Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Верна копија

Верна копија 16 Фев 2011 17:59 #113394

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Читајќи ја мама Васе на темата за популарен дечко - ми дојде идеја за оваа тема :laugh:
Значи додека воздивнувавме за сите оние славни фаци, во некои се затрескувавме, а некои ни беа големи идоли. И доказ за тоа колку вистински идол ни е некоја славна личност, беше комплетна или делумна промена на личниот имиџ. Без разлика дали е машко или женско (барем за нас девојките беше така )

Во 80те кога се појави Мадона, хит беше да се носи црвен кармин, откачена облека, што повеќе накит, капчиња, беџови и тн.
Братучед ми бараше да му купат кожена јакна која мораше да биде иста или барем приближна како онаа која ја имаше Дејв Гахан, неговиот омилен пејач од Депеш Мод.

Кога и да го сменеше нашиот идол својот имиџ - со брзи на светлината, тоа се случуваше и кај нас....


Значи ...
Кому вие му бевте верна копија?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Верна копија 16 Фев 2011 19:43 #113448

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
od preeska mislam i ne mi teknuva deka bas kako nekogo sum sakala da izgledam , verna sum si sama na sebe :laugh:
otsekogas sum si nosela toa mene sto mi se sviga , pa makar i da ne e moden hit :poimnemam:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Верна копија 17 Фев 2011 00:20 #113535

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Бев микс од Ривер Феникс и Курт Кобејн :poimnemam:
Имав исти црни/ црвени/ крем конверс патики, карирана кошула, црно-црвен џемпер - Гранџ стил. Должина на коса, фризура потполно иста.

После тоа веќе имав женски идол :zelen: Alanis Morissette :zelen:
Поради неа почнав да учам да свирам гитара, ја пуштив косата долгааааа, апостолките и ѕвонарките ми беа хит :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Верна копија 17 Фев 2011 00:27 #113537

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Немав одредена личност, тоа беа секојдневни личности кои ме воодушевуваа па сакав да бидам како нив... И ден денес знае да ми се случи да се занесам дека сакам да носам нешто зашто сум видела некого со тоа и ми се допаѓало...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Верна копија 08 Фев 2013 03:52 #231970

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
oooooo daaaa sakav da bidam i bev, otkacena vo nosenjeto kako Madona, Bananarama, Cundy Loper :kez: eeeee sto ubavo ni bese togas :)
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy

Ре: Верна копија 01 Сеп 2013 18:30 #243359

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Баш периодот кога почнував 5то одделение, и кога мислиш дека си којзнае што, само затоа што имаш нови предмети, повеќе професори. Не си веќе во најмалите....беа актуелни Млади бунтовници- аргентинската серија.
Се беше со нив преокупирано, дури и кореографиите за на патронат беа песни од таа серија.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.