Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Помош за користење на форумот преку слики

Помош за користење на форумот преку слики 10 Окт 2010 15:54 #59997

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
1. Уредување профил - потпис, аватар и други информации


- Кликнете на копчето PROFILE


- Кликнете на копчето ПРОМЕНИ

- Со кликање на копчето - AВАТАР можете да изберете аватар од нашата галерија
или пак да аплодирате свој, од компјутер, кој може да е максимум 50кб

- Со кликање на копчето - ИНФОРМАЦИИ менувате потпис, уредувате кои податоци сакате да се достапни за другите членови, да подесите саат на форумот и тн. .

- Со кликање на FORUM SETINGS бирате како да ви се подредени темите, дали да се прикаже мејлот и вашиот статус на форумот.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 10 Окт 2010 15:54 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Помош за користење на форумот преку слики 12 Окт 2010 17:24 #60444

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
 • Карма: 0
Ane probav, no samo slikata mi se menuva. Jas sakam kako ovie stikeri so se za decava kako sto imas napraveno za Nikola . Neznam nesto ne mi uspeva ili jas neznam dobro da se snajdam za da go kopiram ako treba da se kopira stikerot. Kliknav koj sakam stiker, ja napisav nejzinata data , kliknav na in week i posle dole pisuva da kreiram tiket i da go zemam kodot, i sto ponataka da pravam?
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****The administrator has disabled public write access.

Ре: Помош за користење на форумот преку слики 12 Окт 2010 22:34 #60539

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Кога ќе стигнеш до опцијата ИНФОРМАЦИИ, најдолу има опција ПОТПИС (каде сега ти имаш пишано текст)
линкот кој ќе го добиеш при креирање на тикер, земи го и копирај го таму во боксот за ПОТПИС. кликни зачувај и тоа е тоа
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 12 Окт 2010 22:35 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Помош за користење на форумот преку слики 23 Окт 2010 19:14 #64256

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
klikam promeni idam na browse slika od kompjuter i nesaka pak mi ja dava starata
The administrator has disabled public write access.

Ре: Помош за користење на форумот преку слики 23 Окт 2010 19:22 #64258

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
dobro e se snajdov, trebalo prvo da ja trgnam starata :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Помош за користење на форумот преку слики 23 Окт 2010 19:23 #64259

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Prasence, imas novi avatar..:)
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Помош за користење на форумот преку слики 23 Окт 2010 19:31 #64265

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
opet moje prasence :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Помош за користење на форумот преку слики 23 Ное 2010 19:20 #76341

 • karolina
 • karolina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 268
 • Thank you received: 255
 • Карма: 2
Веќе подолго време безуспешно се обидувам да го сменам потписот и да додам информации Ќе напишам се што треба ќе го ставм потписот и кога ќе притиснам зачувај ме враќа на стариот профил без никакви промени. Почнав многуу да се нервирам:mdf:ПОМОШ:
Последна промена: 23 Ное 2010 19:21 by karolina.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Помош за користење на форумот преку слики 23 Ное 2010 19:24 #76348

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Прати ми на ПП кој потпис сакаш да го имаш
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: karolina

Ре: Помош за користење на форумот преку слики 11 Апр 2012 04:14 #193974

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
За Baltazar 1 енд компани :laugh:На сликата се гледа ID бројот кој го има секоја порака. Ако некогаш сакате да дадете линк до одредена порака, можете да кликнете на бројот и потоа линкот да го копирате.
При отворање на линкот, почекајте малку за да се аплодира страната и ќе ве однесе дирекно до линкуваната порака.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 11 Апр 2012 04:18 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Помош за користење на форумот преку слики 11 Апр 2012 09:47 #194054

 • Baltazar1
 • Baltazar1's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 127
 • Thank you received: 285
 • Карма: 9

Во мојот browser тоа изгледа како ха сликава од каде јасно се гледа дека нема број на порака
Последна промена: 11 Апр 2012 09:47 by Baltazar1.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Помош за користење на форумот преку слики 11 Апр 2012 13:30 #194093

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Вака вообичаено се појавува ако насловот на темата е премногу долг. Инаку би требало да го има во другите теми.
Ме чуди како е можно вака, оти се обидов и како гостин преку различни пребарувачи, пак го гледам ИД на секоја порака. :ces:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.