Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Од кафето расне опашка...

Ре: Од кафето расне опашка... 09 Ное 2011 13:36 #163826

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Леле,се утепав од смеење!Еве неколку и од мене:
Да не удираш мачка-мачката колне:skok:
Осата ќе ја избркаш ако викаш ЛУТО;ЛУТО!
Ако те чеша рака-протрљај ја по глава-колку влакна-толку пари(пошто косава моја пустата ретка,викам да се протрљам на друго место:hahaha: )
Кога ќе видиш трудна жена(ова за тие што сакаат да останат бремени)Да се фатиш за злато(прстен,ланче)-истото да ти се врати:OK:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Molly, Helix

Ре: Од кафето расне опашка... 09 Ное 2011 13:51 #163829

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
eleonora wrote:
Осата ќе ја избркаш ако викаш ЛУТО;ЛУТО!

Jas ova go znam so kiselo, kiselo :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: Од кафето расне опашка... 09 Ное 2011 13:57 #163830

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Јас знам ако седиш на ќоше од маса нема да те сака свекрвата :muahaha:

И све што набројавте сум слушнала, темава е лудило :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Али најјака ми беше мајка ми ако не знаеше нешто ЗОШТО е така, викаше така викаат :blink: Абе изговор и пол:muahaha: :muahaha: :muahaha: :muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: eleonora

Ре: Од кафето расне опашка... 09 Ное 2011 19:57 #163875

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
vetmedvesna wrote:
Учителката на Јана во градинка:
- Јади грав, од гравот растат цициња :laugh:
Го лоцирав проблемот за мојата маленкост :muahaha:

Не излегувај од дома точно на полноќ, надвор шетаат духови :unsure:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Од кафето расне опашка... 09 Ное 2011 20:09 #163877

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
vodolija wrote:
vetmedvesna wrote:
Учителката на Јана во градинка:
- Јади грав, од гравот растат цициња :laugh:
Го лоцирав проблемот за мојата маленкост :muahaha:

Јас пак знам друга варијација на тема цициња:
Секоја вечер пред легнување да им свиркаш, ќе ти пораснеле поголеми :fijuk: :hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, mamaAnita

Ре: Од кафето расне опашка... 09 Ное 2011 20:11 #163878

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
:gp: :muahaha:

jas znam - crna macka ako ti popreci pat da frlis kamce pa da pomines

a i ova - ne seci nokti navecer , ke ti umre tatko :angry:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 10 Ное 2011 07:39 #163937

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Ne mavaj so kamenja po lastovicki, kje ti umre majka.
Ako vidis jato ptici kako leta treba da trcas po niv i da vikas - Kolku ptici tolku petki :hahaha:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 10 Ное 2011 07:43 #163939

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Ако видиш оџачар на улица одма да се фатиш за копче. Ако не, ќе ти се случи нешто лошо.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 10 Ное 2011 14:06 #164018

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Не гази на шахта,ќе те кара за нешто мајка ти.
Не сечи напразно со ножици,не чини.Зошто?Така викале.
Јади изгорено ,нема да се плашиш од грмотевици.
:dry:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 10 Ное 2011 15:05 #164027

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Annabel wrote:

- Ако ти се залепи оса, треба да повторуваш - во сабота на работа

:P :P :P


Абе за ова :nc: Значи не да ја бркаш осата, туку во сабота на работа да си викаш :hahaha:

Ако видиш дека стрелките на часовникот се преклопени (цагер) некој да ти каже троцифрен број, па според збирот на тој број да пресметаш која буква доаѓа во азбучниот ред и значи дека некој чие име почнува на таа буква мисли на тебе :girlpink:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 10 Ное 2011 15:34 #164031

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Sanja wrote:
vodolija wrote:
vetmedvesna wrote:
Учителката на Јана во градинка:
- Јади грав, од гравот растат цициња :laugh:
Го лоцирав проблемот за мојата маленкост :muahaha:

Јас пак знам друга варијација на тема цициња:
Секоја вечер пред легнување да им свиркаш, ќе ти пораснеле поголеми :fijuk: :hahaha:

ја сум се пресвирела изгледа :hahaha:
Ako vidis jato ptici kako leta treba da trcas po niv i da vikas - Kolku ptici tolku petki

во наше маало беше - колку чавки толку петки
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 11 Ное 2011 02:53 #164066

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
 • Карма: 111
Leleeee temava ludilo :hahaha:

-ne sedi na kose od masa, nema da se omazis.

-ne gazi na mravki, ke ti umre majka.

-ne seci nokti i na race i na noze vo isto vreme navecer, toa im go pravele na mrtovci.

-ne svirkaj noke, gi vikas duhovite.

