Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Прекари од детството

Прекари од детството 22 Дек 2010 17:24 #92664

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Кои биле вашите прекари од детството, како ве викале?

мојот прекар што ме викаат и не е нешто посебно диди,дики, а и ден денес има луѓе што така ме викаат
The administrator has disabled public write access.

Прекари од детството 22 Дек 2010 17:26 #92667

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Ѕверева (имаше една тенисерка на времето која се презиваше вака ама мене ми го закачија моите заради темпераментот :zelen:
The administrator has disabled public write access.

Прекари од детството 22 Дек 2010 19:35 #92812

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Никаков посебен прекар Ели,Еленче.по презимето Ѓако,сега братми на шега некогап ме вика Персе :zelen:
The administrator has disabled public write access.

Прекари од детството 24 Дек 2010 05:49 #93802

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Ни јас немам некој посебен прекар. Ме викаат Наде (нагалено од името).
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прекари од детството 14 Фев 2011 18:14 #112603

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Mene me vikaa LJUBIK i den denes ne znam od kade izleze toa . Ljubica-Ljubik???
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прекари од детството 14 Фев 2011 23:33 #112734

 • Mimi Petreska
 • Mimi Petreska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Hronicno Nenaspana! :))
 • Теми: 104
 • Thank you received: 27
 • Карма: 11
Otkako pamtam za sebe drugarkite me vikaa Mimi ili Mizma :hahaha: ... edno vreme, imav eden drugar Kice me vikase kaskaval.... :hahaha: ne znam zosto!

Moite uste kako mala, a i den denes me vikaat Mikanche ili Mika. :hahaha: Obozavam ko ke gi slusnam da me vikaat Mikance, posto znam deka toa e najgalenoto ime sto mozat da mi go dadat.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прекари од детството 14 Фев 2011 23:38 #112740

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Цаци, Цацко, Цале, Цаленце, Цакувче, и секакви деминутиви од овие имиња :)))) А да ви го кажам моето вистинско име? НЕ, не е Славица... Александра е :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:


Сестра ми ме викат понекогш граФче, бубаче, мало итн... :zelen: :zelen: :zelen:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прекари од детството 25 Апр 2011 02:20 #132018

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Па нагалено ме викаа(т) Ане. А некои Анче, што ме нервираше, ама само една моја симпатија смееше така да ми се обрати. Се топев - :laugh:
т.е бев затрескана во него па затоа.

Инаку во клас бевме 4 со исто име, па не викаа по презиме, скратено.
Е во средно па им текна - Ани, а една другарка ми го испреврте и почна да ме вика Ени. Од тогаш до денес никој така не ми се обратил.
Сега Ане само домашните, инаку сите ме викаат по целосното име.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прекари од детството 25 Апр 2011 02:35 #132023

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
vase ili vasilce.tatko mi sakase edno vreme da mi nametne prekar,duca.gledal nekoja reklama so dupli hamburger i akterkata mu se videla ista jas.elegantno popolneta :laugh:
ama ne mu uspea,za srekja. iako znae odvreme-navreme taka da mi se obrati,sepak poslednive 10 god mi e mama vase.

ps so brat mi kako deca se vikavme trapatoni i kikiritkov :muahaha:
Последна промена: 25 Апр 2011 02:36 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: Прекари од детството 25 Апр 2011 02:42 #132024

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ја со сестра ми до ден денес на зезање се викаме bitch. И на телефон кога ќе се јавиме - кај си бичи? - :laugh:
мајка ми еднаш од љубопитство праша што ни значи тоа и остана подзината кога и кажавме.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: Прекари од детството 26 Апр 2011 01:28 #132098

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Какви не прекари ми ставиле, ама ни еден не се задржал подолго. Освен некои безвезни кратенки од целото име, една другарка стандард ме вика Морков :P , зашто еднаш, во времето кога фарбав коса, ми излезе по грешка некоја портокал нијанса и ми закачи... А мајка и уште така ми се обраќа :laugh: . И со истава пријатељица кога си праиме муабет или се пишуваме, најчесто си се ословуваме со -Овца..... :laugh:

А дома ме викаат Неда, така се викала прабаба ми и била отров жена, а ја многу сум потсетувалча на неа :zelen:
Последна промена: 26 Апр 2011 01:29 by Nebo.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прекари од детството 26 Апр 2011 02:01 #132104

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Од помала незнам,ама од прва година средно ми е ЖАБА или ЖАПЧЕ и тој прекар до ден денес ми остана :laugh:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прекари од детството 26 Апр 2011 03:57 #132119

 • COCKA
 • COCKA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • strong enough !!!
 • Теми: 199
 • Thank you received: 95
 • Карма: 4
Pa mojot prekar od dete uste mi e COCKA, COCI , COCE...tato i mama od sekogas mi vikale COCKA ili COCE, drugarkite-drugarite od detstvo COCI. Sega od kako se maziv ovde me vikaat so celo ime, za lugeto koi od sekogas mi se obrakale na prekar mi e cudno da mi viknat na ime :) vo sekoj slucaj ne mi smetalo i ne mi smeta seuste :) :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прекари од детството 26 Апр 2011 20:19 #132271

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Mene seuste tetkite, sestri od majka mi me vikaat Mince :laugh: , site ostanati me vikaat so celo ime. Ova mi e edinstveniot prekar sto se sekavam deka sum go imala.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прекари од детството 28 Апр 2011 02:09 #132538

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Kako mala nemav prekar a sega nekoi me vikaat Caci :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прекари од детството 28 Апр 2011 22:54 #132745

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Site me vikaat Elka, nekoi duri i ne znaat deka pravo ime mi e Elena :laugh: . MM me vika Zolto oti kosata mi e med boja, brat mi me vika Sali ne znam od kade e toa izlezeno, a na rabota me vokaat Mikri (na grcki toa znacelo malata) oti sum najmala vo cela firma :muahaha: Se na se site skratenici mi se dopagjaat oti se skratenici od ljubov :girlpink:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прекари од детството 14 Окт 2012 17:36 #217469

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Сега ми текна, во основно имав лоша навика да ги грицкам моливите на горниот крај. И една другарка еден период ме викаше на прекар Моливче :muahaha:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прекари од детството 14 Јан 2013 08:44 #229569

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Како мала не сум си го изгоарала името правилно и сум си се нарекувала Миња, па сите роднини долго време ме викаа така. Другарките, колешките и пријателите исклучиво со цело име, само брат ми за да ме нервира едно време сакаше да ми наметне прекар Мара/Маро (по Маро мори тегет чарапа) и за малку ќе му успееше бидејќи на луѓево околу мене им се виде ок, ама јас не им го прифаќам надимакот па ги опоменувам. Не знам зошто ама стварно страшно ми смета тој надимак. Инаку се викам Марина.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прекари од детството 01 Сеп 2013 19:03 #243366

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Прекарот што мајка ми ми го ставила уште како мала (кратеница од име)-што според мене си нема врска со името (иако она си вели сите букви ги имаш во името од таму е извлечено), е многу убаво но како посебно име а не вака.
Инаку понатаму другарките, од самото име уште со 2 прекари ме имаат наречено баш онака според името, скратено.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.