Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Препорачај книга

Препорачај книга 19 Дек 2009 17:22 #435

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Дали покрај сите обврски и форумов :laugh: , имате време за добра книга?

Препорачајте нешто.. :)
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Препорачај книга 19 Дек 2009 17:25 #436

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Sakam da citam,sekogas naogam vreme za dobra kniga,no momentalno citam za toa sto mi treba na fakultet....taka da za site dr.ponataka koga ke mi pomine fevruarskata sesija.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Препорачај книга 20 Дек 2009 01:02 #728

 • Janicka
 • Janicka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 6
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
Jas ja procitav Hrana na ljubovta od Entoni Kapela i epten mi se dopadna, a sega ja citam Tri zeni od Mardz Pirsi i sega za sega e interesna.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Одг: Препорачај книга 20 Дек 2009 02:27 #749

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Имам неколку непрочитани книги кои ми стојат на поличка, ама немам време :( Учам за факс, киснам на форум, се занимавам со мм... е се нема време :))))
The administrator has disabled public write access.

Одг: Препорачај книга 21 Дек 2009 12:48 #1732

 • evamaria
 • evamaria's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 68
 • Thank you received: 2
 • Карма: 4
Сега немам време ама обожавам да читам. Последно нешто што прошитав беше единаесет минути од Куељо.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Препорачај книга 30 Дек 2009 17:37 #8454

 • Sneze
 • Sneze's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 315
 • Thank you received: 52
 • Карма: 4
Самрак од Стефани Мајер (ова е првиот дел ) сега го читам вториот
Млада месечина,
Замрачување( трет дел )
Зазорување ( четврти дел)
Третиот и четвртиот дел се на англиски сеуште не се преведени кај нас.


Навистина прекрасна прикаска , супер е напишано , самата книга не ти допушта да ја оставиш и те тера само да читаш . Топло Ви ја препорачувам.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Препорачај книга 30 Дек 2009 19:27 #8530

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
Sneg od Orhan Pamuk
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cize

Одг: Препорачај книга 30 Дек 2009 19:28 #8532

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Inicka_08 напишал/а:
Sneg od Orhan Pamuk

Ja imam procitano pred nekoja godina, super kniga. Eve i jas ja preporacuvam ;)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Препорачај книга 30 Дек 2009 20:06 #8560

 • Vasidora
 • Vasidora's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1178
 • Thank you received: 400
 • Карма: 43
Jas sum za sramenje, poslednata kniga sto sum ja procitala bese Kodot na Da Vinci vo treta godina na faks (pred 4-5 godini). A pa za pred taa da ne zboram.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Препорачај книга 30 Дек 2009 20:48 #8571

 • sonjicka
 • sonjicka's Avatar
Јас сум фанатик за книги. Померак ми е да прочитам нешто отколку филм да гледам. Имам подолг список на омилени книги ама сега на кратко

*Мајстоторот и маргарита
*За мојата малечка
*Девојката со портокали
*Уличниот адвокат
*Тајната на чуварите на книгата (за оваа книга споив ден и ноќ не можев да заспијам дур не ја прочитав)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Препорачај книга 31 Дек 2009 01:38 #8649

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Infidel od Ayaan Hirsi Ali

Toplo ja preporacuvam. Mnogu interesno stivo.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 17 Сеп 2010 13:07 #52686

 • Sara
 • Sara's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Растеме и беснееме
 • Теми: 474
 • Thank you received: 185
 • Карма: 9
Дали некој ја има прочитано Тројца в кревет и како ви се допадна, и во која книжара би можела да ја најдам?!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 17 Сеп 2010 13:37 #52699

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
bi ja preporacala Papata Jovana, Alhemizarot, Princezata Sultana
ima i drugi , ama koj da gi pamti :poimnemam:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 17 Сеп 2010 13:57 #52711

 • Zaharija
 • Zaharija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 369
 • Thank you received: 135
 • Карма: 18
Името на розата-Умберто Еко
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 17 Сеп 2010 15:02 #52756

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Sara wrote:
Дали некој ја има прочитано Тројца в кревет и како ви се допадна, и во која книжара би можела да ја најдам?!
Jas ja kupiv vo Matica i ja preporacuvam , smesna e i brzo se cita. Stanuva zbor za zgodite i nezgodite koj doagaat so raganjeto na bebinjata vo zivotot na mazot i zenata.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Sara

Ре: Препорачај книга 26 Сеп 2010 00:57 #55319

 • Natasha
 • Natasha's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Животот е суров но мора да се живее
 • Теми: 74
 • Thank you received: 11
 • Карма: 8
vi ja preporacuvam Nikade bez kerka mi
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ljubavi, mama 26

Ре: Препорачај книга 26 Сеп 2010 01:37 #55328

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Чевлите на другата жена - Адел Паркс

Лесна книга, брзо се чита, за два парови, едни во брак со две деца, а други што живеат заедно, и како она што изгледа идеално, всушност не е...

Оценка за книгат...4

Сега ја читам Папата Јована, па ќе ви кажам дали ми се допадна.
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 26 Сеп 2010 03:15 #55331

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
papata jovana ja procitav za 2 dena.i jas spoiv 2 dena i nokj za ovaa kniga i mnogu me voodusevi.ova bese od damna.a sega ja zavrsiv ,,jadi,moli se,uzivaj,,gledam i film kje izleze.ja preporacuvam definitivno,mada ima mnogu razlicni mislenja za nea.

ja citam dolgo vreme ne zatoa sto ne ja biva,tuku ednostavno nemam koncentracija.i primetuvam deka vaka e podolgo vreme t.e. od koga sum so 2 deca doma.kje pocnam da citam i pametot mi leta na drugo mesto.raspored za utre,organizacija,planovi,dogovoreni raboti bla bla shteta
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 26 Сеп 2010 23:24 #55444

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Dvanaesettata sopruga- Indu Sundaresan
Skola za ubavina od Kabul

Dvete se prekrasni, vo posledno vreme sekoja kniga sto ke ja fatam mi ostava dobar vpecatok, ili jas ne sum prebirliva ili nasive izdavaci odlicno si ja rabotat rabotata :laugh:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 27 Сеп 2010 00:48 #55471

 • elena j
 • elena j's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 519
 • Thank you received: 113
 • Карма: 4
Kako da go promenite svojoy zivot od Lujza Hej,odlicna kniga za vasata samodoverba i kako da stignete do vasata cel:srce: :srce:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Препорачај книга 27 Сеп 2010 04:04 #55517

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
elka wrote:
Dvanaesettata sopruga- Indu Sundaresan
Skola za ubavina od Kabul

Dvete se prekrasni, vo posledno vreme sekoja kniga sto ke ja fatam mi ostava dobar vpecatok, ili jas ne sum prebirliva ili nasive izdavaci odlicno si ja rabotat rabotata :laugh:

Потпис:OK:
Дванаесеттата Сопруга е навистина добра книга.


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Препорачај книга 29 Сеп 2010 13:54 #56271

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Од 'потазе' прочитаните книги, би ја препоарачала:
Играј, играј, играј

А од нешто што малу поодамна имам читано:

Ќерката на чуварот на спомените
Девојката со бисерна обетка
Девствено сино
Амстердам
Девојката со портокали
Мојата омилена сопруга
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 29 Сеп 2010 14:12 #56285

 • apanipi
 • apanipi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Bi ja preporacala Sekoj sto e nekoj od Lorin Vajsberger
url=http://lilypie.com] [/url]

The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 06 Окт 2010 16:28 #58712

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
За сите што сакаат да читаат има акција во Матица, со две купени книги, добиваш трета гратис, трае до 16.10.

Последна ја прочитав Втора шанса (интересна приказна за една успешна повозрасна девојка), ја препорачувам за релаксација :)

Едит: Од Даниела Стил :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Последна промена: 06 Окт 2010 16:31 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: fibimk

Ре: Препорачај книга 06 Окт 2010 19:11 #58770

 • MrsH
 • MrsH's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 494
 • Thank you received: 69
 • Карма: -3
Shame ,i,Daughters of shame од Jasvinder Sanghera
Сандра
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.