Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Или - или?

Или - или? 22 Дек 2009 05:25 #2598

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7910
 • Thank you received: 5649
 • Карма: 121
давате две опции а членот после вас бира една и дава ново прашање со две опции...

Ај


Интернет или телевизија?
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 05:59 #2615

 • Juni08_Andrea
 • Juni08_Andrea's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 18
 • Thank you received: 8
 • Карма: 3
Internet
Sok ili voda?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 11:25 #2648

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
voda

zima ili leto
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 12:07 #2655

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
leto

planina ili more
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 19:51 #3230

 • eva79
 • eva79's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 31
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
more

kisela ili blaga zelka
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 19:53 #3232

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
kisela
tikva ili banana
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 19:56 #3237

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
тиква

пица или тост
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 19:58 #3240

 • rainbow
 • rainbow's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 64
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
пица

злато или сребро?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:00 #3242

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
srebro
den ili nok
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:00 #3243

 • borjanka
 • borjanka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Srekna mama.....
 • Теми: 23
 • Карма: 1
злато
море или езеро
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:00 #3244

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
злато


јогурт или млеко
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:20 #3271

 • rainbow
 • rainbow's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 64
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
млеко

театар или кино?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:20 #3272

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
театар

суви сливи или суво грозје
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:21 #3275

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 902
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
театар
црно или бело вино?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:23 #3279

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
црно

сок или кафе
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:26 #3287

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
sokcokolado ili sladoled
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:28 #3290

 • rainbow
 • rainbow's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 64
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
чоколадо

шпагети или макарони?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:29 #3292

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Макарони
Пилешки или свински виршли?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:32 #3296

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
пилешки

лека ил гравче
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:37 #3301

 • rainbow
 • rainbow's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 64
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
гравче тавче :)

мандарина или портокал?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:39 #3303

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 902
 • Thank you received: 448
 • Карма: 7
Портокал

велосипед или автомобил
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:39 #3304

 • Nine
 • Nine's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Srekna mama
 • Теми: 37
 • Thank you received: 3
 • Карма: 1
Mandarina
Smoki ili solenki
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 20:43 #3310

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
смоки

кука или стан
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 21:27 #3354

 • kiki riki
 • kiki riki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 115
 • Thank you received: 2
 • Карма: 1
куќа
панталони или сукња?
The administrator has disabled public write access.

Одг: Или - или? 22 Дек 2009 21:44 #3366

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
панталони

семки или сончоглед
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот