Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Моментално читам...

Ре: Моментално читам... 01 Апр 2014 15:35 #249585

 • COCKA
 • COCKA's Avatar
 • Offline
 • new born
 • strong enough !!!
 • Теми: 199
 • Thank you received: 95
 • Карма: 4
Последната војвотка - Габриела Ким
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 07 Апр 2014 05:15 #249638

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 953
 • Thank you received: 338
 • Карма: 7
Sosed od pekolot
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 07 Апр 2014 05:52 #249640

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Sto bi pravel jas bez tebe od Miso.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 07 Апр 2014 10:12 #249650

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Ледената принцеза -Камила Лекберг , трилер за самоубиство или убиство на најдобрата другарка од детството на главниот лик Ерика.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 08 Апр 2014 04:44 #249662

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 953
 • Thank you received: 338
 • Карма: 7
Lastovicite od Kabul
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 14 Апр 2014 02:10 #249826

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Лидер без титула B)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 14 Апр 2014 02:11 #249828

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Пурпурен хибискус


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 14 Апр 2014 05:55 #249845

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 953
 • Thank you received: 338
 • Карма: 7
Zagubenata kerka
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 14 Апр 2014 08:32 #249852

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Белата светлина во Париз - Тереза Ревај
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 17 Апр 2014 08:48 #250005

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
Dolphin wrote:
[img size=300x300]www.knjizara.com/slika/Dobri-u-krevetu-11587.jpg[/img]

mi ja ispofali edna prijatelka , vika deka nema vrska so naslovot super prikazna :cita:

mnogu ubava prikazna , epten me bendisa :loveya:
sega ja pocnav Misija od mak.avtor Mile Kostov , na krimi preminav :cigara:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 29 Апр 2014 09:40 #250374

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
"Пред да заспијам"-Стивен Вотсон , една жена секое утро се буди и незнае каде , со кого е , доживеала несреќа и има амнезија, во текот на денот и се појавуваат сеќавања кој повторно ги губи следното утро. Затоа си води дневник .....
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 30 Апр 2014 05:11 #250395

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 953
 • Thank you received: 338
 • Карма: 7
Zence, mnogu e interesna knigata
Jas citam Za ljubov kon sinot, za sostojbite vo Avganistan i tretmanot na zenite, isto taka interesna kniga
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: zence

Ре: Моментално читам... 30 Апр 2014 13:13 #250403

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Сите соништа на светот - Тереза Ревај
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 28 Мај 2014 05:54 #250956

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 953
 • Thank you received: 338
 • Карма: 7
Jas te sakam poveke
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 28 Мај 2014 18:11 #250964

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
Ekstremno glasno i opasno blisku neznam kako bese pisatelot
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 28 Мај 2014 18:27 #250965

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Вампирски дневници , сега втората книга Борба, а потоа Марк Леви "Моите пријатели, моите љубови"
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 29 Мај 2014 03:39 #250967

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Pedagogija za III godina sredno :blink:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 12 Јун 2014 13:35 #251138

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
prethodnata malku dosadna,mozebi filmot e podobar neznam
sega ja citam Pustinskiot cvet od Varis Dirie
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 13 Јул 2014 20:33 #251401

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
Marina od K.L.Zafon
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 13 Јул 2014 23:31 #251403

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Samo sto ja zavrsiv, I planinite odeknaa od Haled Hoseini.
Odlicno, se od nego e odlicno
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 14 Јул 2014 00:07 #251406

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Илјада неверојатни сонца- од истиот автор Халед Хосеин.
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 15 Јул 2014 17:02 #251426

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
„Пред да заспијам“ – Стивен Вотсон
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 15 Јул 2014 23:05 #251432

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7903
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
Сега ја читам „Сопругата на сенаторот„ од Сју Милер.
Прво ја почнав и некако не ми беше по ќеф, само поради лошиот превод (матица за жал се почесто има вакви утки :emm: ) па ја оставив и ја прочитав „Вистински лаги“. И бидејќи од сите три што ги понесов ми остана уште оваа, ај да не се досадувам, ја почнав. И некако ми стана интересна. :D
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 26 Јул 2014 16:46 #251550

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2792
 • Thank you received: 645
 • Карма: 26
Sosema nov prijatel od Majk Gejli
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 27 Јул 2014 17:56 #251554

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7903
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
„Рингишпил„ - од Ј.Б. Алимпиќ
женава знае да пишува баш онака лирски, поетично...љубавно :)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.