Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Бираме најубава невеста

Бираме најубава невеста 22 Окт 2010 01:53 #63836

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Испраќајте фотки од вашите свадби. Да ве видиме како невести какви сте биле и ќе бираме = Miss Bride

Услови
- фотографиите да не се поголеми од 640х480
- да ги испратите најдоцна до недела 31 октомври на мејлот Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
- старост на сликата небитна оти некои од нас се веќе ветерани :zelen:

Ајде праќајте!
За трудници се срамевте, немојте сега како невести да сте ми срамежливи :laugh:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 26 Окт 2010 22:54 #65246

 • Nataly
 • Nataly's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Be yourself – everyone else is taken !!
 • Теми: 846
 • Thank you received: 600
 • Карма: 52
Jas prativ, pa valjda nema da bidam edinstvena :sram:
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 26 Окт 2010 23:16 #65250

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Ај стварно да вас видим, то су увек најлепше слике..:love: :love: :love:
Моја свадба је била давне 95 год, тако да немам слика у рачунару, а скенер такође немам, тако да не могу да конкуришем..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 26 Окт 2010 23:29 #65252

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Прашање-Дали на сликата да сме само ние во целост,или и партнерот може?
Фала однапред,па ќе пратам слика:)
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 27 Окт 2010 00:33 #65265

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
I jas pustiv slika moze da ne e vo dozvolenite dimenzii ama ne znaev kako da ja sredam, ako ne e vo red slobodno otfrlete ja od konkurencija :laugh:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 27 Окт 2010 00:57 #65271

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
И јас пратив,се надевам дека ке стигне.Ане ке ми каже ако треба да сум сама на фотографијата бидејки јас пратив од двајцата,таа ми е убава.Инаку недела ни е 1 годишнина од свадбата :pijani: :pijani: :pijani: Сите невести сме си убави на свој начин :fijuk: :fijuk: :hahaha:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 27 Окт 2010 01:19 #65280

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
јас се пресеков ако може заедничка да ја пратам целата
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 27 Окт 2010 01:27 #65286

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Aj pa ako imate zednicki togas da birame - Najubavi mladenci?
moze i taka...
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 27 Окт 2010 01:48 #65299

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
e pa moze, ama jas ke prepratam ok?
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 27 Окт 2010 17:01 #65545

 • gvendolin
 • gvendolin's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 251
 • Thank you received: 75
 • Карма: 4
a kako ke bide biranjeto i moze poveke sliki da pratime nekako nemam soodvetna i kaj sto sum sama ili sum u faca i li zaedno
НАШЕТО ГОФЧЕ-ГОРДАНА 10/05/2010
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 27 Окт 2010 17:21 #65561

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
mislam edna slika deka treba kako i na prethodnite izbori,jas ednas isprativ povke,mi rekoa deka treba edna samo inaku ijas isprtiv fotka od nasatasvadba pa da vidime..
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 27 Окт 2010 23:46 #65671

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ајде да се договориме - бираме најубава невеста.
значи веќе ми пратија некои слики сами, а некои заедно со младоженецот.
значи бидејќи од 6 , 4 кандидатки ми пратија слики сами - одиме со Избор на најубава невеста.

а за да не комплицираме праќајте како сакате фотки - сами ли со момчето ли не е битно

инаку стигнаа од frogy, nataly, elka, mama Anita, prasence, winnie the pooh

и гледам дека ќе биде тежок изборов!!!

:skok:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 27 Окт 2010 23:48 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 28 Окт 2010 00:02 #65673

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
 • Карма: 0
Еве и јас пратив слика, белким стигнала. Ане ако стигнала сликата пиши ми, имав некои проблеми со испраќањето на сликата, малово ми чепкаше истовремено додека ја пракав па незнам дали сум ја пратила не успеав да погледнам? ПЛС :raspolozise
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 28 Окт 2010 15:02 #65925

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Младеновска не е стигната сликата

Инаку само да најавам
Ќе имаме големо изненадување во оваа игра. :skok:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 28 Окт 2010 15:04 #65927

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
значи срам да ти е Ане хахаххаха сега ќе си пукнеме да дознаеме што е тоа хахаххааа
јас не праќам друга слика тоа е тоа
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 28 Окт 2010 19:49 #66061

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Ане мојата стигната е??


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 28 Окт 2010 19:52 #66062

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Прва те пиша дека стигнала слика од тебе :laugh:

Иначе добро ќе е од време на време Ане да излегува со список на добиени фотографии, за да знаеме дека пристигнале, и да не прашуваме секоја посебно :)
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 28 Окт 2010 19:54 #66063

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Sorry не видов дека погоре има напишано од кого има добиено слики :sram2: :sram2:


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 28 Окт 2010 20:26 #66064

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Stignati se od Goddess i od Mladenovska
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 28 Окт 2010 20:46 #66066

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
И јас пратив...:)
Those who criticize our generation forget who raised it.
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 28 Окт 2010 20:55 #66068

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Stigna :)
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 28 Окт 2010 22:29 #66087

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
А како ке биди изборот со гласање или како...не ми е јасно ;)


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 28 Окт 2010 22:47 #66092

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
До 31-ви октомври се праќаат фотографиите, а потоа ќе ги објавиме во оваа тема и останатите членови ќе гласаат:)
Those who criticize our generation forget who raised it.
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 28 Окт 2010 23:00 #66095

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
ZZ wrote:
Моја свадба је била давне 95 год, тако да немам слика у рачунару, а скенер такође немам, тако да не могу да конкуришем..

eve jas se prijavuvam dobrovolec :) prati mi ja po posta,i skener i photo shop,tata mata kje na napravam.
i kje moze da konkuriras :laugh:
Темата е заклучена.

Ре: Бираме најубава невеста 28 Окт 2010 23:05 #66099

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Немој Мама Васе фотошоп, па била сам млада онда..ехеј, пре 15 година..:laugh:
Док стигне поштом слика, затвориће конкурс..:hahaha:
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
Темата е заклучена.

Најново на форумот

 • No posts to display.