Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Што денес за ручек?

Ре: Што денес за ручек? 08 Јун 2015 22:54 #254709

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Тавче гравче
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 09 Јун 2015 10:59 #254710

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
polneti tikvici so meleno meso. i taratur
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 16 Јун 2015 10:30 #254731

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Sami sme so MM pa nabrzinka vcera napraviv tuna salata so kuskus. I denes ke bide nesto brzo :)
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 16 Јун 2015 12:11 #254732

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Vcera ne bev na rabota pa napraiv mlad kompir so pileski butcinja i supa. Salata - marula.
Denes nesto na nrzinka - piperki so urda najverojatno.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 17 Јун 2015 10:41 #254738

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Vcera isprziv piperki i patlidzani so jajca i malku mlad kromid. Denes pak sum sama i sigurno nema da gotvam :kez:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 22 Јун 2015 01:52 #254761

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Грашок манџа и пржени пиперки со лук и магдонос
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 22 Јун 2015 10:54 #254764

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Vcera musaka od kompir, denes oriz so pilesko.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 23 Јун 2015 11:23 #254767

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Letna mandza- pindzur so piperki i domat so luk i magdonos.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 26 Јун 2015 17:18 #254777

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Купен печен ослич и сега пржам помфрит,а салата шопска, десерт сладолед .
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 26 Јун 2015 22:16 #254778

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Тиквички полнети со мелено месо
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 27 Јун 2015 07:41 #254782

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Od vcera ostana makaroni so bolonjeze sos.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 27 Јун 2015 12:46 #254783

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Посебно тава ориз и печени батаци, слата веројатно витаминска ( зелка,цвекло и морков со лук и магдонос). Десерт ќе прескокнеме денес.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 27 Јун 2015 17:55 #254784

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
musaka so tikvici i kompir
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 28 Јун 2015 12:09 #254787

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Лазањи
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 03 Јул 2015 17:08 #254811

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
За мажот ми: супа, џигери и пире. За мене: шопска салата, овошје, зеленчук, овошни и зеленчукови сокови, вода со лимон, чај од магдонос, зелен чај, кафе, семки. Ова е во текот на цел ден, не само за ручек. Од денес вака ќе се хранам, па се надевам дека ќе има брзи резултати. :P
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 04 Јул 2015 21:14 #254816

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Makaroni so bolonjese sos
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 03 Авг 2015 11:24 #254872

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Polneti piperki ama namesto da gi napolnam piperkite sitno gi iseckav. Polesno pominuvaat kaj decata :kez:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Последна промена: 03 Авг 2015 11:24 by Cinnamon.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 05 Авг 2015 10:28 #254878

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Kompir mandza so pilesko meso
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 05 Авг 2015 12:50 #254885

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
tavce gravce. mi falese na odmor i denes toa e prvo na meni :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 10 Авг 2015 20:22 #254895

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Шпагети со сос.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 11 Авг 2015 09:09 #254897

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Teleska corba
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 11 Авг 2015 11:14 #254900

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Grav, vcera ne go izedovme oti zaglavivme so rabota. Pa doma samo si legnavme vecerta :(
Tezok e kapitalizmot :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 11 Авг 2015 17:44 #254909

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Leten rucek, taratur so peceni kompiri. Plus samo sto se vrativme od odmor i epten se zazelivme pileska supa :glad:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 18 Авг 2015 09:46 #254929

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Vcera pecena riba i kompir pire. Denes nesto nabrzinka ke bide, uste nemam ideja.
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Што денес за ручек? 19 Авг 2015 09:53 #254939

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Spanak so oriz
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.