Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Обележувач на страници

Обележувач на страници 28 Авг 2013 01:54 #243221

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Imam obelezuvac napraven od Ivan t.e. od ucitelkite na Ivan so otpecatok od negovoto race. Bese podarok za denot na majkite pred 2 godini. Mnogu mi e mil :love:Za elektronskite knigi ne treba da se grizam i da obelezuvam :P

Koristite li obelezuvac za procitanite strani od knigata?
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Обележувач на страници 28 Авг 2013 03:54 #243225

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Sekogas, ama nemam vakov specijalen :) Najcesto onie sto doagjaat so samite knigi ili sto gi davaat vo knizarnica na kasa.
Dobiv eden na podarok - preklopen na polovina, pa prednata i zadnata strana se magneti i taka ja drzat stranicata, megjutoa stoi kako magnet na frizider :)


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Обележувач на страници 28 Авг 2013 13:27 #243232

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ja nemam specijalen a ednas na net najdov mnogu interesni idei za izrabotka, ama pa sve ostana na toa - pusta zelba i ideja.
najcesto gi koristam onie obelezuvaci koi doagaat so knigata. i cesto ako nekoja nema koristam od onie koi gi imam.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Обележувач на страници 28 Авг 2013 15:04 #243234

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
I jas gi koristam onie koi doagjaat so knigata, gledav takov kako sto go opisa Mamatobe ama od nemukaet ne sum kupila :neznam:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Обележувач на страници 28 Авг 2013 15:04 #243235

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Имав еден обележувач кој ми беше подарок од Египет и беше од папирус. Ама со преселбите ми го снема :neznam:
Сега користам граничници кои доаѓаат со книгата, а си имам и неколку резерва за евентуално ако нема книгата.
И во случај да немам во моментот, никогаш не ги виткам страниците за да обележам до каде сум стигнала.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Обележувач на страници 16 Сеп 2013 13:01 #243954

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Со штипки за коса :kez:
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
Последна промена: 16 Сеп 2013 13:02 by bart.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Обележувач на страници 17 Сеп 2013 01:56 #243979

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас како обележувач си користам искористена карта од автобус :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Обележувач на страници 27 Дек 2013 14:27 #247633

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Maliot dobi odbelezuvac na stranici za Bozik od ucitelkite, :love: eve go:

[/URL][/img]
Последна промена: 27 Дек 2013 14:30 by Fairy. Причина: slika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Обележувач на страници 14 Фев 2014 04:41 #248606

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Еве еден линк за инвентивен подарок за вљубените ;)

Вљубени обележувалки на книги
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.