Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Првата симпатија, првата љубов

Првата симпатија, првата љубов 21 Сеп 2010 17:39 #53904

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Која беше вашата прва љубов и кога се случи? :)

Мојата прва симпатија беше во градинка :zelen:
Се викаше Сашо, плаво детенце со плави очиња, го памтам како сега да е пред мене.:)
Си замислував дека ќе се омажам за него и си фантазирав дека чим ми се допаѓа мора "некако" да завршиме заедно за цел живот :laugh:
После многу години го видов уште еднаш, беше буцко, личеше на детенцето кое ми беше првата симпатија, но не тип со кој би се омажила :zelen:

После него следната љубов ја доживеав во седмо одделение, се викаше Дејан, па дури и дечко ми стана :laugh: . Ме баци еднаш пред целиот негов клас и пропаднав во земја од срам :sram:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 21 Сеп 2010 18:12 #53916

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Првата симпатија ми се викаше Павел, го запознав во Полска-Краков.Цело време ги терав моите да се шетаме околу неговата куќа, па планови си правев дека ќе се земеме и ќе живееме во Wawel Royal замокот:zelen: (многу приказни ми читале моите :hahaha: :hahaha: )
Сега тој Павел ми е многу добар другар, доаѓа во Мк најмалку два пати годишно :)
Првиот дечко(Џоле) ми беше во 7 одделение, он беше постар од мене 2 години. Беше најголемиот фраер во соседното маало, свиреше бас гитара и ги имаше најубавите плави очи:love: Заедно бевме 3-4 години и бев смртно заљубена во него.Тој е мојата прва љубов.
И ден денес сме блиски пријатели.:zelen:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 21 Сеп 2010 19:08 #53933

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Првата симпатија ми беше во 5 одделение. Се викаше Бојан. Првата љубов ми е дечко ми.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 21 Сеп 2010 19:21 #53937

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
Првата симпатија ми беше во забавиште.дечкото се вика Јордан(Јоцо).после во четвртто одделение ми стана дечко(ејјјј до тогаш го бркав:muahaha: ,јас упорна а тој не се даваше ххехехх),дека по некоја случајност се погодивме во иста учителка.и ден денес е многу убав,сеуште е ерген:laugh: и е адвокат по вокација:muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 30 Окт 2010 04:34 #66711

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
 • Карма: 0
Првата симпатија ми беше во 1 одд, се викаше Бојан, имаше плави очи и многу беше заљубен во мене. Каде и да одевме се држевме за рачиња, за бакнежи ни беше рано а и срам чувствувавме - па нормално тогаш бевме клинци хахаххаха . До којзнае кое одд тој ме бранеше од сите машки, да не ми се пуштаат демек да не ме земеле, абе фантазии хахаххха. Како што расневме така се спријателувавме,но имаше и искри помеѓу нас иако бакнежот никогаш не падна :hahaha: Па нормално, тој кога ке се обидеше јас само бегав :gone: :gone: и се некој изговор наоѓав хахахаа.
После првиот дечко ми беше 1 година средно, тоа и беше мојата прва љубов. Бевме заедно скоро 4ипол години и раскинавме од што ни се здосади и нормално после си го запознав мм- е тоа беше вистинска љубов а и остана како таква :love: :love: :love:
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 30 Окт 2010 08:39 #66738

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Првата симпатија ми беше во градинка, се викаше Златко. Мнооогу си го сакав. Бидејќи бев проблематична за јадење, ги терав моите со колата да ме возат кај него низ населба Карпош во Битола за да јадам, демек да го видам :zelen:

Првата љубов се викаше Игор, се запознавме на Пелистер кога завршив 8 одделение. Бевме заедно 10 дена, а после се разделивме зашто тој беше од Велес. Леле колку плачев по него, и си ветив дека ќе се омажам за човек кој што ќе се вика исто како него. И навистина, мм се вика Игор, ама не го бирав намерно така да се вика, коинциденција :zelen:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Првата симпатија, првата љубов 15 Ное 2010 15:17 #72522

 • Melody
 • Melody's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 3
 • Карма: 0
Prvata platonska ljubov ja imav vo gradinka. Se vikase Andrej i toj me sakase mene sto uste poveke mi godese:P Simpatii postoeja i koga odevme vo sredno, ama jas se preseliv vo drug grad i nisto od nasata ljubov:( Prvata vistinska ljubov ja doziveav na 20 godini (malku pokasno, ama vredese:) ). TVRDAM deka prvata ljubov zasekogas ostanuva vo srceto, barem kaj mene e takv slucajot. Bevme premnogu isti i zatoa neizbezno bese da se razdelime. Potoa go sretnav mm i toa e toa
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 15 Ное 2010 15:22 #72523

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Annabel wrote:
Првата љубов се викаше Игор, се запознавме на Пелистер кога завршив 8 одделение. Бевме заедно 10 дена, а после се разделивме зашто тој беше од Велес. Леле колку плачев по него, и си ветив дека ќе се омажам за човек кој што ќе се вика исто како него. И навистина, мм се вика Игор, ама не го бирав намерно така да се вика, коинциденција :zelen:

