Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Нашите школски денови

Нашите школски денови 15 Дек 2010 19:11 #89296

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
sega se prisetiv na nekoi moi lapsusi od detstvoto eve go edniot


majka mi na rab isto i tako mi jas sama doma prvo oddelenie i se spremam za vo skolo
Odma karsi nasata kuka bese opstinata kaj sto raboti majka mi i na sekoe odenje vo skolo ke viknam mamoooo dole pod prozorot za da se pozdravam i da si odam vo skolo.

Arno ama eden den taka sum se skockala vo obleka od sestra mi (inaku pomala od mene 3 god)majka mi den denes me kazuva kakva sum bila cela potkusarena a baska i sendvic sum si napravila od dve debeliiii kriski so pasteta :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, eleonora

Ре: Нашите школски денови 15 Дек 2010 19:43 #89326

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Сега со ова твоево викање - Мамо се сетив на една случка
За да си оди дома мајка ми од работа, мораше да помине покрај школото. Еден ден ја видов од училницата и сакав да и викнам. Да го отворам прозорот ми остана во раце (од малите оние што се отвораат со влечење накај себе, значи не од големите)
ја се извадив од памет, се преплашив, а учителката ме испокара и ме натера да одам дома да ја викнам мајка ми да и кажела каква беља сум направила :(
не можам да ви опишам колку ме растажи тоа.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нашите школски денови 15 Дек 2010 19:46 #89331

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Мене пред некој ден во муабет со другарка ми текна какви глупости сум правела. Ова никако спомнување пред деца :P
Втора смена во школо пред идење секој ден си земав една лажица голема од кујна, ќе ја наполнам убаво со еурокрем од кофа и цел пат накај школо ќе лижам :) После лажицата ќе ја фрлам. Мајка ми сирота појма немаше каде и се губат лажиците, се мислеше баба ми и ги зема :hahaha: :hahaha:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Tessi, anusska, eleonora, forumce

Ре: Нашите школски денови 15 Дек 2010 19:56 #89344

 • PiPoLiNo
 • PiPoLiNo's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 571
 • Thank you received: 243
 • Карма: 10
biseriii slatki biserii

nego ucitelkata ni bese nekoja podalecna rodnina i aj moite ja viknaa na kafe i normalno nesto meze drn drn
koa ovaa go bendisala sirenjeto , i me prakase mene na dve nedeli da i nosam po edno kalapce :laugh: ama mi se isplatese posle me vikase da si gi popravam diktatite kaj nea doma haha
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Нашите школски денови 15 Дек 2010 21:17 #89406

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Темперните боици на времето не беа баш евтини. А јас знаев да си ги губам, па моите и не сакаа да ми даваат пари за нови. Еден ден(6-7 одд) на час ме прашува настаничката по ликовно каде ми се темперните, зошто не цртам? А јас ладнокрвно и плеснав: Немам, моите ми рекоа дека не ми даваат пари за ТАКВИ ГЛУПОСТИ! Наставничкава збесна (и ја навредив професијата), поцрвене и почна да вика, сакаше и да ме даде на наставнички совет за укор :mdf: Среќа повеќето наставници ме сакаа, па не и упали :)
Последна промена: 15 Дек 2010 21:18 by AWAO.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Нашите школски денови 16 Дек 2010 00:06 #89437

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Na cas po matematika, namesto da pisuvame zadaci so drugarkata sto sedevme zaedno si crtavme vo tetratkata. Ne zabalezavme koga nastavnickata de doblizi do nas i vide deka namesto da gi pisuvame zadacite po matematika nie si crtkame. Zbesna, ne izbrka od cas i ni rece da gi povikame roditelite. Jas bev mnogu tazna, pa duri i isplasena. Koga dojdoa nasite roditeli nastavnickata i nemase mnogu sto da im kaze osven deka sme crtale. Vo toa vreme nastavnikot sekogas bese vo pravo, no i nie so lesno si pominavme.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Нашите школски денови 10 Јан 2013 06:46 #229216

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
So bratuched mi ziveevme kukja do kukja. Toj vtoro oddelenie, jas prvo. Doma sami sedevme, edinstveno dedo mi ne nadgleduvashe. Eden ponedelnik bevme sabajlechki doma poshto bevme vtora smena vo shkolo i mu tekna na bratuched mi deka uchitelot im rekol na site deca da dojdat shishani, a toj zaboravil da im kaze na negovite. I taka zapochna sam da se shisha, a jas na kraj do dosrediv (chitaj dokusuriv) :laugh:
Ne mozam da vi opisham kako izgledashe. A tek koga go vide strina mi.. :blink: :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Нашите школски денови 10 Јан 2013 08:48 #229251

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Се сетив, во средно, на час по систематика на растенија, кај професорката која важеше за најстрога во школото. и таа не сакаше ако се накитиме за школо и носиме разни траканци, ние женските, па константно не‘ криткуваше.
И јас си имав ставено на левата рака некои тенки кожички како алки, ама така баеги наредени, можда во висина некои си 5 см. И ме вади на табла да одговарам, па ме гледа и почнува одма
- што е тоа си се накитила по рацете. па малку ти се тие и на нозете си ставила и тоа подебели.
А јас носев чевли како балетанки ниски, само ремчето за закопчување беше високо и над глуждот. И нормално и одвалив:
- не се тоа алки, туку чевлите ми се такви.
Класот попаѓа од смеење, а таа сирота од срам почна да црвенее па да се дере по сите. :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Нашите школски денови 01 Сеп 2013 19:14 #243369

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
5то одделение бев. И не бев закачка, ама ако ме изнервира некој жиците ми откачуваа.
Еден ден директорката го викна татко ми на разговор, зошто сме се степале со едно девојче.
А врвот на се беше татко ми: Ме интересира дали е тепана или тепала?
Директорката: пааа тепала повеќе
Татко ми: Благодарам и си излегол (од причина што иректорката многу филозофирала), а бил свесен дека не сум дете што прва и безпотреба прави проблеми.
Тоа бил прв и последен пат татко ми да биде повикан за такво нешто.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.