Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Објаснување за кратенките во пораките

Објаснување за кратенките во пораките 06 Окт 2010 17:00 #58722

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Приметувам дека некои членови вообичаените кратенки ги користат неправилно. За да биде појасно, еве кратко објаснување:
- мм: мојот маж
- тм: твојот маж
- мж: мојата жена
- тж: твојата жена

Поздрав.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Објаснување за кратенките во пораките 06 Окт 2010 17:04 #58725

 • busavo
 • busavo's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 267
 • Thank you received: 30
 • Карма: 14
благодарам, јас сум пишала мм наместо тм ама нешто нема едит или јас не го гледам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Објаснување за кратенките во пораките 06 Окт 2010 17:13 #58727

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Edit т.е промени опцијата е активна 15 минути по постирање на форумот.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Објаснување за кратенките во пораките 15 Дек 2010 15:57 #89158

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Ајде да ставам уште неколку универзални кратенки кои се користат за комуникација на нет.

wb = wellcome back
10x = thanks
cu = see you
brb = be right back

:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Објаснување за кратенките во пораките 30 Дек 2010 15:06 #97147

 • ljubica78
 • ljubica78's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 695
 • Thank you received: 168
 • Карма: 9
Da vi kazam pravo uste prvo koga se zacleniv na forumot naj smesno nesto mi bese koga za svekrvata se veli SVEKI :hahaha: :hahaha: :hahaha: Pa ALAL da mu e na toj sto go izmislil :muahaha: :muahaha: :muahaha: epten e jako
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.