:laugh:
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 11 Ное 2011 05:46 #164079

 • lola
 • lola's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 71
 • Thank you received: 33
 • Карма: 3
не оди со една обуена нога, а друга собуена- ќе ти умре мајка (Бога да чува:what: )
не сечи нокти навечер - ќе те снајде нешто лошо
немој да оставаш последното залче од лебот недојадено - ќе ти избега среќатаvodolija wrote:
vetmedvesna wrote:
Не излегувај од дома точно на полноќ, надвор шетаат духови :unsure:
а на ова слатко се изнасмеав затоа што ме потсети на еден другар кој до ден-денес се држи по ова "правило" - многупати бил кај нас и таман да стане да си оди ќе види дека е точно 12ч- -па ќе рече ај уште 15 минути па ќе си одам...долго време не можев да му ја сфатам фората, се додека еден ден не го прашав...:hahaha:
Последна промена: 11 Ное 2011 05:47 by lola.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 11 Ное 2011 09:23 #164118

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Кога врне дожд и грее сонце истовремено - мечка се жени :what:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 11 Ное 2011 12:12 #164147

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Не се тегни после јадење,му го даваш јадењето на ѓаволот:what:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 14 Ное 2011 07:07 #164556

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
 • Карма: 9
Не поминувај под нозе на некој, нема да раснеш. :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 14 Ное 2011 15:15 #164673

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 829
 • Thank you received: 515
 • Карма: 0
:muahaha: :muahaha:
Јас знам дека ако преку тебе помине некој возрасен , нема да рестеш, и ако помине , треба да се врати на истиот начин за да можеш да растеш. :)
А мајка ми и ден денес точно на полноќ вика ај седнете, зашто шетаат духовите, па некако и ние сега кај и да идеме, чекаме да пројде 00:00 за да си одиме, а зошто :poimnemam: :poimnemam:
Ако видиш коска на земја речи : коска да падне коса да не падне, притоа држејќи дел од косата во уста :hahaha:
Ако кажеш нешто што нетреба, гризни јазик и нема да важи :muahaha:
[link=http://lilypie.com] [/link]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 27 Ное 2011 13:08 #166698

 • mama3
 • mama3's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 53
 • Thank you received: 43
 • Карма: 0
e sega ako pisam jas ke dupliram posto site sto mi teknuvaat gi ima nego edno drugo mi tekna.
Bratucedka mi ziveese so nas posto od selo bese a se zapisa vo grad na skolo. Majka mi imase cveke ona jazikon na svekrvata. I toa imase 3 lisja i taa eden den vika aj po golemina kako ste ovoj list ke e svekrvata na L bratucedka mi, ovoj sredniot na B sestra mi a ovoj maliot mene. i sega si rastat jazicite na nasite svekrvi mojot od naj mal ko zadade da rasti naednas i ovie pocnaja da me zezat. I jas demek pametnata zedov igla i na sekoj 1cm mu dupnav dipka lele koga rece rastam kako sulaveno 3 pati pogolem se napraj od drugite lisja.
I taka ispadna svekrva mi so najgolem jazik mada koga ke ja sporedam so svekrivite na ovie dvete mojata e jagnence
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 27 Ное 2011 13:21 #166701

 • AWAO
 • AWAO's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 664
 • Thank you received: 449
 • Карма: 10
Ако некој те загледа или фали, почешај си ја (доле :sram: ), за да не те урочи. :rofl:
Не се гледај во огледало по полноќ (пак нешто поврзано со духови).
Ако носиш прстен на показалецот ќе ти умре брат/сестра.
Ако ти помине црна мачка на патот, врати се 3 чекори наназад и можеш да поминеш (нема да те снајде несреќа)
Ако помине Брза помош, фати се за црвено(за да не те снајде несреќа).
Ако шиеш нешто на тебе облечено, стави си конче во уста за да не си го зашиеш мозокот.
Ако каснеш природно споени плодови ќе родиш близнаци.
Последна промена: 27 Ное 2011 13:24 by AWAO.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 28 Мар 2012 07:56 #191350

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1245
 • Thank you received: 868
 • Карма: 5
Лола и јас имам еден другар што во 12 не си оди...баш исто чекај да поминат бар 15 мин.
Инаку и јас знам за тоа дека не се остава ташна на под ќе немаш пари :)
А ви текнува ко мали кога ќе видевме брза помош или мртвачка кола најблискиот го мававме , ги прекрстувавме прстите и викавме...не примам баксуз :muahaha:
или трудница кога ќе се види да се штипне најблискиот за стомак и да се замисли желба.
Исто желба мислевме кога ќе видиме горе трага од авион :muahaha: па број на брзински до 10 и секогаш ќе се најдеше некој да каже стоп :mdf:
кои глупоштини мајкоооо:muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Од кафето расне опашка... 14 Јан 2013 09:30 #229581

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Леле се изнасмеав. Еве мене што ми текнува, а го нема тука:
Не се смеј пред спиење ќе се измочкаш во сон.
Не ги собирај трошките од маса со рака, ќе немаш пари.
Не го треси чаршавот навечер, им ја валкаш вечерата на самовилите. :what:
Не ја оставај ташната на под, ќе ти избегаат парите.
И на баба ми најјаката измишљотина :mozok: :
Не плачи толку ќе ти пораснат цицки како моиве (демек огромни), и јас у момент престанував.
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamaAnita

Ре: Од кафето расне опашка... 01 Сеп 2013 18:27 #243356

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
:kez: баш како и насловот, од кафе расте опашка
ако не јадеш, ќе дојде старо купуееем ќе те земе
не пеј на јадење ќе се омажиш за циган
отвори уста кога поминуваме во тунел да не ти се затнат ушите
ако видиш мртва птица фати се за коса
ако некој те прескокне обавезно да те отскокне иначе нема да пораснеш
изведениот заб стави си го под перница, самовилата ќе ти донесе подарок (самовилата секогаш беше мама)хахаха

На овие работи ми текнува моментално.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.