Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Промоции, попусти и саеми на книги

Промоции, попусти и саеми на книги 13 Дек 2010 19:55 #88019

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Мислам дека овде е најдобро да дискутираме во кои книжари има попусти,која книга по која цена,промоции на нови книги,саеми.....и секаков друг коментар воопшто за книгите

Во Култура бевме на 1 Декември и попустите веќе почнаа,иако тие многу често имаат попусти.Пример ја купивме книгата Скендербег на попуст за 300ден.,3 дена подоцна во Тинекс ја гледам 600ден.
Сега моментално во книжарата на Три има попуст по повод 10годишнина.Избор на книги од 200ден. и 500ден.Книгите на П.Куељо за 200ден, Индиго Бомбај од Јагода Михајловска Георгиева 200ден.....Истите можете да ги најдете и во Супер Тинекс
Последна промена: 14 Дек 2010 02:04 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции,попусти и саеми на книги 13 Дек 2010 20:01 #88023

 • mami29
 • mami29's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 420
 • Thank you received: 257
 • Карма: 3
Јас пред малце пишав во темата Моментално читам, дека во Култура имаат 20% попуст на сите изданија од 15.12 - 15.01 . Јас денес ја купив Никаде без ќерка ми за 200 ден. од таму.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj

Ре: Промоции,попусти и саеми на книги 14 Дек 2010 00:21 #88169

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
vo dobro poznatoto kafe ,,LI,, ima promocija na knigite na agata kristi :OK: podetalni informacii nemam.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj

Ре: Промоции,попусти и саеми на книги 14 Дек 2010 00:45 #88180

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Леле мама Васе кажувај одма каде е тоа.Кога бев зачленета од библиотека сакоја недела од Агата Кристи земав книги.Е од тогаш немам ништо од неа читано.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции,попусти и саеми на книги 14 Дек 2010 00:50 #88184

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
EckaGj wrote:
Леле мама Васе кажувај одма каде е тоа.Кога бев зачленета од библиотека сакоја недела од Агата Кристи земав книги.Е од тогаш немам ништо од неа читано.
Ецке, ако можеш да читаш од компјутер, имам еден куп ПДФ-и од Агата..повеќето се на српски и англиски..ако тоа не ти е проблем :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции,попусти и саеми на книги 14 Дек 2010 00:58 #88190

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
ecka,kompleks zgradi ,,mlecen restoran,, na ul i.l.ribar pred vero vo taftalidze.napred na samata ulica ima zgrada vo cigla crvena a povnatre se nekolku kuli.vo poslednata kula se naogja
,, LI,,.
i obavezno kapucino so slag da se napies.posebno e
Последна промена: 14 Дек 2010 00:58 by Frenky.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj

Ре: Промоции,попусти и саеми на книги 14 Дек 2010 01:14 #88201

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Ананда може на српски :jupi:
А тука всушност може да ги ставиш и на двата јазика па кој како сака нека избере
Фала однапред :cmok:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции,попусти и саеми на книги 14 Дек 2010 01:20 #88203

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
EckaGj wrote:
Ананда може на српски :jupi:
А тука всушност може да ги ставиш и на двата јазика па кој како сака нека избере
Фала однапред :cmok:
Ецке срц, ти си модератор овде, па едно питањце..смеам да ги атачирам на темава???Мислам воопшто на сајтов, а? Да не ме напеналат после :( Имам еден куп ПДФ-и..и сон ми е сите да читаат бесплатно. Може да постирам нешто тука...ако ги ставам како атачменти, ќе можат ли луѓево да ги симнуваат? Или да постирам линкови за сите? Јас ионака ги имам на ЦД...хмммммм..ај пишете..И глејте да не ме банираат :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции,попусти и саеми на книги 14 Дек 2010 01:48 #88213

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Ецка, си станала модератор?:zelen: Па не частиш :P
Се шалам, Ананда, Ана Моли е мод овде и супермодераторите.
Ако почнеш да ги атачираш сите фајлови на форум, банче не ти гине :zelen:
Шалааа :laugh:

Ако ги има на нет некаде да се симнат постирај линк, ако не со Ецка разменете си мејл па испрати и' ги ;)
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции,попусти и саеми на книги 14 Дек 2010 01:56 #88218

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Kinky сестро, појма ти немам ја од хиерархија овде..сите сте со поголеми титули од мене сигурно..ахахах. Епа ај ќе постирам линкови..па ако ме банираат..САМО ГОРДО ОДАМ!!:muahaha:

www.baneprevoz.com/e-knjige/Agata-Kristi-Deset-malih-crnaca_38
Последна промена: 14 Дек 2010 02:08 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj

Ре: Промоции,попусти и саеми на книги 14 Дек 2010 02:09 #88222

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Ананда, бидејќи се сите од истиот сајт, оставив само еден линк, другите книги директно од сајтот ќе си ги симне Ецка, нема потреба 20 исти линкови да стојат.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 21 Дек 2010 05:30 #91919

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Од 20.12 (веќе значи вчера) започна Зимскиот Фестивал на книги во книжарницата ТРИ..Богами има имнтересни наслови и добар попуст на книги. Попустот ќе трае до 20.01...а повеќе инфо на
www.kniga.com.mk

Утре ќе си ја подновам библиотеката :jupi: :jupi: :jupi:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj, Goddess^

