Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Верна копија

Верна копија 16 Фев 2011 17:59 #113394

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7860
  • Thank you received: 5646
Читајќи ја мама Васе на темата за популарен дечко - ми дојде идеја за оваа тема :laugh:
Значи додека воздивнувавме за сите оние славни фаци, во некои се затрескувавме, а некои ни беа големи идоли. И доказ за тоа колку вистински идол ни е некоја славна личност, беше комплетна или делумна промена на личниот имиџ. Без разлика дали е машко или женско (барем за нас девојките беше така )

Во 80те кога се појави Мадона, хит беше да се носи црвен кармин, откачена облека, што повеќе накит, капчиња, беџови и тн.
Братучед ми бараше да му купат кожена јакна која мораше да биде иста или барем приближна како онаа која ја имаше Дејв Гахан, неговиот омилен пејач од Депеш Мод.

Кога и да го сменеше нашиот идол својот имиџ - со брзи на светлината, тоа се случуваше и кај нас....

Значи ...
Кому вие му бевте верна копија?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Верна копија 16 Фев 2011 19:43 #113448

• Dolphin
  • Dolphin's Avatar
  • senior
  • Теми: 2766
  • Thank you received: 642
od preeska mislam i ne mi teknuva deka bas kako nekogo sum sakala da izgledam , verna sum si sama na sebe :laugh:
otsekogas sum si nosela toa mene sto mi se sviga , pa makar i da ne e moden hit :poimnemam:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)

Ре: Верна копија 17 Фев 2011 00:20 #113535

• Molly
  • Molly's Avatar
  • senior
  • Теми: 2294
  • Thank you received: 1512
Бев микс од Ривер Феникс и Курт Кобејн :poimnemam:
Имав исти црни/ црвени/ крем конверс патики, карирана кошула, црно-црвен џемпер - Гранџ стил. Должина на коса, фризура потполно иста.

После тоа веќе имав женски идол :zelen: Alanis Morissette :zelen:
Поради неа почнав да учам да свирам гитара, ја пуштив косата долгааааа, апостолките и ѕвонарките ми беа хит :laugh:

Ре: Верна копија 17 Фев 2011 00:27 #113537

• Adelle
  • Adelle's Avatar
  • senior
  • Broken...
  • Теми: 1225
  • Thank you received: 643
Немав одредена личност, тоа беа секојдневни личности кои ме воодушевуваа па сакав да бидам како нив... И ден денес знае да ми се случи да се занесам дека сакам да носам нешто зашто сум видела некого со тоа и ми се допаѓало...

Ре: Верна копија 08 Фев 2013 03:52 #231970

• Majsi
  • Majsi's Avatar
  • Администратор
  • Теми: 5139
  • Thank you received: 2408
oooooo daaaa sakav da bidam i bev, otkacena vo nosenjeto kako Madona, Bananarama, Cundy Loper :kez: eeeee sto ubavo ni bese togas :)
trtlata na mamika

Ре: Верна копија 01 Сеп 2013 18:30 #243359

• Mama*D*
  • Mama*D*'s Avatar
  • junior
  • ex.DijanaP
  • Теми: 607
  • Thank you received: 93
Баш периодот кога почнував 5то одделение, и кога мислиш дека си којзнае што, само затоа што имаш нови предмети, повеќе професори. Не си веќе во најмалите....беа актуелни Млади бунтовници- аргентинската серија.
Се беше со нив преокупирано, дури и кореографиите за на патронат беа песни од таа серија.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!

Најново на форумот

• No posts to display.