Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Телевизиски серии и цртани филмови од моето време

Телевизиски серии и цртани филмови од моето време 14 Окт 2012 17:33 #217468

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Вечерва од нигде никаде се сетив на овој цртан Хипо и Чипо и тоа ми беше повод за отворање на темава.
Колку беше популарен на времето ехее.
Штета што не ги репризираат понекогаш по телевизииве старите цртани филмови и некои телевизиски серии.

Ајде закачете и вие некои од своето време
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Koni, Frogy

Ре: Телевизиски серии и цртани филмови од моето време 14 Окт 2012 17:43 #217470

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Браво за темата!Ме потсетуваат на убави спомени од безгрижното детство,кога гледавме по 1 цртан на ден само пред вестите(или после вестите ли беше) околу 19часот,една шоља млеко и в кревет. :oblace: Колку беше убаво

Вили Ква Ква

Мечето ушко

Кукури и Кокода

Тетка Биберовска-Тетка Биберче


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Телевизиски серии и цртани филмови од моето време 14 Окт 2012 17:46 #217471

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
ЕЕЕЕЕ, беа тоа времиња без Boomerang i CN :)
Еве еден од моите омилени Умка, белото мече


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Телевизиски серии и цртани филмови од моето време 14 Јан 2013 08:36 #229568

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
И не само без Boomerang и CN, се сеќавате дека тогаш Трет Канал беше невидена работа:)
А цртанот одеше непосредно пред вестите некаде околу 7.15 па после тоа тој огромниот часовник одбројуваше секунди до вестите.
Инаку и мене омилени ми беа Умка, белото мече и Балтазар.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Телевизиски серии и цртани филмови од моето време 01 Сеп 2013 19:21 #243370

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Телевизиски серии и цртани филмови од моето време 29 Окт 2013 04:23 #245177

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ајде малку ретро :)
Кога ќе се сетам на деновите од основно училиште, прво нешто што ми доаѓа е серијата Kolaricu panicu :trep:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Телевизиски серии и цртани филмови од моето време 29 Окт 2013 05:52 #245180

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Busava azbuka definitivno i Branko kockica :brm:
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.