Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Важни известувања!

Ре: Важни известувања! 08 Јан 2012 18:28 #174334

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
За да нема забуна - темите

Затнато носе и
Аспиратори за носе

се споени
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Важни известувања! 08 Мај 2012 09:12 #198062

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Од денес за сите редовни членови на форумот попуст од 30% за прегледи во специјалистичката ординација „Орто плус“
Голема благодарност до д-р А. Хаџи Антоновски.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee, TIFANI, Marge, Molly, vetmedvesna and this user have 2 others thankyou

Ре: Важни известувања! 29 Јун 2012 17:52 #205916

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ај уште еднаш - аватар кога бирате видете дали друг член го има истиот, па доколку забележеите, сменете го!
Во спротивно ќе бидат избришани аватарите на оние кои избрале аватар кој веќе го користи некој член!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Важни известувања! 07 Авг 2012 09:04 #209749

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 1214000 членови :hi5:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 07 Авг 2012 09:08 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Важни известувања! 07 Авг 2012 13:17 #209770

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Од денес е отворен нов заштитен подфорум „Никој да не знае„ во кој можете да пишувате за проблеми и дилеми, а за кои не сакате да се чита јавно.

Во тој форум важат посебни правила

- дозвола за пристап од администраторите се бара со над 300 квалитетни пораки
- пораките во чит-чат теми, кафанчиња, игрици, зезалици, лепење песни, слики, вицови и тн, не се земаат во предвид.
- не барајте пристап во овој форум, само од радозналост и доколку немате нешто кое би сакале да го споделите само со одредена група членови, а не со цел форум
- она кое е напишано таму, не смее да се копира, коментира и изнесува јавно во другите теми од форумот
- ако се покаже дека некој е беспотребно таму, може и да го изгуби пристапот

Барање за влез може преку ПП.

Исто така може која сака членка која има отворено дневник да побара истиот да биде пренесен во тој форум и таму да продолжи со пишување, со напомена - доколку ги исполнува другите услови.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 08 Авг 2012 07:11 by Big Sister.
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Frogy, mama ana

Ре: Важни известувања! 28 Окт 2012 14:08 #219194

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Поради промена на времето, одете во профил и направете измена на временската зона - изберете (UTC + 01:00) Скопје....
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Важни известувања! 01 Ное 2012 18:08 #219771

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Со оглед на тоа дека во последно време добивавме пораки со барање да се избрише некое по грешка кликнато благодарам, еве сега имате можност со давање и одземање карма да контролирате сами со чие мислење се сложувате, а со чие не.
нешто слично како LIKE и UNLIKE на фејсбук - от.

Бидете фер :kez:


опцијата „благодарам“ сеуште може да се користи нели со цел да заблагодарите некому ако ви помогнал со напишаната порака и сл...
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 01 Ное 2012 18:11 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Важни известувања! 17 Ное 2012 09:00 #221783

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Поради префрлање на нови сервери од утре, недела 22 часот, до понеделник попладне сајтот ќе биде привремено офлајн, т.е недостапен.

Благодариме за разбирањето
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 17 Ное 2012 09:00 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Важни известувања! 18 Ное 2012 09:55 #221911

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Уште еднаш да ве потсетам на известувањето од вчера !
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Важни известувања! 14 Ное 2013 16:19 #245678

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Се наближува роденденот на сајтот Родители и деца! Затоа почнуваме со некои изненадувања. Првото е - исполнуваме желби!

1. Промена на корисничко име или
2. Посебна титула под името

За првото нема врска колку време сте член, а за второто ќе биде дозволено за членови со долгогодишен стаж и активност на форумот.
Титулата ја смислувате вие и ќе ви стои под името наместо она - новороденче, тодлер и сл.

Ова ќе трае две недели. А потоа ќе следи ново изненадување.
Потребно е само да не контактирате по ПП мене, Емилија или Мајси.

:cvet:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Tessi

Ре: Важни известувања! 16 Јан 2014 09:27 #247967

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Од денес имаме на форумот Анонимен подфорум - Исповеди
Сместен е во форумот Чит-чат и во него може да пишувате без објава на вашите податоци.
Повеќе на линкот

НОВ ПОДФОРУМ
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 16 Јан 2014 09:28 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Важни известувања! 24 Мар 2014 02:26 #249383

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Поради се почестите спамирања на форумов Ве молам да сите да поставите аватар, како и да ставите за име нешто препознатливо на македонски и/или на кирилица.

Ви благодарам однапред :tnx:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
Последна промена: 24 Мар 2014 02:27 by Cinnamon.
Темата е заклучена.

Ре: Важни известувања! 31 Мар 2014 07:43 #249552

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Поради ненамерна грешка избришани се некои постојани членови на сајтот и форумот. Досега приметив дека се Анабел и мами29.
Работиме на тоа да се вратат. ми рече супер администраторот дека може да се среди. Ако забележите уште некој член известете не.
Јас им се извинувам на Анабел и мами поради ненамерната грешка.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.