Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Избираме најубава новогодишна фотографија!!!

Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 19 Јан 2011 06:19 #103173

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Празниците поминаа, па поради тоа време е да избереме најубава новогодишна фотографија - било да е со Дедо мраз, покрај некоја убава елка, дома во новогодишна атмосфера...сеедно, е важно да е темата таа - вашите малечки во новогодишно издание.

- правилата се тие- сликата да е од овие НГ празници
- право на учество имаат сите членови на сајтот Родители и деца
- да не е поголема од 640х480 пиксели
- да ни ја пратите до недела сабајле за да ги објавиме попладнето, кога ќе пишеме кои се правилата за гласање и ќе ги објавиме сликите
мејлот е ист - Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

за сите прашања овде пишувајте.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 22 Јан 2011 05:34 by Big Sister.
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 19 Јан 2011 16:07 #103205

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ни стигна првата фотка - Лука од Кукуличка :jupi:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 19 Јан 2011 20:17 #103242

 • karolina
 • karolina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 268
 • Thank you received: 255
 • Карма: 2
Ане не можам да пратам на оваа адреса погоре ?????????????:( :( :( ми се враќа џаре
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 19 Јан 2011 20:30 #103256

 • karolina
 • karolina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 268
 • Thank you received: 255
 • Карма: 2
мк доменот мислам е грешка во адресата се надевам сега ќе стигне
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 20 Јан 2011 00:32 #103356

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
karolina wrote:
Ане не можам да пратам на оваа адреса погоре ?????????????:( :( :( ми се враќа џаре

Hmmm isto i jas prativ bez mk :emm:
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 20 Јан 2011 01:17 #103365

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Ane dali mozi cestitkata koja ja imavme praveno?
i kako odese toa si namaluvanjeto na dimenziite?
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 20 Јан 2011 01:53 #103375

 • winnie the pooh
 • winnie the pooh's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 305
 • Thank you received: 63
 • Карма: 2
i nie isprativme slika
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 20 Јан 2011 02:42 #103397

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ни стигна фотката Каролина, не се грижи. Не знам зошто ти јавувало грешка.
Исто стигна и од Мона Лиза, од Вини Пу и Срцуленце.

Ноне - може било каква новогодишна фотка. Јас сум пресреќна што ги гледам дечињата во различни ситуации, а сепак сето тоа е поврзано со Нова година.
Димензиите треба да се 640х480. И правиш само resize на сликата.

И ве молам задолжително напишете го вашиот форумски прекар и името на детето. Некои ги препознав од претходните избори.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 20 Јан 2011 02:51 #103400

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
ispratenooooooo :)
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 21 Јан 2011 01:39 #103985

 • Unna
 • Unna's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 98
 • Thank you received: 12
 • Карма: 3
Дали може да ми кажете дали стигна нашата фотка


=http://daisypath.com] [/url]
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 21 Јан 2011 03:08 #103989

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ни стигна од Анини.
Од Уна и Ноне сеуште не.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 21 Јан 2011 22:46 #104380

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Дојде сликата од Ноне-БТ
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 22 Јан 2011 04:43 #104560

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
Ane, ovde gi pisuvas samo tie sto imaa problemi so slikite ili site sto pratile? Me interesira zasto i mene mi se vrati mail-ot...
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 22 Јан 2011 05:35 #104577

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
темава е за било какви прашања.
Инаку моја грешка е во мејлот - сум ставила на крајот mk, а тоа нема во мејлот на live.
се извинувам за непријатноста.
пробај сега.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 22 Јан 2011 15:44 #104613

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Стигна фотката од Мама и Мартин, и од Уна
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 22 Јан 2011 21:08 #104696

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Ane i jas ti prativ???
Темата е заклучена.

Ре: Избираме најубава новогодишна фотографија!!! 22 Јан 2011 21:51 #104719

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Да, стигна, ама заборавив да пишам :zelen:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Темата е заклучена.

Најново на форумот

 • No posts to display.