Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Што денес за ручек?

Ре: Што денес за ручек? 28 Окт 2015 20:05 #255156

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Losos pecen so oriz i kelj kako prilog, salata cveklo.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 02 Ное 2015 23:27 #255164

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2918
 • Thank you received: 1734
 • Карма: 100
Zelka mandza so jagnesko meso.
Svekrva mi go obozava, jas nemozam da go smislam :)
Imam 2 opcii - da odbijam rucek, ili da jadam :) Zaradi malata jademe site :D
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 05 Ное 2015 16:22 #255166

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2981
 • Thank you received: 1371
 • Карма: 60
Ili spanak so oriz ili corba od spanak. Decava veke vtora nedela baraat spanak...
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 09 Ное 2015 14:34 #255175

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2981
 • Thank you received: 1371
 • Карма: 60
Чорба од тиква
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 09 Фев 2016 22:13 #255220

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
grav corba, salata so tuna
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 11 Фев 2016 14:22 #255234

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Посна манџа со компири. Откога сум во оваа состојба, месото не можам да го поднесам. :unsure:
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Одг: Што денес за ручек? 06 Ное 2019 21:24 #255509

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Гравче чорба и салата руска од зимница. Не новогодишна :P
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Што денес за ручек? 07 Ное 2019 21:55 #255512

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
Ориз во комбинација со чварки ...се осакатив ,ама битно без леб јадев :tupco:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Што денес за ручек? 08 Ное 2019 14:57 #255515

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Кесадиљи - Тортиљи полнети со пилешко и зеленчук
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Што денес за ручек? 09 Ное 2019 00:23 #255517

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2981
 • Thank you received: 1371
 • Карма: 60
Pizza, za decata kakvi sakaat a jas i mm so "testo" od karfiol :)
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Што денес за ручек? 10 Ное 2019 11:35 #255524

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
пиши рецепта за тестото од карфиол
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Што денес за ручек? 11 Ное 2019 16:57 #255528

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2981
 • Thank you received: 1371
 • Карма: 60
готово од продавница :P многу работа ми е да правам дупли ручек. Иначе денес за ручек тоа што остана од вчера...сарма, тавче гравче и погача
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Последна промена: 11 Ное 2019 16:58 by Cinnamon.
The administrator has disabled public write access.

Што денес за ручек? 26 Ное 2019 19:23 #255546

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2981
 • Thank you received: 1371
 • Карма: 60
Сарма :naviva: сарма :naviva: сарма :naviva:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Што денес за ручек? 10 Јан 2020 18:55 #255555

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Пилешки џигерчиња во сос од сенф и карамелизиран кромид
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот