Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Омилени слатки од детството

Ре: Омилени слатки од детството 27 Ное 2010 23:02 #78805

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Ич не сум по благото...ама не знам зошто, сега како прв синоним за благо од детството ми доаѓа:
чоколадните глувчиња од Жито Лукс!!! Се сеќавате? :)
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени слатки од детството 27 Ное 2010 23:31 #78827

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
:gp: Исто и мене, сега повторно ги има,но не се тој вкус :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени слатки од детството 28 Ное 2010 02:18 #78887

 • Strumfetka
 • Strumfetka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • t.nade
 • Теми: 468
 • Thank you received: 52
 • Карма: 6
Goddess^ wrote:
Ми беа, и ми останаа, најомилени чоколатца:


leleeeee Goddess^ ama me pogodi, redovno sekoj den po edno ili dve gi mavam ko od sala, stvarno se zakon.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Омилени слатки од детството 28 Ное 2010 04:32 #78967

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Zivotinsko carstvo, so niv sum izrasnata, a i sega i kradam po nekoe na kerka mi :zelen:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Омилени слатки од детството 07 Дек 2010 18:02 #84433

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Агрокрем блок, Животинско царство, наполитанки од Европа.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени слатки од детството 20 Дек 2010 15:34 #91534

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Od evropa cokoladoto SNEZANA sto bese so kornfleks vo nego nesto slicno kako denes od nestle CRANCH sto e, od KRAS bea poskapi :hahaha: . Od slatkarnica EKLER a od majkami ROGACI se vikaa se pravea so ROGAC sega odamna go nema.

E i FRIZBI sto napisa Freja kaj se seti bas gi imav zaboraveno ne mi teknuvase kakvi bea i pobarav slika i niv mnogu gi sakav pa hit bea vo toa vreme :muahaha:

Последна промена: 20 Дек 2010 15:42 by ljubica78.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени слатки од детството 20 Дек 2010 18:49 #91647

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Многу ги сакав еклерите што порано ги правеа во Ванила. Во зимно време многу сакав топол сладолед. Уствари шампита од палма, мајка ми за да ни ја задолови желбата на мене и сестра ми за сладолед и во зимно време ни викаше дека шампитата е сладолед ама топол. Ќе ни ја ставеа во корнет и јас и сестра ми цели окезени и радосни, јадеме сладолед.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени слатки од детството 20 Дек 2010 19:56 #91683

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Zebra kolaci sto gi pravese baba mi i ezinja - pareni kolaciso dve boi na testo ednoto so vanila, a drugoto so kakao i vo sredinata so orevce.
Od kupeckite blagi mnogu gi sakav i battons keksite vo sredina so kakao od Kras.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени слатки од детството 24 Дек 2010 17:38 #93958

 • CACULE
 • CACULE's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
Јупи торта се прави со плазма кекс, ореви мелени и се става јупи најслатко нешто ми беше во детството
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени слатки од детството 24 Дек 2010 17:49 #93970

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Jas najmnogu od se gi sakav vanilicite sto gi pravese baba mi za praznici. I samo se sunjav okolu spajz za da si zemam nekoe. Od kupeckite najmnogu gi sakav islerite od Vanila. Lele so dugarka mi kolku takvi sme izele. Vrti suci vo Vanila na isleri.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени слатки од детството 24 Дек 2010 19:55 #94037

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Мене ми беа овие
Атачменти:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Barbie

Ре: Омилени слатки од детството 14 Фев 2012 12:12 #180589

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 829
 • Thank you received: 515
 • Карма: 0
Глувчињата од Жито Лукс ммм...
[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени слатки од детството 15 Фев 2012 03:33 #180651

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
butterfly87 wrote:
Глувчињата од Жито Лукс ммм...

Ллелее butterfly87 кај ти текна на глувчињата :laugh: Дефинитивно ми фалат и ме потсеќаат на многу убави моменти, татко ми кога ме земаше од англиски на некои 7-8 години обавезно после одевме да купиме чоколадни глувчиња мммммм :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени слатки од детството 22 Фев 2012 13:06 #183244

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole, Frogy, Elka, butterfly87, Cuvce

Ре: Омилени слатки од детството 28 Мар 2012 07:40 #191347

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1245
 • Thank you received: 868
 • Карма: 5
Уффф нас татко ми ни купуваше од Европа по пола кило што беа тие книжните кутии...редовно рум-штангли, желе-бонбони и чоколади внатре полнети беа со нешто...па ги криеше јаден човек пошто не траеа ни 3 дена....и ручавме и вечеравме ос брат ми од нив :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Омилени слатки од детството 01 Сеп 2013 18:55 #243364

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Чоколадните глувчиња од Жито Лукс :kolace:

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.