависи вајда од тоа што ќе си порачаш, не ги прави сите со иста рецепта, нормално.


The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 09:19 #177479

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Вози мотор
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
Еве ја тортата на Ана за вториот роденден. Многу ја сака Фифи, па затоа изборот падна да биде со неа. Ја земавме од од Канела прима вид дипломатик. (сликава е после дување на свеќичката, па затоа е малку „раскомадана„ тортата :laugh:)


[url=
Uploaded with ImageShack.us][/url]
Последна промена: 31 Јан 2012 09:23 by Marge.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 09:22 #177480

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
На Грозданка тортите се навистина перфекција на око, но јас исто сум слушнала дека на вкус не се нешто нарочито, односно дека не става квалитетени состојки. Ме интересира дали ги доставува до Скопје?


The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 31 Јан 2012 09:37 #177485

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
bubamarke normalno deka ne se site po ista receptura, nie poracvme torta so krema od lesnici i edinstveno sto se vkusuvase bese margarinot vo kremata i teksturata deka ima nesto orasasto vnatre. Iskreno za cenata koja ja plativme a ne bese mala ocekuvav barem nesto priblizno na zito luks!

The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 02 Фев 2012 06:05 #177756

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
Eve ja i nasata torta od vcerasniot 2 rodenden.
po vkus bese kinder i bese mnogu ubava, i za jadenje i za gledanje

401278_276776015723037_100001719218806_765523_1856257109_n.jpg

The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 04 Фев 2012 04:22 #178197

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
Еве ја првата торта на Линка, тато тајно ја одбра, никој појма немавме што ќе биде :srce:

Пристигна Божицата на 03.02.2011!
Последна промена: 04 Фев 2012 04:22 by Goddess^.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Детски (роденденски) торти 17 Фев 2012 06:17 #181181

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Вози мотор
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
Upravo sam zavrsila torte mojoj mezimici za rodjendan..ona je izrazila zelju da joj ih ja napravim, pa kako ispadnu..kaze da joj nisu ukusne one sto druge tete prave..:hahaha:

Smesak male slavljenice govori da je zadovoljna..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.239 seconds

Најново на форумот

 • No posts to display.