Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Спамување на форумот

Спамување на форумот 16 Дек 2009 18:33 #11

  • Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Offline
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7934
  • Thank you received: 5653
  • Карма: 121
Сите постови кои го прекршуваат Правилникот ќе бидат избришани
Под прекршување на Правилникот се подразбира:
- Поставување теми од типот „Зошто ми е избришана пораката?„ и слично. За такво нешто сигурно постоела добра причина. Воопшто забрането е јавно коментирање на работата на модераторите, било да се во прашање пофалби или критики. Доколку имате забелешка на некој член/модератор, контактирајте го администраторот преку приватна порака. Модераторот не е должен да го извести членот доколку пораката му е избришана. Во случај да е избришана тема, членот ќе добие известување преку приватна порака, како и објаснување.
- Сите пораки кои немаат смисла, а служат за зголемување на вкупниот број пораки на членот, ќе бидат избришани. Намерното пишување вакви пораки („спам„ пораки) ќе биде казнето. Најстрого е забрането спамување на членовите (или испраќање закани) преку приватни пораки. Се молат членовите сите спам пораки да му ги пријават на администраторот под итно.
- Забранета е приватна дискусија на двајца или повеќе членови на места кои за тоа не се предвидени. За приватен разговор користете ги темите честитки, албуми, кафани,како и приватни пораки. Приватна дискусија се смета кога членовите водат личен разговор (во било која тема на форумот) кој не се однесува и не ги интересира другите членови.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 07 Сеп 2011 05:09 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Најново на форумот

  • No posts to display.