Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Избор на најфотка - Јас и тато!

Избор на најфотка - Јас и тато! 14 Мар 2011 21:31 #122281

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
  • Теми: 7860
  • Thank you received: 5646
Овде често закачуваме слики на кои ги гледаме нашите членки со своите најмили. Но сега за изборот решивме да биде темата - Јас и тато.
Значи вашите дечиња сликани САМО со тато. Во интересни, забавни, смешни ситуации, не е важно. Едноставно да зрачат љубов и позитивна енергија од фотките.

Знаете правила следуваат:

Праќате на мејл - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Сликите да не се поголеми од 640х480 (сликите кои отстапуваат од димензиите ќе ви бидат вратени да ги средите сами)
Да ги праќате сликите најдоцна до недела 19ти март.
За сите прашања и информации дали стигнале фотките ОВДЕ!
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 16 Мар 2011 01:09 #122692

• karolina
  • karolina's Avatar
  • toddler
  • Теми: 268
  • Thank you received: 255
Ima li vrska od koga e slikata?
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 16 Мар 2011 01:50 #122696

• macika
  • macika's Avatar
  • senior
  • несфатен гениј
  • Теми: 2893
  • Thank you received: 1864
Dali ja primi nasata fotka?
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 16 Мар 2011 03:12 #122724

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
karolina wrote:

Нема врска, ама пожелно е да е понова. Нели да не биде детето 5 години сликата од бебе.
macika wrote:

да стигна вашата и од кукуличка, каролина и уште една членка, која не го оставила никот форумски.

значи во мејлот пишувајте ги вашиот форумски ник, името на татокото и детето.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 16 Мар 2011 13:16 #122799

• karolina
  • karolina's Avatar
  • toddler
  • Теми: 268
  • Thank you received: 255
не нема гајле околу пола година е стара
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 18 Мар 2011 23:10 #123648

• srculence
  • srculence's Avatar
  • teenager
  • la vita e bella!!!
  • Теми: 804
  • Thank you received: 206
nasata e od 21 avgust utredenta odkako se rodi cuckata :laugh:
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 19 Мар 2011 03:55 #123683

• Mirka
  • Mirka's Avatar
  • senior
  • Теми: 1447
  • Thank you received: 553
Ane wrote:
karolina wrote:

Нема врска, ама пожелно е да е понова. Нели да не биде детето 5 години сликата од бебе.
macika wrote:

да стигна вашата и од кукуличка, каролина и уште една членка, која не го оставила никот форумски.

значи во мејлот пишувајте ги вашиот форумски ник, името на татокото и детето.

Ane najverovatno se raboti za mojata slika sega mi tekna deka ne staviv nik ako e mirjana :)
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 19 Мар 2011 03:57 #123684

• natashan.
  • natashan.'s Avatar
  • new born
  • Теми: 7
  • Thank you received: 1
и јас испратив слика :)
src="lb4f.lilypie.com/S2a8p1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" /></a>
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 20 Мар 2011 20:34 #123976

• gvendolin
  • gvendolin's Avatar
  • toddler
  • Теми: 251
  • Thank you received: 75
koga ke gi ima slikite odnosno koga ke pocne glasanjeto ?
НАШЕТО ГОФЧЕ-ГОРДАНА 10/05/2010
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 22 Мар 2011 01:41 #124438

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
Jas zadocniv i se izvinuvam. Eve sega gi podgotvuvam slikite i ke gi objavam.
Темата е заклучена.

Ре: Избор на слика - Јас и Тато! 22 Мар 2011 16:04 #124636

• srculence
  • srculence's Avatar
  • teenager
  • la vita e bella!!!
ova so grupite e bezvrska taka niedna slika ne dobiva moznost da bide izglasana pravilno ;) site se bebinja osven dve decinja ppogolemki a so niv moeto bebule vo grupa :mdf: normalno sansi za glasovi se nikakvi ppgolemite decinja se poinetersni :laugh: taka da za lea nemojte ni da glasate iskreno od srce,srekno na ostanatite
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 22 Мар 2011 16:10 #124639

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
Што е проблемот срцуленце?

Прво и основно не се делени сликите според возраст или било што - туку по случаен избор. Никаде не кажав претходно дека ќе има посебен начин на групирање на сликите. И е пракса која е и претходно користена, па немало никогаш проблем.
Слики праќавте вие самите, не бирав јас па сега некој друг е виновен ги мести изборите.
И споменав претходно да не се многу стари сликите. Секој пратил слика по своја волја.