Значи., читам и се смеам.
Првата симпатија ми се викаше Сашо. А и првата љубов исто. Иако платонска, ама стварно беше љубов а уште посреќна бев што и тој мене ме сакаше. Е тогаш бев во 5- 6 одд. Ама бидејќи бевме од различни градови, остана само тоа - платонска љубов.
И секогаш велев дека ќе се омажам за човек кој се вика Сашо.
Е да...мм се вика така :hahaha:

Не бе, не го бирав ни јас намерно :zelen:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 15 Ное 2010 15:26 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 15 Ное 2010 15:43 #72538

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
pamtam deka vo gradinka imav simpatija se vikase Zoran, i toj mene me simpatizirase ama oti ja baci edna druga (demek za moj inaet) kaj go otsakav :hahaha:to e detska rabota. prvata platonska ljubov mi bese Mile, zaedno ucevme vo osnovno i toj me sakase i sakase da se fatime ama jas bev mala, pa ke ke fakav decko od 6 odd, drugi vreminja bea togas. nego go sakav 6 godini i mnogu mi e krivo sto barem ednas ne se baknavme. e po nego posle sredno go zasakav Romeo, ama za zal ne bev negova Julia. i nego si go sakav poluplatonski edno 4 godini dodeka ne se sretnav i zaljubiv vo mm.
a bre mnogu golema ljubovdzika sum jas:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 15 Ное 2010 15:50 #72543

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
 • Карма: 115
Првата нјпрвата симпатија ми беше од друга држава, си пуштавме писменца во сандаче со срциња :) Којзнае што прави сега :unsure:
Првата платонска љубов ми се случи на одмор во Улцињ, јас петто за шесто, детето беше од Титово Ужице, си пишувавме извесен период писма ама толку.. :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 26 Ное 2010 19:42 #78256

 • dadicka
 • dadicka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
jas nemav edna tuku tri simpatii odednas:muahaha: goran, milan, jovan i ucea so mene od 1-4 odd.
i do den denes se simpaticni, nekako ne mi se mnogu izmeneti a pominale godini, godini.....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 27 Ное 2010 02:15 #78521

 • Strumfetka
 • Strumfetka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • t.nade
 • Теми: 468
 • Thank you received: 52
 • Карма: 6
prvata simpatija mi se vikase Vlatko, od osnovno, ama nisto :(
zatoa so mojata prva ljubov mm sega si se sakame :guskanje: :srce: :kiss:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 27 Ное 2010 23:13 #78808

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
 • Карма: 13
Првата симпатија ми беше од забавиште и се викаше Петар,беше фраерче и многу симпатичен.Живееше блиску до баба ми, мајка ми кога и да ме земеше од кај неа ја терав секогаш да поминеме од кај неговата зграда,зошто секогаш седеше пред неа.Кога пораснавме станавме и добри пријатели,дури една година беше со нас(моите другарки )на одмор и спиевме во иста соба :laugh: . Но за жал не е повеќе со нас,тргна по лош пат и отиде прерано :( .
Е мојата вистинска и прва љубов се случи кон крајот на осмо одделение и траеше 2 години,убаво спомени поминати заедно,сеуште се сеќавам колку сум плачела :muahaha: ,глупава :) .Прекрасен дечко,моја генерација и се викаше Горан.
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 28 Ное 2010 03:44 #78925

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Првите симпатии-двајца- Дики и Мики од градинка, на 3,5 години! Очигледно сум раструбила за нив на цела фамилија, зашто вујко ми до скоро ме прашуваше што ми прават Дики и Мики :)

Првиот дечко во 8. одделение...Никола, убав, згоден оф леле мори мајко, фудбалер - а паметен (замислете), цело школо лудуваше по него, а беше мој :sram:

Првата љубов на 17. години. Совршенство од човек во секој поглед. Но не беше вистинскиот, судбината така сакала!

Вистинскиот е мм. Љубовта на мојот живот :srce: Кога го видов сакав да биде мој цел живот, чудесна, прекрасна, луда, страстна, силна, мила, нежна љубов :love: Отсекогаш будеше во мене чувство на топол дом полн со дечиња :guskanje: Господ ни даде ќеркичка и си сакаме уште :srce:
Сончулката 2009
Шармерот 2012
Последна промена: 28 Ное 2010 03:49 by Синоличка. Причина: сум подзаборавила кога била првата љубов :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 20 Мај 2012 02:58 #199442

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Prvata simpatija - ja zabaviste on vtoro odd :oblace:
Prviot decko vo osmo odd, rakometar od drug grad :trep:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 30 Јун 2012 15:37 #205983

 • Станчева
 • Станчева's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • легач...
 • Теми: 250
 • Thank you received: 30
 • Карма: 0
Првиот симпатија ми беше во прво одделение. Се викаше Марко, заедно учевме, сите девојчиња го сакаа, па и јас. Дома моите дознаа некако, лелеее, и цело време ме зафркаваа. А јас се топам цел само кога ќе го слушнам неговото име. Средно се дружевме поинтензивно, ама чисто како другарчиња. Академските денови некако не направија подалечни, и така сега сме само пријатели.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 30 Јун 2012 18:31 #205996

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
Мојата прва симпатија во школо. Седеше во редот до прозорите. Ми кажаа дека и јас сум и бил симпатија. Во тоа време, сакав да бидам единствен, и ја натерав мајка ми да ми сошие една хаљина за нејзиниот роденден, ама пошто не знаеше мерки, ја опшишував и спрема мене ја соши хаљината.

