Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Ви недостига ли нешто?

Ре: Ви недостига ли нешто? 01 Окт 2011 16:39 #156830

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Безгрижноста, спокојството и мирот, пред се'... Летата што ги минував со баба ми и дедо ми, со вечерата од доматче, сиренце и лепче... Дедо ми, кој, за жал, порано почина, често знаеше да рече дека сум инаетчивка... Детските игри во маалото, организирањето фестивали ..., маскирањето за празникот Иванден во зет и невеста и одењето по куќи за собирање продукти со кои подоцна мајките ни правеа торти, колачи, сладолед ..., пишувањето дневник на раат, секоја вечер пред спиење во средношколските години, допишувањето со другарки од цела земја, читањето тинејџерски списанија..., поголемото слободно време за читање книги по избор ...
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 01 Окт 2011 16:39 by Независна.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 02 Окт 2011 21:13 #156964

 • nenuska
 • nenuska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 54
 • Карма: 0
Kako bese od Lambe pesnata Eh da mozam da go vratam vremeto :)
Mi nedostigaat mnogu raboti na koi koga mislam me obzema takva taga sto dusata mi se kine:( Najmnogu od se mi nedostiga mojot taticko koj za zal mi go zema gospod mnogu mad i toa togas koga najveke mi trebase imav 14 god.Kolku mi bese ubavo so nego ke otidevme na pazarenje jas cela prodavnica ke ja domknam doma i toa se gluposti ednas se sekavam kupiv 5 gela za kosa vo site boi,sekogas bev oblecena vo naj moderno,a toj sirot i so krpeni alista si odese samo za mene da ima:( Mi falat mnogu tie denovi so nego koga se mazevme i koga mi dacase se sto ke posakav.Potoa odenjeto kaj baba vo selo vo koe bev "glavna zenska"vo drustvo vo seloto imase reka pa kolku samo se banjavme haha.Mi falat bezgriznite denovi koga bev ispolneta so se ama toa e toa :tupco:
Понекогаш кога ќе речам добро сум посакувам некој да ме погледне во очи, да ме прегрнe цврсто и да ми рече знам дека не си добро.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 03 Окт 2011 04:34 #156983

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Синчето :love: :love: , 2 дена го немам гушнато, само од прозор го гледам додека е надвор:tazna:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 03 Окт 2011 05:10 #156987

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
од детството- безгрижноста
од скоро -самостојноста, очајно ми недостига!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 04 Окт 2011 17:45 #157417

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Непрекинат сон -12 саати отприлика :sram2:

Многу често баба ми, 3 години откако почина а сеуште кога сум кај моите,и случајно некој ќе ја отвари вратата мислам она ќе влезе. :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 08 Окт 2011 05:44 #158066

 • vetmedvesna
 • vetmedvesna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Life is short.Smile while you still have teeth.
 • Теми: 1887
 • Thank you received: 482
 • Карма: 10
Во моментов душевен мир...спокој... :(
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 04 Апр 2012 07:48 #192517

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1245
 • Thank you received: 868
 • Карма: 5
Ми недостигаат сите драги луѓе кои се на небото....ми недостигаат дооолгите кафиња со другарките пред да се омажиме и имаме деца.....ми недостига возбудата кога се спремавме за во град па уште ако ја видев симпатијата туууу.....и ми недостигаат едно 5-6 см. да бидам висока колку што сакам....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 04 Апр 2012 07:54 #192519

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Uste edno detence i mir vo dusata zaradi istoto
You make me happy
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, macika

Ре: Ви недостига ли нешто? 04 Апр 2012 16:57 #192636

 • viktori
 • viktori's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 74
 • Thank you received: 38
 • Карма: 0
Mi nedostiga edno bebence koe so godini go cekame:aleluja:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: TIFANI, Meyo

Ре: Ви недостига ли нешто? 04 Апр 2012 17:00 #192637

 • Meyo
 • Meyo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Ex mama-Maja :)
 • Теми: 2261
 • Thank you received: 2819
 • Карма: 0
mi nedostiga vreme so semejstvoto. MM edvaj go gledam, koga doagja od rabota ja vekje spijam a koga izleguvam jas on ushte spie. I taka e mnoooooogu dolg period..Mi nedostiga relaksirano kafe so prijatelite...
When power of love overcomes the love of power, the world will know peace...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 04 Апр 2012 17:47 #192644

 • betty boop
 • betty boop's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 101
 • Thank you received: 77
 • Карма: 0
mi nedostiga sestra mi (zivee vo drug grad)prosetkite so nea i nejzinite dve decinja koi gi obozavam.mi nedostigaat slatkite zborovi na mm koi on odamna gi ima zaboraveno :love:
.
gif[/im
g][/url]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 05 Апр 2012 05:21 #192709

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2895
 • Thank you received: 1855
 • Карма: 1
Ми недостига мааалку слободно време без обврски, само за мене, баш онака да ми биде досадно. Секој ден ми фалат барем уште 2-3 саати- не знам кај ми се губат?!? А, ми недостига и едно чоколадо во моментов, чисто за поткревање на енергија.