Второ ако прочита убаво во уводниот пост ќе се бираат тројца финалисти, па потоа ќе се бира една слика.
И трето ова е само игра, не даваме ниту награди ниту пари. Значи за дечињата од форумот, без разлика на возраст и било што.
Последна промена: 22 Мар 2011 23:07 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 22 Мар 2011 17:13 #124667

• Mirka
  • Mirka's Avatar
  • senior
  • Теми: 1447
  • Thank you received: 553
Aman be luge pa ova e samo igra stvarno neznaete da se druzite, rasipuvaci na zabava:(
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 22 Мар 2011 18:35 #124717

• gvendolin
  • gvendolin's Avatar
  • toddler
  • Теми: 251
  • Thank you received: 75
taka e se slozuvam so Mirka sekoj si pusta kakva saka slika i ova e samo da si razmrdme sekojdnevie
НАШЕТО ГОФЧЕ-ГОРДАНА 10/05/2010
Темата е заклучена.

Ре: Избор на слика - Јас и Тато! 23 Мар 2011 19:39 #124971

• srculence
  • srculence's Avatar
  • teenager
  • la vita e bella!!!
Ane zosto ja izbrisa mojata poraka kade sto rekov da ne glasaat za Lea?taa ne e vo krugot na glasanje,i ne ocekuvam nikakvi nagradi nego jas ke go nagradam pobednikot od :srce:
Темата е заклучена.

Ре: Избор на слика - Јас и Тато! 23 Мар 2011 20:28 #124977

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
Porakata ne ti e izbrisana samo premestena ovde - kako i poslednata poraka
Ne mi e jasno kako ne znaese da ja najdes porakata, a znaese vo drugata tema da mi odgovoris za nagradite.

nema potreba temata kade se glasa da se rasoipuva so bespotrebni postovi
glasanjeto ke prodolzi kako i do sega. a na kraj bez razlika na koe mesto ke bide vasata slika nema da bidat zemeni vo predvid poenite (isto kako da ne e glasno za vas) :)

i vo idnina ke te molam da ne prakas fotografii za izborite.
Nikoj ne zasluzuva da mu gi rasipuvas vaka izborite koi se zamisleni kako igra, i da gi omalovazuvas drugite koi se natprevaruvaat so vas vo grupata.
Последна промена: 23 Мар 2011 20:29 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 24 Мар 2011 00:43 #125037

• srculence
  • srculence's Avatar
  • teenager
  • la vita e bella!!!
ne sum ni pogledala deka si gi premestila porakite ovde zasto imav ionaka dovolno obvrski so Lea

ne rasipuvam nisto samo sum realna za razlika od tebe :)

ne omalovazuvam nikogo za razlika od tebe :) i ne sum rasipuvac na nisto nego ednostavno ne toleriram luge kako tebe koi koj sto i da kaze si protiv,ufff ne vredi da pisuvam nisto poveke zasto nema da izlezeme na kraj nikogas so muabetot :raspolozise
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 24 Мар 2011 04:11 #125092

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
Што си ти тоа ти се молам реална и како не омаловажуваш никого кога само ти најде мана како биле распоредени сликите?

Ти пречи со кои деца била во групата и реши откако се појавија сликите да правиш проблем! И три дена се докажувам и расправам со тебе и секој ден пишуваш постови да боцкаш и создаваш непотребни проблеми! Наместо да е опуштена и релаксирана атмосфера за гласање!

За што?

1. Дали сликите се сите од деца и татковци како што беше побарано?
ДА
2. Дали се сите слики со исти димензии?
ДА
3.Дали беше назначена возраст на децата или старост на сликата?
НЕ

И сега каде е проблемот што според тебе ниедна слика не може реално да биде изгласана????

- Само затоа што твоето било бебе на сликата во групата а другите се повозрасни?

Па јас не ја ставив во група со баби и дедовци туку со слики од деца и во иста тема - Слика од детето и таткото - како што беше кажано на почетокот пред да се почне со бирање!

И нормално дека нема да излеземе на крај со муабетот оти не знаеш што сакаш.
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 24 Мар 2011 11:59 #125103

• macika
  • macika's Avatar
  • senior
  • несфатен гениј
  • Теми: 2893
  • Thank you received: 1864
Бидејќи немам право да гласам еве тука сакам да си кажам дека по мене кога би гласала најмногу ми се допаѓа фотката на тато Александрар и Лена (звездичка). Нормално дека сите дечиња се убави. А богами и татковците не се за потценување. :P
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 24 Мар 2011 14:09 #125141

• mamicka
  • mamicka's Avatar
  • teenager
  • :)
  • Теми: 952
  • Thank you received: 337
Lele citam i ne mi se veruva deka nekoj i za vakvo nesto moze da se navredi i da komentira. Jas licno do sega ne sum ucestvuvala na nieden izbor, ama ova mi se vide interesno i pustiv foto onaka samo za zabava ne poradi pobeda ili neznam nekakva si nagrada, ednostavno za da gi vidite moite momci, mojata gordost. Inaku jas isto nemam pravo da glasam ama koga bi mozelo toa bi bilo za momcite na macika, slikata e sovrsena. Inaku site decinja normalno ni se najubavi i gi krasat tatkovcite :P
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 24 Мар 2011 14:18 #125149