Утредента во школо она ја носеше, и делуваше како принцеза.....

Поминаа години, се гледавме чат-пат.... се омажи, роди и прекрасна керка.....мажот беше една стока од човека.... се чудев како можела со него...

Пат,сама во кола.... мало невнимание, мислам мобилен....месец дена... интензивна нега.... и отиде....

Бев на погреб, мајка и ми шепна: - Знаев дека ке дојдеш....

Маж и сеуште е стока......
Керкичката мноооооооогу личи на неа.

Мојот мејл сигурно уште стои во нејзиниот неотворен inbox.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy, Elka, Mariposa

Ре: Првата симпатија, првата љубов 30 Јун 2012 19:03 #205998

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
yarre wrote:
Мојата прва симпатија во школо. Седеше во редот до прозорите. Ми кажаа дека и јас сум и бил симпатија. Во тоа време, сакав да бидам единствен, и ја натерав мајка ми да ми сошие една хаљина за нејзиниот роденден, ама пошто не знаеше мерки, ја опшишував и спрема мене ја соши хаљината.

Утредента во школо она ја носеше, и делуваше како принцеза.....

Поминаа години, се гледавме чат-пат.... се омажи, роди и прекрасна керка.....мажот беше една стока од човека.... се чудев како можела со него...

Пат,сама во кола.... мало невнимание, мислам мобилен....месец дена... интензивна нега.... и отиде....

Бев на погреб, мајка и ми шепна: - Знаев дека ке дојдеш....

Маж и сеуште е стока......
Керкичката мноооооооогу личи на неа.

Мојот мејл сигурно уште стои во нејзиниот неотворен inbox.

"Sta ti je trebalo to, moja lepojko, da podjes za takvu barabu" :(

Mnogu tazno, mnogu tazno Jare :(

Mojata prva ljubov se vikase Bobi, od Gjorce. Se zapoznavme na eden odmor vo Pretor, se sakavme vzaemno i mnogu bev srekna tie deset dena. Mislam deka bev treto oddelenie.
Posle toa redovno se pozdravuvavme preku bratucetka mi, sto ucese vo istot skolo.
Nikogas poveke ne go vidov kako da ziveevme na dve planeti, a redovno odev kaj bratucetka mi, so denovi sedevme tamu na raspust...

Toa bese prva detska ljubov, posle imav uste nekolku ljubovi, pomali i pogolemi, dodeka ne dojde maz mi vo mojot zivot.
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 01 Јул 2012 07:34 #206037

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
У прво одделение. Ги мењав симпатиите ко Сител и Канал 5 за време на турски серии. Прв дечко во 6то одделение. Пред некој ден го видов со жена му, и не ми е јасно со кој памет сум била со него.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 01 Јул 2012 13:28 #206054

 • Mariposa
 • Mariposa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 24
 • Thank you received: 23
 • Карма: 0
Се викаше Иво и ми беше симпатија цели 8 години. Од прво до четврто учевме заедно, после не разделија, ама јас никако да го заборавам. Болна паѓав по него, а он не ме погледнуваше. Уште ги чувам песните посветени на него, цели споменари полнев за него... Дури во гимназија најдов нов симпатија и конечно го заборавив. Последно го имам видено пред неколку години (се префрли кај мене на факултет),а сега немам поим ни каде е ни што прави.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 14 Јан 2013 09:01 #229573

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Првата симпатија ми беше во забавиште, и се сеќавам на завршната приредба требаше да играме сплет ора од Југословенските држави, па кога не бираа кој со кого ќе излага на бина него го ставија да биде црногорец (затоа што беше висок), а мене македонка :angry: . Значи се утепав од плачење. Инаку сега често го среќавам, ама не контактираме. Сега и воопшто не е мој тип на маж, ама тогаш знам дека бев ептем заљубена, сите по дома знаеа за него.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Првата симпатија, првата љубов 01 Сеп 2013 19:30 #243372

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
:smee1: Само кога ќе ми текне, сите те закачаат како мала и одма те прашуваат имаш ли симпатија?
Абе пусто во земја пропаѓаш :sram:
И знам, тоа беше возраст оклу градинка кога сум викала Милан дека ми се викала симпатијата.
А после веќе во забавиште / прво одделение Марко од клас бил тој.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.