Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Моментално читам...

Ре: Моментално читам... 18 Фев 2015 15:36 #253709

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Желба и заповед Нора Робертс , после следи третиот дел од трилогијата за кралството Кордина
лесни се како романче да читаш , таман ми се за периодов ;)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 21 Фев 2015 03:49 #253723

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Неверниот принц од истата писателка
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 22 Фев 2015 00:36 #253726

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Poslednata nok vo Sato Marmont-Lorin Vajsberger
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 23 Фев 2015 18:40 #253737

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Кој тропа на прозорецот - Линвуд Баркли
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 28 Фев 2015 01:17 #253761

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Zagubeniot simbol od Den Braun
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 02 Мар 2015 22:52 #253775

 • Radmila
 • Radmila's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 19
 • Thank you received: 2
 • Карма: 0
Poslednata prolet vo Pariz od Jelena Bacic Alimpic
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 05 Мар 2015 15:09 #253800

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Portata na solzite
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 15 Мар 2015 00:38 #253877

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Небезбедни куќи - Линвуд Баркли
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 26 Мар 2015 15:53 #253926

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
:cita: На прв поглед - Николас Спаркс , само што ја почнав
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 26 Мар 2015 21:41 #253930

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Последната приказна - Ели Г. Радеска
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 22 Мај 2015 11:12 #254412

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
The Girl with the Dragon Tattoo - Stieg Larsson
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 23 Мај 2015 15:48 #254434

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Nov pocetok od Toni Parsons
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 26 Мај 2015 10:10 #254492

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
The Girl Who Played with Fire - Stieg Larsson

i tretata kniga mi e na red :yes:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 28 Мај 2015 09:19 #254499

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest - Stieg Larsson

Uste ovaa :kez:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 22 Јун 2015 01:53 #254762

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
И планините одекнаа - Х. Хосеини
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 27 Јун 2015 03:04 #254781

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Digitalna tvrdina Den Braun
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 30 Јун 2015 12:51 #254792

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Сопругата на сенаторот. Ја почнав едно време, ама ја оставив и се некако немав време, па решив да и се вратам.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 10 Јул 2015 11:55 #254829

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Vistinsko semejstvo Toni Parsons , ubava lesna prikazna
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 11 Јул 2015 23:09 #254832

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Kerkata na cuvarot na spomenite od Kim Edvards
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 12 Јул 2015 18:30 #254833

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Dust od Patricia Cornwell. Nisto posenbno...
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 27 Јул 2015 10:22 #254850

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Na odmor gi procitav ТАЈНАТА НА СОПРУГОТ i ГОЛЕМИ МАЛИ ЛАГИ - Лиен Мориати
Po pat nazad Ледената принцеза – Камила Лекберг

Sabajle vo avtobus ja pocnav Lovec na zmejovi - H. Hoseini
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 28 Јул 2015 10:39 #254856

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Kerkata na cuvarot na spomenite" od Kim Edvards, nisto posebno
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 29 Јул 2015 16:55 #254858

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Почнав да ја читам „Сонувај малку“ од Сузан Елизабет Филипс, но не ме фасцинираше некако, а и имам и други обврски, па ја оставив. Во мене е и книгата „Пустински цвет“ од Варис Дирие. Најверојатно таа ќе ја читам. Пишете за впечатоците ако сте прочитале некоја од овие книги.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 30 Јул 2015 10:14 #254860

 • Padme
 • Padme's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 116
 • Thank you received: 30
 • Карма: 0
Пустински цвет ја читав пред 3-4 год и ми се допадна. Вистинска автобиографска приказна за манекенката Варис Дидие, убаво го опишува животот на девојчињата и жените во пустината на почеток. Мислам дека е и филмувана приказнава, ама прво прочитај ја книгата :).
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Моментално читам... 31 Јул 2015 17:40 #254863

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Tretata tajna.
Po tret pat ja pocnuvam i se nadevam konecno i dojde redot da ja zavrsam :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.