• Bubbi
  • Bubbi's Avatar
  • senior
  • Теми: 1652
  • Thank you received: 957
Многу убави се сите слики и затоа неможев да гласам за некоја посебно.(освен што го кажав моето мислење од друг аспект за само една слика ама ја гледав сликата како слика- различноста во однос на другите):love:

Ама ја раазбирам и срцуленце, ако се ставам од нејзина гледна страна точно повторно ги свртев сликите и видов дека само во таа група има 2 бебиња-детиња( не ми замерајте за ова), а само нејзината слика е со цицалче бебулче:love:
Сепак малку требало да се внимава.:girlpink:

Кога се во прашање нашите најмили сите сме многу осетливи!!!
Ама срцуленце сепак ова е само забава!!!!:pijani:
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 24 Мар 2011 14:40 #125157

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
Bubbi wrote:

Ама ја раазбирам и срцуленце, ако се ставам од нејзина гледна страна точно повторно ги свртев сликите и видов дека само во таа група има 2 бебиња-детиња( не ми замерајте за ова), а само нејзината слика е со цицалче бебулче:love:

Зошто прави разлика во која група е? И како тоа да внимавам не ми е јасно навистина. Во сите групи се децата на различна возраст, само нејзината слика е од раѓање.

Значи темата е - ЈАС И ТАТО и треба да се гледа комплетната слика, како што е наведено во првиот пост. Не е темата јас на таа и таа возраст, па сега да ги делиме децата по групи. Или како си играат или нешто друго прават, оти првичната реакција беше дека поголемите деца се поинтересни од помалите. Не ми е јасно каква врска има возраста на детето со темата.
Друго сами бираа од која возраст ќе се прати слика, јас не им бирав.

И во сите избори досега исто било - не сме ги делеле сликите по возраст па никој не се бунел.

Битно целава работа отиде во несакан правец и ова не е фер кон другите учесници, да се дискутира и да е во центарот на вниманието еден учесник.
Навистина срамота, само толку можам да кажам.

И ќе ве замолам од почит кон другите учесници да престанеме со дискусија на оваа тема.
Последна промена: 24 Мар 2011 14:42 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 24 Мар 2011 14:48 #125163

• Bubbi
  • Bubbi's Avatar
  • senior
  • Теми: 1652
  • Thank you received: 957
Bubbi wrote:
Многу убави се сите слики и затоа неможев да гласам за некоја посебно.(освен што го кажав моето мислење од друг аспект за само една слика ама ја гледав сликата како слика- различноста во однос на другите):love:

Кога се во прашање нашите најмили сите сме многу осетливи!!!
Ама срцуленце сепак ова е само забава!!!!:pijani:

Јас го напишав ова Ане, а не само тоа што си го цитирала!!!!!!!!!!

И точно со ГОЛЕМА ПОЧИТ СПРЕМА ДРУГИТЕ ЧЛЕНОВИ, јас не дебатирам, само кажав мислење

:love:
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 24 Мар 2011 14:51 #125166

• sole
  • sole's Avatar
  • senior
  • Теми: 1357
  • Thank you received: 218
Аман бре луѓе од ништо - нешто направивте. Срцуленце па не си фер спрема другите учесници.Баш е интересно смислена играта/изборот. Го уништивме безпотреба. Од каде па тоа дека поголемите дечиња биле поинтересни и повеќе гласови ќе добиеле дека се поголеми. Мене баш поинтересни ми се кога се помали, послатки ми се некако. Ма да деца се деца сите се слатки и интересни.
Темата е заклучена.

Ре: Избор на најфотка - Јас и тато! 24 Мар 2011 15:29 #125178

• Big Sister
  • Big Sister's Avatar
  • Супер администратор
  • Soul Sister
Bubbi wrote:

Јас го напишав ова Ане, а не само тоа што си го цитирала!!!!!!!!!!

Без разлика што и колкав пост си напишала, не ми е потребен цел за да реплицирам на одреден дел. Правило е да се кратат непотребните делови од постот и да се користи за цитат оној дел на кој се реплицира - убаво е објаснето во Правилникот.

И веќе ве замолив еднаш ДА ПРЕСТАНЕМЕ СО ДИСКУСИЈА на оваа тема.

Одиме понатаму со гласање, а темава каде требаше да се даваат коментари за сликите, оди под клуч - само поради тоа што знам дека ќе продолжи до бескрај реплицирање и убедување кој е во право.
Темата е заклучена.

Најново на форумот

• No posts to display.