Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Фондан за торта

Ре: Фондан за торта 08 Дек 2014 01:20 #253155

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7912
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
fondan najdobro da si kupis gotov, go imas na kilo na bitpazar vo prodavniceto do salonot za mebel stof karsi 26 juli.
potreben ti e samo za oblozuvanje na tortata, figurite i za izrabotka na torbickata. a bombonite ke gi kupis i samo ke gi naredis
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фондан за торта 10 Дек 2014 17:01 #253178

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Во Аеродром, каде можам да најдам фондан во боја, за на битпазар знам дека во продавничката за торти има 150ден. коцка. Ама не ме носи патот натаму.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Фондан за торта 02 Мај 2015 12:08 #254202

 • bubale23
 • bubale23's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Vnimavaj sto posakuvas, moze da ti se ispolni! *
 • Теми: 225
 • Thank you received: 60
 • Карма: 2
Frogy wrote:
A овај рецепт го има ли некој пробано,мене ми изгледа како најдобар за работа (линк тука)
Само што незнам каде би нашле тука во македонија tylose :unsure:

Најблиску до ова, испробано и успешно, за правење цветови, кои се баш како купечките и не се за јадење, ги правев по рецептава
1 желатин
60 мл вода
5 лајци прав шеќер
7 лајци нишесте
саканата боја
сето тоа на оган да зоврие, уште млако се меси, за работа е идеално, се прават цветови и се сушат, не се кршат и распаѓаат, јас гичував во фриз недела дена, па декорирав
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.