Ова го пишав читајќи ги претходните постови, а дури после приметив дека станува збор за споредба од детството. Како и да е, баш ми фали времето кога си бев безгрижна и ми беше досадно.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 05 Апр 2012 05:24 by bart.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 05 Апр 2012 06:04 #192718

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Deneska mi nedostasuva Skopje....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Ви недостига ли нешто? 05 Апр 2012 06:14 #192722

 • kalina
 • kalina's Avatar
 • Offline
 • junior
 • kalina
 • Теми: 559
 • Thank you received: 179
 • Карма: 8
Mnogu mi nedostasuva majka mi, deneska tocno pravi 9 god. kako e pocinata. Mi nedostiga bezgriznoto detstvo,kafinjata so drugarkite,izleguvanjata navecer.
I vo momentov mi nedostiga vreme za mene, bas za mene da ne pravam nisto, da se relaksiram, si lezam i citam kniga.Ama ova poslednovo tesko da go dobijam vo narednive nekolk godini :poimnemam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 05 Апр 2012 06:20 #192724

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Ми недостасуваат повеќе прошетки во природа... Откако се роди Димитар, само трипати сме биле на планина. :mdf: Едвај чекам убаво да пркне сонценце, па да уживаме сите тројца.
Иии, да бидам искрена, ми недостасуваат колегите на работа, самата работа. :sram2: Многу долго ми се виде породилново.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo

Ре: Ви недостига ли нешто? 05 Апр 2012 17:07 #192835

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Klaudija wrote:
Ми недостасуваат повеќе прошетки во природа...

Isto!!! Tuka niz Skopjevo setame niz "priroda", ama mi nedostiga druga priroda, zelenilo, voda, vozduh...............
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 05 Апр 2012 17:44 #192853

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
mi nedostiga odmor, na more mi se odi , crvi fativ veke 3 leta po red :pukam:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

​Р​​е: ​В​​и ​н​​е​​д​остига ли нешто? 10 Апр 2012 15:52 #193877

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Мене најмногу ми недостасуваат долгите разговори со мајка ми, татко ми, брат ми, сестра ми... Заедничките ручеци, дискусии... Ми недостасуваат понекогаш и лудориите со другарките до ниедно време сабајле, играње во клубови, јадење симит во 5 сабајле во Чаир... Ми недостасуваат и повеќе прошетки во природа, повеќе време за себе. :sram2:
Како и да е, новиов живот го доживувам како да ми е втор, како господ да ме наградил со едно прекрасно чедо, па така полека заборавам на првиот живот, и си се привикнувам на новите приоритети кои имаат свои убавини.

Што вам најмногу ви недостасува од времето пред да стапите во брак?
Последна промена: 10 Апр 2012 18:29 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

​Р​​е: ​В​​и ​н​​е​​д​остига ли нешто? 10 Апр 2012 16:00 #193880

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2894
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Безгрижноста и слободата да не се мисли на ништо туку само на сопственото задоволство.
Ми недостасува мојата витка линија и фармерките уз нога.
Но моето време допрва доаѓа. :P
Последна промена: 10 Апр 2012 18:29 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

​Р​​е: ​В​​и ​н​​е​​д​остига ли нешто? 10 Апр 2012 16:03 #193883

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Ми недостига студентскииот живот со цимерките и бескрајните партии јамб:)
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 10 Апр 2012 18:30 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

​Р​​е: ​В​​и ​н​​е​​д​остига ли нешто? 10 Апр 2012 16:28 #193889

 • janaxxxx
 • janaxxxx's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 339
 • Thank you received: 149
 • Карма: 0
Mi nedostigaat moite roditeli brat mi i vremeto pominato so niv i sve propratno bidejki nemozam da gi gledam koga sakam.
Mi nedostiga mojata soba vo koja koga ke ja zatvorev vratata uzivav vo eden moj svet koj samo za mene bese.
Mi nedostigaat sedenkite na klupa pred zgrada so drugarkite do 5 sabajle, grickanje sloncogled jadenjeto burek u tie kasni saati uff.
Mi nedostigaat mislite na toa sto da oblecam i kaj ke ideme vecer, telefoniranjata so saati koga mojte ne bea doma. Mi nedostigaat studenskite denovi koga mislevme deka sme porasnale i deka e sveto nas imavme sonovi kavi li ne. E navistina mnogu ubavi raboti mi nedostigaat, ali sve u svoe vreme neli bilo pominalo i bilo ubavo dodeka traelo. Sega kako sto kaza Klaudija imam eden sosema drug zivot koj ima svoj ubavini ubavini koj ke mi nedostigaat koga ke ostaram.
I vsusnost koga ke podrazmislam malku nisto od se ova sto go kazav ne mi nedostasuva, tuku sum srekna sto mozam da se sekavam na tolku ubavi i prekrasni raboti sto sum imala moznost da si go izziveam toj period na najubav mozen nacin i sekogas so drago srce se sekavam na sve.
Последна промена: 10 Апр 2012 18:30 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mami29, mama, Vasidora, Frogy, Helix and this user have 1 others thankyou

Ре: ​Р​​е: ​В​​и ​н​​е​​д​остига ли нешто? 10 Апр 2012 19:23 #193926

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
Mi nedostiga da bidam dete, site mecti od svetot da se moi, nekoj drug da mu ja misli, jas da uzivam!
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo, macika, Синоличка

Ре: Ви недостига ли нешто? 11 Апр 2012 03:40 #193960

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Malku poveke optimizam
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 19 Авг 2013 05:20 #242969

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Една мала тераса на која знаевме со сестра ми и братучедките да си правиме плажа па да се сончаме и да играме по цел ден во текот на летните распусти.
Ми недостигаат оние долги одења од кај мене до кај другарките по цел ден дружби, па вечерта заедно во град.
Ми недостигаат летните седенки со друштвото и планирањето кога и каде ќе е следната забава.

денес децава како да немаат такви дружби... :emm:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Ви недостига ли нешто? 01 Сеп 2013 19:08 #243367

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
За жал децата како мали секогаш сакаат да бидат големи....а пак сега ние се би дале да можеме пак да го проживееме детството, кога надвор си игравме...имавме едноставни домашни кои ги решававме со мама, тато беше тука за се што мама не ќе дозволеше :roll: и немавме никакви проблеми и грижи.
Тоа што фали се моментите што не сме знаеле целосно да уживаме и цениме, зошто не сме биле свесни што не чека.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.