Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Погоди на кој член мислам!

Ре: Погоди на кој член мислам! 22 Мај 2011 20:43 #137332

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Мирка :love:

Реши да држи повторно диета ама сеуште не е психички спремна за истата :) живее во Словенија и едвај чека да си има една бебушка :love:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
Последна промена: 13 Јун 2011 16:22 by Mama Ane.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Adelle

Ре: Погоди на кој член мислам! 27 Сеп 2011 12:33 #156051

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
ZeleniCka


Не сака да биде „партиски“ определена.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 13 Окт 2011 18:52 #158983

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Bart, изгледа има многу членови со ваква карактристика :P Може малку попрецизен опис? :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix

Ре: Погоди на кој член мислам! 15 Окт 2011 03:05 #159188

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Еве дополнување: тазе верен попишувач во црвен фустан.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Погоди на кој член мислам! 15 Окт 2011 04:02 #159193

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Nezavisna :hug:

Na Konan zenskata :laugh:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 27 Дек 2011 20:30 #173057

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
one & only redsonja

Se vikase Dzena , a sega ...
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 28 Дек 2011 06:43 #173083

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Zlatna :da:

Мојата комшивка што го носи никот по поемата од Едгар Алан По.
Последна промена: 28 Дек 2011 06:44 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 20 Апр 2012 18:37 #195452

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
anabel lee :)

taa ima mnogu vesti race i e neumorna vo svoite humani akcii , sekade stignuva , a toa e nasata ....
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 23 Апр 2012 06:01 #195764

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
...ја :zelen:
Се зезам, сигурно мислиш на Мејо.

п.с. А, зашто па не би била ја!?! :what:


Чик да видам кој има најмногу прочитани книги?
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: bubamara, Dolphin, Helix

Ре: Погоди на кој член мислам! 23 Апр 2012 06:13 #195767

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Ananada!

Skoro ke bide nevesta, so mnogu sladok nick???


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 23 Апр 2012 08:17 #195797

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Chocolate :cmok:

Nasata forumska veterinarka :love:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 23 Апр 2012 12:40 #195839

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
vetmedvesna:)

Kuceto na Charlie Brown :)
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 23 Апр 2012 13:55 #195846

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Snoopy

Комшинице, што ти вака на членови од спротивниот пол почна да мислиш :P


Јас мислам на една членка која од неодамна има висока функција на форумов, а истовремено ја има и најубавата насмевка :cmok:
Последна промена: 23 Апр 2012 13:58 by Mama Sani.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Annabel Lee

Ре: Погоди на кој член мислам! 23 Апр 2012 15:04 #195858

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Majsi :skok:

Има виткана коса, родена во центар, мажена во центар. :fijuk:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 23 Апр 2012 17:56 #195888

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Мацика?


Една госпоЖа која се спрема за road trip :P
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 24 Апр 2012 04:27 #195919

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
ТоВа мора да е госпоЖа Васка :da:

Неодамна го прослави нејзиниот и роденденот на нејзината ќерка, а најпопуларна е во рубриката за рецепти
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 24 Апр 2012 05:49 #195931

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Frogi :love:
Moja koleska UN dietalka sto si go skrati nickot od dve iminja na edno :OK:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 05 Јан 2013 07:40 #228691

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Ова изгледа Елка мислела на Molly ама таа одамна не е во УН диеталките ;)

Имаше успешен ИВФ дневник и сега носи близначиња :strk: :strk:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: nate76, Elka

Ре: Погоди на кој член мислам! 05 Јан 2013 08:46 #228692

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Nate76 :srce: :srce: :srce:
Nasata gorda ucitelka :oblace:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: nate76, Независна

Ре: Погоди на кој член мислам! 05 Јан 2013 09:10 #228694

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Независна :)

Вработена во приватна фирма, ама тежнее кон државни службеници :P Активна со шопинг во овие послепразнични денови :) и главен известувач за тоа што, каде, како :) Дури и за парчиња за тетки :kez:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: macika

Ре: Погоди на кој член мислам! 05 Јан 2013 10:59 #228716

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
macika ;)

glaven lik e od eden animiran film ,a majka mu e , avatarot na sanja
lesno ko dva i dva :)
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 05 Јан 2013 11:14 #228719

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
Dolphin wrote:
macika ;)

glaven lik e od eden animiran film ,a majka mu e , avatarot na sanja
lesno ko dva i dva :)

Bart, epten lesno, duri i za mene sto mnogu tesko pamtam forumski nikovi.


Majka na dvajca mangupi, mnogu angazirana vo drustveno korisna rabota, shopingoholicarka!
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 05 Јан 2013 12:06 #228724

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Meyo :cvet:
Eden od retkite na forumov od posilniot pol koj navistina odamna ne sum go citnala :blink:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 05 Јан 2013 12:09 #228725

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Yarre

Edna clenka mnogu piela kafe i iskacala so sveki i na kraj pak bidnala losa snaa. :fijuk:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Погоди на кој член мислам! 05 Јан 2013 12:26 #228726

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Izabela :)

Majka na edna slatka trtla i taze sopstvenik na kutrence po ime Medo
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.