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 21 Дек 2010 08:52 #91933

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
 • Карма: 28
Ананда wrote:
Од 20.12 (веќе значи вчера) започна Зимскиот Фестивал на книги во книжарницата ТРИ..Богами има имнтересни наслови и добар попуст на книги. Попустот ќе трае до 20.01...а повеќе инфо на
www.kniga.com.mk

Утре ќе си ја подновам библиотеката :jupi: :jupi: :jupi:
Прекрасна интернет страна за сите љубители на пишаниот збор:da:
Девојката што си играше со оган-само 380 ден...Дефинитивно ке ја подновам библиотеката:laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 21 Дек 2010 19:57 #92157

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Фала Ананда за споделената информација :OK:
Каталог

Книгоиздавателство Култура
Каталог за Саемот на Книгата декември 2010
Последна промена: 21 Дек 2010 20:05 by EckaGj. Причина: дополнување
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 22 Дек 2010 01:40 #92303

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
EckaGj wrote:
Фала Ананда за споделената информација :OK:
Каталог

Книгоиздавателство Култура
Каталог за Саемот на Книгата декември 2010
Нема гајле Ецке, за тоа сме тука :hug: :cmok:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 22 Дек 2010 01:45 #92311

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Од денес во продажба е ГО САКАМ ЊУЈОРК од Линдзи Келк..во издание на новата и амбициозна издавачка куќа сакамкниги...Книгата може да се купи во ТРИ по цена од 380 ден...и во Спаива на Водњанаска во Ск (по цена од 340 ден со картичка за попуст). Оние кои уживаа во купохоличарките на Кинсела...дефинитивно ќе уживаат и во оваа книга.
Последна промена: 22 Дек 2010 01:45 by Ананда.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 22 Дек 2010 02:08 #92368

 • kalina
 • kalina's Avatar
 • Offline
 • junior
 • kalina
 • Теми: 559
 • Thank you received: 179
 • Карма: 8
Zencki, vo koja Kultura ima popust, na rekord li? I kade ima druga knizara na kultura? Bas sakam da si kupam nekoja knigicka.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 22 Дек 2010 02:11 #92370

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
kalina на плоштад спроти Далфуфо на самиот кош е Култура
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 30 Дек 2010 19:44 #97274

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Попуст на книги има и во Египетска сонувалка на плоштадот Македонија..доколку купувате комплети од повеќе книги е доста исплатливо..Вчера си земав 3 книги од Ошо за 810 ден, што значи по 270 ден за книга, инаку истите поединечно се по 350 ден. Е сега вакви комплети има и од други книги..и убаво ќе ви ги врзат со панделка :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 30 Дек 2010 20:54 #97302

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Нека биде како потсетување за љубителите на книгата и оние кои сакаат да подарат книга.Како што кажа Ананда има комплети книги со панделка врзани во Три во ГТЦ на 1 кат после кино Милениум,3 книги за 600ден. или поединечно по 200 ден. и 500ден.Одличен попуст во Култура дури се изненадив и до 200ден. попуст на книги.Кој го чита Ладлам за 350-400ден.,Ден Браун -,,Изгубениот симбол,, 450-500ден. и уште многу друг.
Ананда ја изумив вчера да ја посетам Египедска сонувалка до кога има попуст?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 31 Дек 2010 00:19 #97324

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Ецка, не знам до кога е попустот, но може да се јавите на тел 3217 110, тоа е телефонот кој мене ми го дадоа, па да си прашате. Вработените се љубезни, па можат да ве информираат и за кои книги се однесува попустот и други работи. :)
Последна промена: 31 Дек 2010 00:21 by Ананда.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: EckaGj

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 12 Јан 2011 05:46 #101012

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Од 20.01.2011 год започнува долгоочекуваниот за многумина попуст во Матица..Голем број на книги како на македонски така и на англиски јазик со навистина примамливи цени...

На www.matica.com.mk/

можете да ги погледнете насловите кои се на попуст како и цените...
Направете ги листите на книги за купување, па ништо чудно и да се сретнеме таму :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Mama Ane, sandricka, anusska, zence and this user have 2 others thankyou

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 21 Јан 2011 15:33 #104177

 • mami29
 • mami29's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 420
 • Thank you received: 257
 • Карма: 3
Супер шопинг направив вчера во Матица. Ептен намалени цени. Добри книги по цени од само 100, 150, 190 ден.
Денес планирам да докупам уште нешто, зашто вчера беше стварно гужва и не можев убаво да разгледам се.
Поминете до таму сигурно ќе си најдете некое книџуле.:hug:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 21 Јан 2011 21:39 #104348

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
се почастив денес со една книга за мене,а и за синко земав една интересна со диносауруси, од Матица. Ме фати сафра од жешкото и не можев да гледам повеќе.
Инаку и во текот на попустов важат и членските картички, така што на тие книги добив и дополнителен попуст.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mami29

Ре: Промоции, попусти и саеми на книги 21 Јан 2011 21:53 #104358

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Ај Ане и тебе и на синко нека ви се на здравје новите книги :hug: Инаку попустот во Матица е екстра, и да..како што вика Ане, важат и картичките за попуст . Јас имам 12% попуст и заштедив цели 700 ден на книгите. Бев веќе двапати..првиот пат поарчив некои 2800 ден, вториот пат 3300..што значи дека има добри наслови. Кој не бил, Богами да си скокне до Матица..ако ништо друго, можат да купат и убави книги кои ќе им се најдат да ги дадат некому за подарок :love:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Најново на форумот

 • No posts to display.