Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Моментално читам...

Моментално читам... 21 Дек 2009 05:02 #1616

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Четири споразуми од Дон Мигуел Руиз.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Одг: Моментално читам... 21 Дек 2009 05:03 #1619

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
"Затоа што те љубам" од Гијом Мисо (ама нешто тешко ми оди)
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Моментално читам... 21 Дек 2009 05:06 #1629

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Се плашиш ли од темница?-С.Шелдон
The administrator has disabled public write access.

Одг: Моментално читам... 21 Дек 2009 05:57 #1680

 • Mila87
 • Mila87's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 137
 • Thank you received: 23
 • Карма: 28
"Експеримент" од Дитас, ја читам, по втор пат не се сеќавам како завршуваше :),ја прочитав пред 8год, само некако се немам време да ја дочитам :(
The administrator has disabled public write access.

Одг: Моментално читам... 21 Дек 2009 20:00 #2184

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Ubavinata na karakterot od Elena Vajt
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Моментално читам... 21 Дек 2009 20:53 #2256

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
The Merchant of Venice od William Shakespeare.(za seminarska mi e)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Моментално читам... 21 Дек 2009 21:54 #2320

 • Simona`s mom
 • Simona`s mom's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 184
 • Thank you received: 73
 • Карма: 3
Шмизла од Сашо Тасевски
The administrator has disabled public write access.

Одг: Моментално читам... 21 Дек 2009 22:02 #2325

 • smisjana
 • smisjana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 81
 • Карма: 7
Љубов во време на колера- Маркес
The administrator has disabled public write access.

Одг: Моментално читам... 22 Дек 2009 03:18 #2492

 • rainbow
 • rainbow's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 64
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
лектири од 5-9 за испит :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Одг: Моментално читам... 22 Дек 2009 14:09 #2753

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
Sneg od Orhan Pamuk.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Моментално читам... 22 Дек 2009 17:27 #2958

 • svetle s
 • svetle s's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 22
 • Карма: 0
Vestica od Venko Andonovski,mnoooogu dobra kniga
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 14 Сеп 2010 02:35 #51510

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Чевлите на другата жена - Адел Паркс
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Моментално читам... 14 Сеп 2010 02:52 #51520

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Папата Јована - по стоти пат:P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 14 Сеп 2010 07:00 #51663

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
Za ljubovta i drugi demoni ( Of love and other demons ) od Markez, ne znam kako tocno e preveden naslovot na makedonski jas na angliski ja citam i mozam da kazam deka do sega mi e omilena kniga
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 14 Сеп 2010 11:54 #51679

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Розата на Севастопол
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 18 Сеп 2010 02:56 #52934

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Крвав орел - трилер од Крег Расел
Интересна книга ми се гледа. Инаку ја купив на саемот на книги за некои си 150 ден. - нормално на попуст.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 18 Сеп 2010 22:23 #53057

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
По не знам кој пат ја читам Папокот на светот од Венко Андоновски :love:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Моментално читам... 18 Сеп 2010 23:27 #53078

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Тајната вечера од Хавиер Сиера
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 26 Сеп 2010 00:41 #55314

 • Natasha
 • Natasha's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Животот е суров но мора да се живее
 • Теми: 74
 • Thank you received: 11
 • Карма: 8
momentalno ja citam Poslednata konkubina
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 29 Сеп 2010 13:45 #56257

 • Natasha
 • Natasha's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Животот е суров но мора да се живее
 • Теми: 74
 • Thank you received: 11
 • Карма: 8
sega ja pocnav belata masai
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 29 Сеп 2010 14:14 #56288

 • apanipi
 • apanipi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Ja citam od DEN BRAUN Tacka Prevare
url=http://lilypie.com] [/url]

The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 30 Сеп 2010 03:14 #56513

 • Toblerone
 • Toblerone's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 53
 • Thank you received: 5
 • Карма: 6
Во петокот ми стигна конечно.
The Coming Economic Armageddon: What Bible Prophecy Warns about the New Global Economy
by David Jeremiah
B.A.N.N.E.D.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 30 Сеп 2010 03:18 #56514

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Папата Јована
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Моментално читам... 30 Сеп 2010 03:21 #56515

 • Macence
 • Macence's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 192
 • Thank you received: 94
 • Карма: 12
Исповед од харемот - Бренко Миленковиќ
The administrator has disabled public write access.

Ре: Моментално читам... 04 Окт 2010 01:25 #57535

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Пази што ќе посакаш-Александра Портер. Ептен сум на почеток и некако ми епремногу обична, а можеби ќе има нешто да се извчече....:wtf:
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.